Kosárlabda: virgácsot kapott Salgótarjánban a Kosársuli

2013. december 9., hétfő
vasarhelyikosarsuli

Az NB I/B-s kosárlabda bajnokságot öt győzelemmel kezdő vásárhelyiek alapos gödörbe kerültek, hiszen a hétvégén zsinórban a harmadik vereségüket szenvedték el, ezúttal a riválisnak számító Salgótarján otthonában.

Az elmúlt években nem sok vendégsiker született a tavalyi ezüstérmes Salgótarján otthonában. Ősszel azonban botladozva kezdtek a tarjániak, így a bajnokságban a listavezető kecskemétiek mellett némi meglepetésre a Vasas is győzelemmel távozott a Kassai sori csarnokból, míg a kupában a Tiszaújváros gárdája tudott nyerni Salgótarjánban. A legutóbbi bajnoki fordulóban a tarjániak ismét a tiszaújvárosiakkal kerültek szembe és szoros mérkőzésen, némi szerencsével ugyan, de nyerni tudtak idegenben, formájuk azonban eddig igen ingadozó volt. A tarjániak keretében a

Marinkovic

gondoskodott arról, hogy ne legyen zökkenőmentes a mérkőzésre történő ráhangolódás. Történt ugyanis, hogy a vásárhelyiek szerb légiósa előbb az indulásnál késett húsz percet, majd még a juniorok mérkőzése előtt nem volt kedve társaival melegíteni, ezért

Elek András

edző elzavarta felöltözni a magáról túl sokat képzelő kosarast. A találkozó első kosarára közel két percet kellett várni, ekkor Sebők Tamás duplájával a hazaiak szereztek vezetést. Az első öt perc igazi rémálom volt a vásárhelyiek számára, hiszen legalább nyolc ziccert hagytak ki, miközben az eredményjelző 7-0-ás hazai vezetést mutatott. A negyed második felére Drahos Gábor révén - aki előbb egy triplát, majd egy duplát szórt - elkezdett kapaszkodni a Kosársuli, sőt a 7. percben a vásárhelyi irányító újabb triplájával már a vendégek vezettek (7-8). A kesztyűt a másik oldalon Jaroszlav Gorszki vette fel, aki előbb dobott egy triplát, majd közép-távolról is betalált (8. perc: 12-8). Vas Péter triplájával egy pontra feljött a vendég gárda, de az éppen Vásárhelyről a szezon előtt Salgótarjánba igazolt Schéda Martin két sikeres büntetőjével őrízte vezetését a hazai együttes. A negyed hajrájában

Drahos

és Gorszki után

Czibere Zoltán

is megszerezte első pontjait, így egyetlen pontnyi előnnyel kezdték a második játékrészt a nógrádiak. A második negyed elején a remekül játszó Gorszki mellett Krasznai is betalált, amelyre Drahos válaszolt (13. perc: 20-18). A negyed közepén felváltva estek a kosarak,

Mitic

, illetve

Kukla

büntetőből, Schéda, Sebők, illetve

Mócsai

közelről ért el pontokat (16. perc: 26-22). A negyed második felében az egyre jobban belelendülő Sebők és Krasznai révén tíz ponttal ellépett a Tarján (32-22). Végre

Varga Dani

is betalált, majd Sebők triplája után

Rostás Imre

Vas Péter

célzott pontosan, de a különbség alig csökkent (20. perc: 35-29). A negyed utolsó pillanataiban a másik Vásárhelyről igazolt fiatal, Czuprák Ádám is megszerezte első pontjait, de az utolsó kosarat a vendégek csapatkapitányának, Vas Péternek a neve mellé írták be. Szünet után öt pontos (36-31) hazai vezetéssel folytatódott a találkozó, amely nem tünt ledolgozhatatlan hátránynak a vásárhelyiek számára, de ehhez három-négy embernek feltétlenül jobb teljesítményt kellett volna nyújtani, mint amit az első félidőben mutattak. Úgy látszott, hogy ez sikerülhet is, hiszen

Gruda

és Varga Dániel is felébredt, így 43-43-nál utolérték a hazaiakat a vendégek. A folytatásban azonban megint jött az elsősorban eladott labdák sokaságában megnyílvánuló hullámvölgy és a hazai irányító, Krasznai vezérletével pillanatok alatt tíz pont fölé nőtt a vendéglátók előnye (56-45). Az egyre fáradó és lelassuló hazaiak ellen azonban képtelen volt felpörögni a Kosársuli. A védekezésben jeleskedő Mócsait kipontozták,

Vejinovics

pontatlanul játszott, Drahos és Gruda pedig már négy személyi hibánál járt. Mindezek ellenére a legjobb vásárhelyi, Vas pontjaival újra sikerült felzárkózni (56-52). Az utolsó játékrészben zónavédekezésre váltott a Kosársuli és ez be is jött, hiszen a hazaiak csak büntetőből tudtak pontot szerezni, míg Vas és Czibere rendre betalált. A 36. percben egyenlítettek Drahosék (56-56), majd a vezetést is átvették (57-58). Az óriási lélektani előnnyel azonban nem tudott élni a Kosársuli, következett két figyelmetlenség és két hazai tripla, majd ezt követően kapkodás és felelőtlen vásárhelyi dobások. a Kosársuli teljesítményét jól jellemezte, hogy az utolsó négy percben mindössze egyetlen kosarat dobott a csapat.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport, 8. forduló:

Konecranes-Salgótarjáni KSE - EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 81-70 (16-15, 20-16, 22-21, 23-18)

Salgótarján. Vezette: Gál J., Rácz Zs., Bogárdi J.

Salgótarján:

Krasznai 15, Sebők T. 25/3, Kováts R. 5, Borszéki 3/3, Gorszki 20/6.

Schéda 4, Mitic 2, Czuprák Á. 7/3.

Edzők:

Dániel Tamás, Kiss Sándor.

Vásárhely:

Drahos 17/6, Mócsai 2, Vas P. 22/12, Varga D. 9, Gruda 6.

Czibere Z. 10/3, Vejinovic, Kukla 2, Rostás I. 2.

Edzők:

Elek András, Utasi Gábor. Elek András: "Sajnos nagyon gyengén játszottunk, így a hazaiak közepes teljesítménnyel is nyerni tudtak ellenünk."

A 8. forduló további eredményei:

EKF-Eger-HÉSZ SE - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 87-72, MAFC - Óbudai Kaszások 113-80, Bp. Honvéd SE - Nagykőrösi Solymok KE 82-74, Szolnoki Olaj KK U-23 - Debreceni EAC 66-78, MKB-Euroleasing Vasas - Mercedes Gyár KA 66-76.

A bajnokság állása:

1. Mercedes-Benz Gyár KA 8 7 1 0,94 2. EKF-Eger-HÉSZ SE 9 7 2 0,89 3. MAFC 8 6 2 0,88 4. Konecranes-Salgótarjáni KSE 7 5 2 0,86 5. EnterHód Vásárhelyi KS 8 5 3 0,81 6. Bp. Honvéd SE 9 5 4 0,78 7. MKB-Euroleasing Vasas 8 4 4 0,75 8. Debreceni EAC 8 4 4 0,75 9. Szolnoki Olaj KK U-23 7 3 4 0,71 10. Nagykőrösi Solymok KE 8 1 7 0,56 12. Óbudai Kaszások 8 0 8 0,50 A 9. fordulóra kiírt mérkőzéseket egy hét alatt játszák le a csapatok az alábbi párosításban: Óbudai Kaszások - Mercedes-Benz Gyár KA (december 12), Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK - Debreceni EAC (december 13), Nagykőrösi Solymok KE - Szolnoki Olaj KK U-23 (december 13), MAFC - EKF-Eger-HÉSZ SE (december 18), EnterHód Vásárhelyi KS - MKB-Euroleasing Vasas (december 18 szerda 18.00 Hódtói Sportcsarnok), Bp. Honvéd SE - Konecranes-Salgótarjáni KSE (december 18). A Budapesti Honvéd SE két mérkőzését is előrehozott időpontban játsza le, a Vasast december 11-én, míg a MAFC gárdáját december 14-én fogadják a piros-fehérek.