Kosárlabda: tizenkilenc pontos előnyről bukott el a Szedeák + FOTÓK

2014. január 3., péntek
kecskemet_szedeak20_gs

Szünetbeli nagyon magabiztos vezetését egy negyed alatt elszórta a Naturtex-SZTE-Szedeák, s bár a hajrában még volt esélye a bravúrra, nem tudott élni vele a Tisza-parti alakulat.

A Kecskemét álmos kezdést, a Szedeák álomkezdést produkált: a vendégek rövid idő alatt 10 pontra húztak el, miután a házigazdák nem tudtak mit kezdeni a szegedi védekezéssel, ugyanakkor a távoli dobások rendre süllyedtek a hazai gyűrűben. A kezdeti megrázkódtatásból a hírös városiak csak a második negyed közepére ocsúdtak fel, akkor Wittmann Krisztián irányításával és Djerasimovic, illetve a délszláv légió pontjaival 23-23-ra felkapaszkodtak. Ám a szünet előtt három perccel kibontakozó hárompontospárbajt Branko Jereminov révén a Szedeák nyerte, s a végig remekül játszó húzóember, Jonathan Levy pontjaival döbbenetes, 17 pontos előnyre lépett meg a szünetre a Tisza-parti alakulat, amely minden statisztikában felülmúlta ellenfelét az első két játékrészben. A második negyed eleji szegedi hullámvölgy ugyanakkor előrevetítette a harmadik tíz perc katasztrófáját. Remek szurkolótáborától biztatva a harmadik negyedben egy sokkal koncentráltabb Kecskemét lépett pályára, s noha a negyed elején, 45-26-ra, azaz már 19 ponttal vezettek Vida Mátéék, hasonlót produkáltak, mint a Szeged az előző menetben: öt percig tartani tudták a különbséget Bonifert Domonkos legényei, azután azonban már a mester időkérései sem tudták megakasztani a fonalat remekül elkapó hazaiakat, akik a parádézó Wittmann vezérletével percek alatt ledolgozták hátrányukat, s az utolsó negyedre már egypontos előnnyel fordultak (52-51). Wittmannék a kiélezett játékot hozó utolsó negyedben fej-fej mellett haladtak Csorvásiékkal, ám a végjátékot jobban bírták idegekkel és koncentrációval, s végül szoros, 69-64-es győzelmet arattak a Szeged ellen, amely nem tudta elhinni, hogy megnyerheti a meccset.

Férfi kosárlabda NB I/A 15. forduló:

KTE Duna Aszfalt - Naturtex-SZTE-Szedeák 69-64 (13-20, 13-23, 26-8, 17-13)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Pálla, Gorka, Makovsky; ellenőr: Gincsai.

Kecskemét:

WITTMANN 22/3, Mészáros 7/3, Djerasimovic 15, Jovanovic 8/3, Karahodzic 6.

Pongó Martin 2, Hegedűs, Bencze, Stefanovic 4, Pongó Máté 5.

Szakmai igazgató:

Stojan Ivkovic.

Szedeák:

JEREMINOV 14/12, LEVY 25/6, Horváth Á. 4, Williams 9/3, Csorvási M. 7.

Csorvási L. 5, Vida, Kiss Zs.

Bonifert Domonkos.

Djerasimovic (39'), ill. Csorvási M. (39'), Williams (40'). Stojan Ivkovic:

"Az első félidőben nehezen viseltük a pálya történéseit. A második félidőben nem foglalkoztunk a külső körülményekkel, csak a játékra koncentráltunk, így győzni is tudtunk."

Bonifert Domonkos:

"Nehéz most mit mondani. Az első félidőben erőn felül teljesítettünk, de a harmadik negyedet elrontottuk. A mérkőzés videófelvételét vissza kell nézzük, mert úgy érzem, nem csak mi hibáztunk..."

VÉGE! 69-64 (13-20, 13-23, 26-8, 17-13)40' Williams támadófaultja, ő is kiszóródik... Jovanovic büntetői, egy benn, 65-64. Kimarad a szegedi támadás... 8 másodperccel a vége előtt Karahodzic viszi be a győztes közeli kosarat? 67-64. Időt kér a Szedeák. Branko Jereminov áll egy triplába, kimarad. 2,16 vissza, fault után két dobás jön a hazaiaknál. Wittmann bedobja mindkettőt, 69-64 a vége. 17 pontos előnyről kapott ki a Szedeák. 39' Jereminov tör be, de meglökik, két dobás. Mindkettő benn, 61-62! Mészáros hármasa rövid, lemegy a támadóóra is. Jön a Szeged! És jön Levy is, aki nagyjából a palánk mögül visszanyúlva teszi be a ziccert! 61-64! Időkérés hazai részről. Ki bírja jobban idegekkel? Wittmann elképesztő betörése, 63-64 és egy plusz dobás is Csorvási Milán kipontozódása után, 64-64. Talpon a csarnok. 38' Levy triplája rossz, és a hazaiaké a lecsorgó. Újabb rossz tempó után most a Szeged jöhet. 37' Levy büntetőzhet ismét, de most kimarad az első, ám jó a második! 58-58! "Csak ne legyen hosszabbítás!" - halljuk a kecskeméti kollégáktól. Jono tempója benn! 58-60! Mészáros Máté triplával válaszol, 61-60. 36' Kicsúszik Hegedűs kezéből a labda. Levy elől visszaveszi a vezetést a Szedeáknak, 56-57. Karahodzic aztán vissza a hazaiaknak, 58-57. 35' Hasonlóan tanácstalan a szegedi támadás, most, mint a hazaiaké az elején. Horváthot szerelik dobás közben, sikerül megtartani, de Williams tempója rossz. Marad a Szegednél, aztán Levyt faultolják. Vajkézzel az első, de a második rossz, 56-55. 34' Mészáros elképesztő reflexszel szerez labdát, de kilép. Jereminov végre betalál, ismét hármas, 55-54. Pongó Máté küzd a palánk alatt, faultot harcol ki. Két dobásból egy benn, 56-54. 33' Szétesett támadásban a Szedeák, a palánkig nem sikerül eljutni. Stefanovic aztán remekül lepattanózik, Wittmann pedig tarthatatlan, 55-51. Időt kér Bonifert mester. Eladott labda elől, lerohan a Kecskemét, de ők is hibáznak. 32' Williamst bedobáskor szerelik, aztán Djerasimovic a hirtelen jött lehetőséget bevállalja hármasra, ahelyett, hogy megjátszaná, kimarad. 31' Williams, majd ismétlésben Csorvási Milán hibázza el a közelit. Fault után Stefanovic büntetőzik, egy benn, 53-51. Aztán "sapkázza" Williamst... III. negyed: 52-51 (13-20, 13-23, 26-8)30' Jovanovic hármasa rossz, de a lepattanót leszedik. Djerasimovic faulttal együtt szerez kosarat, 48-51. A bónuszt is bedobja, 49-51. Hová lett a 17 pontos szegedi előny?... Nagyon kikapcsolta a Szedeákot a Kecskemét ebben a negyedben. Horváth Ákost blokkolják, a hazaiaké a Wittmann felteszi, kimarad, de Stefanovic beteszi, és még fault is... 52-51-gyel fordul a negyed... 29' Jereminov surran be a sarokból, faultot harcol ki kosár helyett egyelőre. Újabb fault után folytatódik a szegedi támadás. Ivkovic kiszalad a csarnokból az újabb bírói ítéletnél, aztán elszedik a labdát a Szegedtől. Djeraszimovic elől most biztos kezű, 46-51-re jön fel a Kecskemét, és CXsorvási Milán faultja után ismét a hazaiak jönnek. 28' Aztán egy labdaszerzés, borul mindenki, a hazaiak létszámfölényben jönnek, be is viszik, Pongó Máté, 44-51-re jönnek fel. Időt kér Bonifert Domonkos. Az ultrák beindulnak, talpon a hazai drukkerek. Hegedűs bántóan egyedül dob, de rossz a távoli. 27' Williams szórja el a lasztit, de nem tud feljebb lopakodni a Kecskemét, mert aztán labdát szerez az amerikai. Csorvási Levente közelije marad ki, leszedik. Wittmannt nem lehet megállítani, 42-51. 26' Aztán ront elől a Szedeák, Mészáros Máté viszont nem, 38-51. Williams passzát a nagy Csori nem tudja megfogni, eladják a vendégek. Wittmann mint kés a vajon, úgy megy át a szegedi védelmen, a befejezés is jó, 40-51. 25' Levy tempója jó, Djerasimovic triplája nem, 36-49. Kapkodás és hibák mindkét oldalon, aztán Levy ziccerben már nem hibázhat, 36-51! 24' Wittmann, potyognak a kosarak 34-47. Elől hibázik a Szeged, Mészáros Máté estében is betalál, 36-47. 23' Ismét jól védekeznek a hazaiak, Jovanovic a palánk alatt ismét eredményes, 32-45. Csorvási Milán közelről, 32-47! 22' Jovanovicnak összejön a kosár, 28-45. Távolit hibáz a Szedeák, Djerasimovicnak most jobban sül a keze, 30-45. 21' A Kecskemét hozza játékba a lasztit. Jovanovic hármasa csak két és fél, olyan meg nem lehet, szóval rövid. Levy és Williams ismét a palánk alatt, utóbbi révén 26-45! Közel 50%-os a Szeged mezőnymutatója, a hazaiaké alig 40%. A hárompontosok sokkal jobban mennek a vendégeknek, 13/7, míg a Kecskemétnél 11/2. A mieink sokkal jobban lepattanóznak: mindössze 12 (9 védő, 3 támadólepattanó) a hazaiaknál, ezzel szemben 20 a vendégeknél (12/8), Csorvási Milán 5-tel, Jereminov 4-gyel a legeredményesebb. A hazaiak sokat hibáznak, a fentiek mellett az eladott labdák száma is ezt igazolja, s a mieinknél a csapatjáték eredményességét pedig a 9 assziszt is mutatja. A mezőnyben a legeredményesebb 13 pontjával Jonathan Levy. Ezt a formát kellene tartani a második félidőben, de vajon bírni fogják-e erővel és koncentrációval a szegedi fiúk?II. negyed: 26-43 (13-20, 13-23)20' Marad a Szegednél a labda, Csorvási Milán a palánk alatt dob be egy közelit, faultolják! A bónusz is benn, 26-41! Aztán már lepattanót szerez, Levy tempója is ül! 26-43! Wittmann triplája lejön, megtartja a labdát a Szedeák. 19' Járatja a Szeged a labdát, Branko Jereminov messze a hármas vonalon túlról szór csont nélküli hármast, 26-34! Aztán Jono Levy tör be, újra tízközte: 26-36! Ráadásul plusz eggyel jöhet Jono. Időt kér a hazai csapat. Tehát a büntető... rövid, de visszafújják valamiért a sporik. Ez már jó, 26-37! Csorvási Milán lepattanót szerez, aztán megindul a Szedeák, faultolják Horváth Ákost, technikai. A hazai drukkerek nevetnek, Horváth meg csak egyet dob be, 26-38! 18' Jereminov belemegy a játékba, növeli a tétet, újabb tripla! 26-29! Kimaradó hazai kísérlet után Williams segít be egy tempódobást, 26-31! Jó szegedi védekezés után újabb roham, Csorvási Milán harcol ki faultot a palánk alatt. 17' Jereminov szép ívű triplája a sarokból! 23-26! Amire Wittmann egy csont nélkülivel válaszol, 26-26. 16' Újabb elhibázott szegedi attak, de az egyenlítési lehetőség is. Időt kér a Szedeák. Összeszedettebb a hazai védekezés a második negyedben, most épp Horváth elől piszkálják el a passzt bedobásra. Horváth bedobását Karahodzic lazán leszedi, aztán Pongó Máté egyenlít, 23-23. 15' Ismét a Szedeák jöhet, Mészáros kimaradt tempója után. Williamset faultolják, Jerrell első büntije rossz, a második is... Karahodzicnak remek a passz, be is dobja a közelit a hórihorgas délszláv, 21-23. 14' Mészáros Máté a sarokból, kimarad a tripla. Williams rossz távolija után Djerasimovic határozatlan védekezésben, Csorvási Milán könnyedén szerez lepattanót. Kosarat azonban nem sikerül. 13' Horváth Ákos büntetőzik, eredménnyel zavarja a hangos dob és duda, csak egy benn nála is, 17-23. Wittmann tempója, 19-23. Újabb szegedi támadás marad ki. 12' Csalódott moraj a kimaradt dobás után. Williams nem hibáz, 15-22. Djeraszimovicé a válasz, 17-22. 11' Vida tempója dadog ki a gyűrűből. Djeraszimovic hozza feljebb a hazaiakat, 15-20. Némi földharc egy pontatlan labdáért, jöhet a Kecskemét, Wittmanné a labda. I. negyed: 13-2010' Pongó gyenge tempója után Jerrell Williams indul, faultolják, de ez még csak a 4. hiba. Hiába benn a szegedi kettes, nem ér, újabb fault közben, Csorvási Levente büntetőzhet. Csak a második benn, 11-20! Wittmann közelije, 13-20. 9' Milán a palánk alatt, elhibázza a közelit. Djerasimovic áll a vonalra, ez az első büntető a meccsen, most gyűlt ki a szegedi 5 mezőnyfault. Mindkettő benn, 11-17. Ismét megy a látványos játék a Szedeáknál, Levy húzza be a feladott labdát, 11-19! 8' Pongó Martin kosara után nincs szegedi válasz, 9-17. Van viszont időkérés, Bonifert mester magához hívja fiait. Rossz passz, jöhet a Szeged. 7' Djerasimovic lapos dobása ér két pontot, 7-15. Nagy küzdelem a hazai palánk alatt, Jono kettese lejön, Csorvási Milán másodszorra ismételve talál be, 7-17! 6' Csorvási Milán közelije szédül be, ez elég is Stojan Ivkovicnak, időt kér 5-15-nél. Jereminov ismét jól tör be, Levy kinn üres, de most a tripla kimarad. Az ismétlés sincs benn. 5' Az arcvédő maszkban játszó Bencze Zoltán blokkolja Csorvási Milánt, aztán öccse, Levente terel be egy közelit végül, 5-13! 4' Hihetetlen! Jono a sarokból is hint egy trojkát, 2-11! Jovanovic dob hármast, 5-11. Aztán elől labdát veszít a Szeged. Pongó Martin duplája, aztán Horváth Ákos hármasa marad ki. 3' Megvan a lepattanó, Horváth Ákos elől nem hibáz! 2-8! Fantáziátlan, tanácstalan a hazai támadás, labdát is szerez a Szeged. 2' Kimaradó szegedi akció után jöhet a hazai csapat, de kimarad Jovanovic triplája. Jereminov remekül tör be, elhúza az embert, Levy üres, kiadja triplára Branko, Jono be is dobja csont nélkül! 2-6! 1' A hazaiak szerzik meg a labdát, Wittmann tör be, 2-0, Williams triplával felel, 2-3!. 17.55: Kezdődik a két csapat bemutatása, előbb a mieink, aztán a hazaiak. A kecskeméti ultrák dobja hangosat dobban a Csorvási testvérek, Vida és Horváth Ákos neveinek elhangzásakor. Rövidesen kezdünk! 17.45: Mint az köztudott, a Szedeákban több kecskeméti kötődésű játékos is szerepel: a "hírös város" szülötte a Csorvási testvérpár, Milán és Levente. Vida Máté, bár a Békés megyei Szarvason látta meg a napvilágot, ugyancsak Kecskeméten nevelkedett, illetve a Tisza-parti legénység legújabb tagja, Horváth Ákos is pattogtatott Kecskeméten időszakosan a 2000-es években profiként. 17.40: Mindkét csapat bőszen dobál már, a drukkerek is egyre gyűlnek. Legutóbbi ittjártunk óta tapasztalunk némi változást és megújulást a Messzi István Sportcsarnokban: a sajtóhelyet is kipofozták kicsit, a parketta is újabbnak hat, mint legutóbb. 17.30: Köszöntjük Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a Szedeák kecskeméti vendégjátéka, már pályán a felek, a hazaiak jöttek ki előbb, a Van Halen Jumpjára. Kezdődik a bemelegítés. Kezdés: 18 óra! Beharangozónk itt olvasható!