Amint az várható volt, rendkívül nehéz összecsapás várt a vásárhelyi együttesre a tehetséges fiatalok alkotta Vasas Pasaréti úti csarnokában. A végig nagy izgalmakat hozó, kiegyensúlyozott találkozót a csapatként kiválóan működő Kosársuli a hajrában tudta a maga javára fordítani, így továbbra is él a reményük a felsőházi rájátszást jelentő négy közé jutásra, igaz ehhez 28 (!) ponttal kellene legyőzniük pénteken a DEAC csapatát a Hódtói Sportcsarnokban.

kosarával a vásárhelyiek szereztek vezetést, amelyet

pontjai követtek (2. perc: 0-4). A fővárosiaknál

büntetőivel először vezetett a Vasas (3. perc: 5-4). A folytatásban

Vejinovic

,

Varga Dániel

és Vas kosaraival visszavették a vezetést az Elek-tanítványok (4. perc: 5-10), de ezzel meg is állt a vendégek tudománya. A negyed második felében a sikeresen beszálló

Mohay Péter

vezérletével egyenlített a Vasas. A hajrában a vásárhelyi cserék közül

Kukla

Mócsai

is betalált, de a Mohay-Moravcsik duó mégis a hazaiaknak harcolt ki szerény előnyt a negyed végére. Fej-fej mellett haladtak a csapatok a második negyed elején. A hazaiaknál

Lakosa

és Mohay, a vendégeknél Varga és

Nyilas

is pontosan célzott (12. perc: 28-24). A folytatásban

Franczva

kosarával először vezetett hat ponttal a Vasas, így Vejinovic duplája, majd triplája a legjobbkor jött a vendégeknek, sőt

Czibere

kosarával visszavette a vezetést a Kosársuli (15. perc: 30-32). A következő percek megint a hazaiaké voltak, Boinitzer és Franczva révén hat ponttal elléptek (18. perc: 41-35), amelyből azonban a nagyszünetig Czibere és Mócsai pontjaival négyet lefaragott a vendég gárda. Szünet után

Széll Bence

triplájára Lakosa válaszolt, de a folytatásban mindkét oldalon sok volt a pontatlanság a támadásokban, így alig esett kosár (27. perc: 52-48). A negyed hajrájában már ellépni látszott a Vasas (28. perc: 56-48), de Vas duplája után a távolról is bátran próbálkozó Czibere kétszer is betalált és máris egál volt az állás (30. perc: 56-56). Két pontos fővárosi előnnyel kezdődött az utolsó negyed, amit Mócsai kosarával egyenlített ki a Kosársuli (32. perc: 58-58). A következő két percben pontatlan dobások és eladott labdák borzolták az idegeket, majd Kukla közelije után Czibere egy újabb triplát vágott be (34. perc: 60-63) és azonnal időt is kértek a hazaiak. A helyzet azonban ezután sem változott, közel három percig ne született kosár. Moravcsik büntetői törték meg a gólcsendet (37. perc: 62-63), de Gruda négy pontjával ismét öttel elhúzott a Kosársuli (38. perc: 62-67). Az utolsó előtti percben Mócsai hétre növelte az előnyt, de Lakosa triplája még visszahozta a fővárosi reményeket (39. perc: 65-69). A hajrában mindkét oldalon sok volt a fault, így sorra dobhatták a büntetőket a játékosok, majd Lakosa újabb hárompontosával 70-73-ra alakult az állás. Az utolsó percben Czibere és Vejinovic büntetőivel megőrizte előnyét a vásárhelyi gárda és rendkívül fontos győzelmet aratott az igen tehetséges - 20 éves átlagéletkorú - fiatalok alkotta Vasas otthonában. A Kosársulira pénteken este sorsdöntő összecsapás vár, hiszen a nagy rivális DEAC érkezik a Hódtói Sportcsarnokba. Debrecenben az egyetemisták 27 ponttal (94-67) legyőzték a vásárhelyieket, így ahhoz, hogy Vas Péterék a négy közé kerüljenek, 28 ponttal kellene legyőzniük a hét meccs óta veretlen hajdúságiakat. Embertpróbáló feladat lesz.

Kosárlabda NB I/B keleti csoport, 20. forduló:

MKB-Euroleasing Vasas - EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 73-76 (24-20, 19-21, 15-15, 15-20)

Budapest, Pasaréti út. Vezette: Jakab L., Dernei G., Győrki I.

Vasas:

Moravcsik 10, Lakosa 18/9, Boinitzer 14, Solymosi, Franczva 7.

Mohay 14, Fekete V. 5/3, Szálas 3, Lang 2, Szántó A.

Sárosi Bulcsú.

Vásárhely:

Vejinovic 11/3, Czibere Z. 22/18, Vas P. 6, Varga D. 8, Gruda 6.

Kukla 8, Mócsai 8, Nyilas 4, Széll B. 3/3.

Edzők:

Elek András és Utasi Gábor.

Moravcsik, ill. Gruda. A héten két korábbról elhalasztott találkozó pótlására került sor, amelyeken Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK - Nagykőrös Sólymok KE 84-48, valamint Debreceni EAC - Bp. Honvéd SE 71-62.

A 20. forduló további eredményei:

Szolnoki Olaj KK U-23 - Nagykőrösi Sólymok KE 79-65, EKF-Eger-HÉSZ SE - MAFC 67-65, Konecranes-Salgótarjáni KSE - Bp. Honvéd SE 72-70, Mercedes-Benz Gyár KA - Óbudai Kaszások 85-55. A Debreceni EAC - Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK találkozót március 19-én játszák.