Kosárlabda: győzelmével tovább küzdhet a Kosársuli a felsőházért

2014. március 3., hétfő
VejinovicSasa

Második negyedbeli ponterős játékával legyőzte a Salgótarjánt a Kosársuli az NB I/B-s kosárlabda bajnokság 19. fordulójában, így tovább él a reménye a felsőházi rájátszásba jutásért vívott küzdelemben.

Madár

dupláját követően Sebők hárompontosával visszavette a vezetést a vendég gárda (8. perc: 13-14). A negyed hajrájában a rendkívül agilisan játszó Vejinovic két duplája révén azonban a Kosársuli egypontos vezetésével zárult a játékrész. A második negyedben remekeltek a hazaiak, a csapatkapitány Vas Péter, a fiatal

Rostás Imre

, az irányító Vejinovic Sasa és a rutinos center,

Kukla Zsolt

eredményes játékával csak azért lett mindössze ötpontos a Kosársuli előnye, mert közben a másik oldalon a Vásárhelyen nevelkedett

Czuprák Ádám

és az Albacomp csapatát is megjárt Madár András is beszórt egy-egy triplát (17. perc: 31-26). A negyed utolsó három percében azonban már nem kegyelmeztek a hazaiak, Czibere is beszállt a pontszerzésbe és a nagyszünetre 41-29-et mutatott az eredményjelző. A harmadik negyed első felében folytatódott a hazaiak jó védekezéssel párosuló ponterős játéka, amelynek eredményeként már 19 pontra (22. perc: 48-29) nőtt a vásárhelyiek előnye. A jelentős különbség talán túlzottan is elkényelmesítette a hazaiakat, a vendégeket viszont nem törte meg és a kiválóan játszó Gorski vezérletével fokozatosan faragták le a különbséget (26. perc: 50-40, 28. perc: 54-46). Hazai időkérés után némileg sikerült rendezni a sorokat, Varga és Vejinovic kosaraival legalább a tíz pontos (58-48) különbség visszaállt a negyed végére. A befejező játékrész már nem hozott lényeges változást, a tíz pont körüli különbség szinte végig megvolt a két együttes között (33. perc: 63-52, 36. perc: 68-58). Az utolsó percekre

Oluic

és Sebők kosaraival még egy nagy hajrát indítottak a tarjániak (38. perc: 72-67), de másfél perccel a vége előtt Vas Péter triplája eloszlatta a vendégek reményeit. A Kosársuli ezzel a győzelemmel életben tartotta a lehetőséget a felsőházi rájátszást jelentő negyedik helyezés megszerzésére. A hétvégén azonban a Vasas elleni nehéznek ígérkező idegenbeli összecsapást is nyerni kellene ahhoz, hogy a Vásárhelyen március 14-én lejátszásra kerülő DEAC elleni derbinek legyen még tétje.

Férfi kosárlabda NB I/B keleti csoport 19. forduló:

EnterHód Vásárhelyi Kosársuli - Konecranes-Salgótarjáni KSE 79-68 (17-16, 24-13, 17-19, 21-20)

Hódmezővásárhely, 400 néző. Vezette: Radnóti M., Vétek F., Vadász Cs.

Vásárhely:

Vejinovics 21, Mócsai 5, Czibere 12/6, Vas P. 12/3, Varga D. 10.

Kukla 9/3, Gruda 2, Rostás I. 8, Széll B.

Edzők:

Elek András, Utasi Gábor.

Salgótarján:

Madár A. 12/6, Czuprák Á. 3/3, Sebők T. 15/3, Schéda 3/3, Gorski 20/3.

Oluic 8, Szabó Z. 3/3, Mitic 4, Borszéki, Rácz T.

Kis Sándor. Elek András:

"A védekezésünkkel alapvetően meg voltam elégedve, támadásban pedig ennyi pontot hazai pályán illik dobni. A hétvégén következik a Vasas elleni idegenbeli találkozó. Amíg van remény, küzdünk a négy közé jutásért."

A 19. forduló további eredményei:

Nagykőrösi Sólymok KE - Bp. Honvéd SE 70-90, Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK - EKF-Eger-HÉSZ SE 63-65, DEAC - Szolnoki Olaj KK U-23 96-71, Mercedes-Benz Gyár KA - MKB-Euroleasing Vasas 93-84, Óbudai Kaszások - MAFC 44-85.