Vízilabda: kapusparádék Kaposváron, néggyel nyert az A-Híd Szeged

2014. január 25., szombat
ahidszeged_beton_fradi26_gs

Három negyeden keresztül szoros csatát, kapusbravúrok sorát, végül magabiztos vendéggyőzelmet hozott az A-Híd Szeged VE kaposvári vendégjátéka.

A nyáron a kapuban a háromszoros olimpiai bajnok

Szécsi Zoltánnal

, és a kispadon

Fekete Szilveszterrel

erősödött Kaposvár otthonában is a bajnoki címre pályázó Szeged számított esélyesnek, ahogyan azt az őszi hazai bajnokin (19-5), és a magyar kupa elődöntőjében (15-4) is bizonyították már

Berta József

révén egy-egy kaposvári akció-, és megúszásgóllal indult a találkozó, amit kimaradó helyzetek követtek mindkét oldalon (2-0). Szécsi folytatta bravúrjait a hárított büntető után -

Decker Ádám

mintegy öt perc elteltével szerezte meg a Tisza-partiak első gólját (2-1). Rövidesen újabb ötméterest fújtak be a játékvezetők az A-Hídnak, s

Szivós Márton

bombaerős lövésével egalizálta is az eredményt (2-2). A negyed utolsó percében Decker a vezetést is megszerezhette volna a mieinknek, ám Szécsi újabb bravúrral állta útját a húzásnak, míg Berta

Aljosa Kunac

kiállítását kihasználva egy másodperccel a kisszünet előtt 3-2-re módosította az állást. A hazai kapus az Universiade-első

Tóth Márton

húzását is hárította a folytatásban, ám Nagy Viktor is állta a lövéseket. Szivós góljával a második negyed közepén aztán egyenlített a Vincze-csapat (3-3), amelynek játéka magabiztosabbá vált ekkorra, igaz, az emberelőnyök kihasználásában továbbra sem jeleskedtek a kéksapkások. Nagy Viktor és a remek szegedi védekezés továbbra is gólcsendre ítélte a házigazdát, ám portásuk a vendégnek dolgát is alaposan megnehezítette. Szivós elementáris erejű lövésével ismét a Szeged vezetett, ez volt az első kihasznált szegedi emberfór (3-4). Bár végigtámadhatták a hazaiak az utolsó percet, egyenlíteni nem tudtak. Akárcsak az első két játékrészben, a nagyszünet után is a Szeged nyerte a ráúszást, s fórt is kapott a csapat, ám nem sikerült élni a lehetőséggel, miként Kutasi Rómeó hatalmas kapufáját és Decker kiállítását követően a hazaiaknak sem. Menetrendszerűen érkezett az újabb Szivós-gól, a friss világbajnok szegedi csapatkapitány egymaga vitte hátán az alakulatot (3-5). A kaposváriak újfent nem tudtak mit kezdeni emberelőnyeikkel a továbbiakban, miközben a túloldalon

Kiss Csaba

növelte tovább Szécsi egyébként sem kis ázsióját, aki a korábbi Európa-bajnok szélső remek balos átlövését ártalmatlanította. Az olimpiai bajnok kapuvédő Hegedüs Gábor életét is megkeserítette, a kimaradó szegedi támadás után a másik oldalon Berta triplázott kiállítása után visszatérve megúszásból, és zárkóztatta fel csapatát egy gólra (4-5). A negyed hajrájában emberelőnyt kapott ismét a Kaposvár, de ezúttal sem tudott élni vele a Fekete-sereg. Az utolsó negyedet a somogyiak kezdhették, de ezúttal is kifogott rajtuk a hazai védekezés. A gólszegény játék és a kapusparádé a zárónegyedben is tovább tartott mindkét oldalon, ezt

Kincses Attila

centergólja törte meg három perc elteltével (5-5). Offenzívával válaszolt a Vincze-gárda: előbb Szivós lövését kellett kornerre védenie Szécsinek, majd

Jansik Szilárd

forgácsolta a felsőlécet, végül emberfórból

Lukas Seman

szerezte vissza az előnyt a Szegednek, amit aztán Szivós fejelt meg eggyel (5-7). Magabiztosan tartotta előnyét ezután a Szeged, fegyelmezett védekezést, kijátszott támadóidő jellemezte támadásiakat. A hajrában Kunac döntötte el a mérkőzést, Szivós pedig egy érdekes játékvezetői ítéletsorozat után megúszás után lőtte meg hatodik gólját, kialakítva a 9-5-ös, megérdemelt szegedi győzelmet jelentő végeredményt. Vincze Balázs alakulata legközelebb pénteken, este 18.15-től játszik rangadót hazai medencében, tévés meccsen a Debrecen ellen.