Vízilabda: gólzáporos szegedi győzelem a Komjádiban

2014. február 22., szombat
szegedve_ksi_mj-08

Gólzáporos mérkőzésen verte tizenhárom góllal a KSI-t a Szeged VE a férfi vízilabda OB I-ben szombat délben.

Aljosa Kunac

emberelőnyös találatával 4-1-re fordított a Vincze-csapat. Bár egy szabaddobás után, majd kettős emberelőnyben a hazaiak felzárkóztak 3-4-re,

Molnár Tamás

fórból, majd újabb büntetőből is eredményes volt, a kisszünet előtt pedig

Szivós Márton

is bevitt egy találatot, így 7-3-as szegedi vezetéssel zárult a gólzáporos első negyed a Komjádi-uszodában.

Kiss Csaba

szabaddobásgóljával folytatódott a mérkőzés, majd utána sokáig nem született gól, támadóhibák, jó szegedi védekezés jellemezték a játékot. A negyed második felében aztán felváltva estek a gólok, két hazai találat közé

Decker Ádám

ékelte a magáét megúszásból, majd az ellenfél elől maradt játékosának eredményes lövése nyomán ő maga emberelőnyből is bevette a hazai kaput (6-10). A nagyszünet után ismét pár perces gólcsendet tört meg

Juhász Zsolt

, aki immár a harmadik szegedi ötméterest váltotta gólra, majd a vendégek parádés védekezésének köszönhetően Molnár Tamás két újabb találata között Tóth Márton és Szivós is újra betalált - a klasszisok sorra megvillantak, 5-0-val hozta a harmadik játékrészt a Szeged, úgy, hogy az utolsó másodpercekben ismét kettős fórba került a KSI (6-15). Az utolsó nyolc perc ismét gólparádét hozott: Kiss Csaba két gyors és szemfüles találatával már tíz fölé növelte a differenciát a Szeged, majd

Jansik Szilárd

Vincze Márk

volt eredményes, miközben ismét felváltva lőtték a gólokat a felek. Jansik duplázása már a 20. szegedi találatot jelentette a 29. percben, majd több pontatlan kísérlet után

Hegedüs Gábor

és Kiss Csaba - utóbbi Molnár Tamáshoz és Tóth Mártonhoz hasonlóan negyedik találatát jegyezve - szerzett parádés akciógólt a hazaiak kilencedik találatára válaszolva, egyszersmind kialakítva a 22-9-es szegedi diadalt jelentő végeredményt.

Vincze Balázs

egysége legközelebb március 1-jén, Szentesen folytathatja tovább meggyőző menetelését.

Férfi vízilabda OB I 19. forduló:

KSI SE - Szeged VE 9-22 (3-7, 3-3, 0-5, 3-7)

Budapest, Komjádi-uszoda. Vezette: Fekete Balázs, Füzesi Zsolt.

KSI:

Kardos - Miklós 2, Fejős 1, Kovács G. 1, Marnitz 1, Márkus 1, Kalanovics 1.

Szokolay (kapus), Szedmák 1, Kerschbaum, Hangody Gy., Varga M. 1, Hulmann, Hangody A.

Székely Bulcsú.

MOLNÁR V. - Juhász 1, MOLNÁR T. 4/1, Kunac 1, Seman, TÓTH M. 4/1, Szivós 2.

Nagy V. (kapus), Decker Á. 2, Jansik Sz. 2, Sánta, Vincze M. 1, KISS CS. 4, Hegedüs 1.