Futsal: UTC-bravúrgyőzelem Dunakeszin

2014. január 24., péntek
utc_dunakeszi03_gs (1)

Fordulatos mérkőzésen, szervezett játékkal, s egyik kulcsemberének korai elvesztése ellenére is sikerült borítania a papírformát az UTC-nek Dunakeszin.

A cikk megjelenését a GS-VILL 94 Kft. támogatta.

Bár az előzetes esélyek az idén igencsak botladozó Kertész utcaiak ellen szóltak a tabella 4. helyezettjének otthonában, s az ősszel Szegeden 7-7-re végződő parázs meccs is azt sugallta, hogy aligha teremhet babér az UTC-nek a hazai környezetben csak a Berettyóújfalutól kikapó Dunakeszi otthonában, a Brinszky-legények egyáltalán nem illetődtek meg a hazaiaktól. Fülöp Tibor révén hamar vezetést is szerzett a csapat, ám Safar gyors egyenlítése után Horváth Norbert révén a félidő közepén fordítani tudott a Hegyesi Zsolt vitatható kiállítását követően emberelőnybe kerülő Kinizsi, ám a találkozón végig nagyon agilis Dürgő Péter a szünet előtt egalizálni tudott (2-2). A második félidőben sem roppant össze a fekete-fehér gárda, jóllehet gyorsan ismét vezetéshez jutott Kun Gábor lövése, és Berndt Dániel szerencsétlen mozdulata nyomán a hazai alakulat, ám az újszegediek nyáron igazolt játékosa másodpercekkel később parádés összjáték után egyenlített (3-3). Innentől aztán lassan fölébe kerekedett erőben és fejben a vendégcsapat a hazaianak. Tetszetős akciók, remekbe szabott távoli lövésekkel tették próbára a mieink a Keszi kapusát, aki azonban derekasan állta a sarat. A félidő közepén aztán az UTC nyomás gólokká érett: előbb Dürgő kipattanóját értékesítette az ifjú tehetség, Szentes-Bíró Tamás, majd pár percre rá ismét Dürgő előkészítése után Fülöp ismételte saját kipattanóját a kapuba. A hajrában a kapusa levitelével létszámfölényes játékra váltó Dunakeszi ugyan fel tudott zárkózni egy gólra, ám a folytatni kényszerült a hazárdjátékot, amit végül Puskás Csaba "torolt meg" egy egész pályás, üres kapus találattal, eldöntve a találkozót az utolsó percre. Az UTC így 6-4-es megérdemelt győzelmet aratott vendégségben, s e bravúr begyűjtésével életben tartja matematikai esélyeit a felsőházi rájátszásba kerülésre.

Férfi futsal NB I 17. forduló:

Dunakeszi Kinizsi FK - UTC Futsal Team 4-6 (2-2)

Dunakeszi, Radnóti-gimnázium, 500 néző. Vezette: Solymosi András, Moldván István (Richter Miklós).

Dunakeszi:

Tóth Gy. - Temesi, Csopaki, Kun, Bita.

Safar, Hacker, Kovács I., Horváth N., Horváth Sz., Fehér.

Fehér Zsolt.

UTC:

Tombácz - Puskás, Fülöp, Dürgő, Hegyesi.

Bullás, Lázár, Balogh Á., Bilics, Ondrejó, Berndt, Szentes-Bíró, Béry (kapus).

Brinszky Adrián.

Safar (5'), Horváth N. (11'), Berndt (22' - öngól), Bita (37'), ill. Fülöp (2', 32'), Dürgő (19'), Berndt (23'), Szentes-Bíró (29'), Puskás (39').

Hegyesi (10'). Brinszky Adrián:

"A csapat extrém teljesítményt nyújtott! Ezzel a bravúros győzelemmel életben tartottuk a play-off reményeinket. Jövő héten újabb rangadó vár ránk a tavaszt jó pozícióból kezdő MAFC ellen, bízom benne, hogy Hegyesi Zsolt eltiltása ellenére is fel tudjuk venni a versenyt az ellenféllel, és sikerül megtartani pozíciónkat, ami egy erőn felüli szereplést jelentene."

40'

Továbbra is támad a Dunakeszi, de ezt már nem lehet elveszíteni! Újabb labdaszerzés, de nem sikerül a lövés. Megy az óra. Próbálkozik a Dunakeszi, levágódik a lövés. Még Ondrejó az utolsó 2 másodpercben rátekeri messziről, mellé, de kit érdekel! Megvan a bravúr!

39' GÓÓÓL! 4-6!

Puskás csen el egy labdát egész pályás, üres kapus gól!

4-6!

Meg kell nyerni!

38'

Nagyon nyomnak a hazaiak.

37' GÓÓÓL... 4-5.

Járatják a labdát a vendégek, egyszer elhibázzák, újabb járatás után beveri Bita közelről,

4-5.

36'

Létszámfölényben nyom a Keszi, rossz lövés, Tombi fogja, kapura lőne, de zavarják.

35'

4-1 a faultok aránya ide. Bilics rúg kapura kiszorítva, mellé. Aztán Tombácz véd nagyot!

34'

Lehozza a kapusát a Dunakeszi, 5 a 4 ellen támadnak a hazaiak. Két lövés egy ás után, elkerülik a kaput.

33'

Kun passzol le egy szabadrúgást, Csopaki ott van a kapu előtt, két méterről lő, Tombácz elképesztő bravúrral véd!

31' GÓÓÓL!!! 3-5!

Dürgő felemeli a labdát hét méterre a kaputól, Fülöp érkezik, nagyot lő, véd Tóth, de a kipattanót a kapus hasa alatt tudja ismételni Fülöp Tibor!

3-5!

30'

Ondrejó nagy lövése pattan vissza, egy védőről megy ki végül a kapu mellett. Aztán Balogh Ádám remek labdája kerül Lázár elé nagy helyzetben, ez is kimarad!

29' GÓÓÓL!!! 3-4!

Felhozza a labdát az UTC, Dürgő lő, véd a kapus, a kipattanót Szentes-Bíró küldi vissza a ketrecbe!

3-4!

28'

Továbbra is mezőnyjáték.

26'

Ondrejó veszélyeztet, nincs azonban gól.

25'

Mezőnyben zajlik a játék, megint kicsit pihennek a felek. A faultok terén most jobban állunk, egy szegedit fújtak be a sporik a félidő elején.

24'

Dürgő nagy lövése megy mellé.

23' GÓÓÓL!!! 3-3!

Tombácz rúgja fel a labdát, miután a középkezdést követően megkaparintja, Bullás fejel át a hosszúra a kilencesről, érkezik Berndt, aki laposan a kapus alatt a hálóba lő!

3-3!

22' GÓÓÓL... 3-2.

Kun kiszorított helyzetből 8-10 méterről lő, Berndt lába között megy el a laszti, beleér a szegedi, becsapja Tombáczot,

3-2.

21'

A Dunakeszi kezdi a második félidőt.

SZÜNET!

20'

Még Temesinek van egy helyzete, de Tombácz véd!

19' GÓÓÓL!!! 2-2!

Dürgő Ondrejóval játszik össze, majd elviszi a védő mellett a hatoson belül, átlöbböl aztán a kapus lába felett, 2-2! Egyenlít az UTC!

17'

Kun lövését védi Tombácz. Közben kigyűlik az öt fault a Szegednél.

16'

Bilics nagy lövése, belevetődik az egyik védő. Pillanatokal későbbb Bilics ismét tüzel, nem irigyeljük, akit eltalál.

15'

Dürgő labdát veszít, 2 a 2 ellen vezetik a támadást a hazaiak, Horváth Norbert lő, Tombácz véd.

14'

Többet birtokolja a labdát az UTC, de nincs komolyabb helyzet egyik oldalon sem. 4-2 a faultarány a mieink "javára".

13'

Kicsit visszább vesznek a felek most, mezőnyben terelgetik a lasztit a csapatok.

12'

A faultokat is kapja sorra az UTC, már háromnál járnak a szegediek, a hazaiak ellen még nem fújt a spori...

11' GÓÓÓL... 2-1.

Nem tudja kivédekezni az emberhátrányt az UTC: a labdajáratás végén egyedül marad Horváth Norbert Tombáczcal szemben a kapu előtt, nem is hibázza el,

2-1.

10' KIÁLLÍTÁS!

Hegyesi labdát veszít 9-10 méternél, aztán faultol, és kiállítás? Solymosi játékvezető kiküldi a rongylábú szegedit... A szabadrúgás levágódik.

9'

Hegyesinek adott felpassz után Ballack sarokkal adja vissza a lasztit Dürgőnek, aki nagy felső lécet lő!

7'

2 az 1 ellen támadnak a hazaiak, lövés, Tombácz véd!

6'

Ondrejó megy el a szélen, Berndt a háta mögül sarokkal húz kapura, de bravúrral véd a kapus.

5' GÓÓÓL... 1-1.

Safar Szentes-Bíró mellett csinál meg egy cselt, nagy erővel a kapuba lő Tombi felett,

1-1.

4'

Az ellentámadásból Dürgő spiccel, külsővel lő, alig mellé. Horváth Szabolcs ütközik Bullással, rosszul esik a hazai játékos, ápolás.

3'

Safar lő éles szögből, oldalháló! Temesinek löbbölnek a hatoshoz, de Tombácz jól jön ki, nem tudják átemelni.

2' GÓÓÓL! 0-1!

Két gyors támadás után két UTC-szöglet. A másodiknál Fülöp marad a hosszún, háttal a kapunak fordulásból külsővel a hálóba passzol!

0-1!

1'

Az UTC kezdi a meccset!

18.55:

Túl a bemutatásokon. Hamarosan kezdünk! A kezdőrúgást az egyik hazai utánpótlás-futsalos végzi el, születésnapja alkalmából. Gratulálunk!

18.50:

A mieink tiszta feketében lassan túl vannak a melegítésen. A helyi pompomlányok szórakoztatták a nagyjából 4-500 nézőt, meg a játékosokat is.

18.45:

Köszöntjük Olvasóinkat, rövidesen kezdődik az UTC bajnoki mérkőzése a Dunakeszi ellen.

Kezdés: 19 óra!