Kosárlabda: edzőjük szerint gyalázatos volt a Kosársuli debreceni szerencsétlenkedése

2013. december 23., hétfő

Az idei évben utoljára léptek pályára a csapatok a kosárlabda NB I/B-ben. A vásárhelyiekre debreceni vendégszereplés várt és bár az előzetes fogadkozások szerint győzni ment a hajdúsági nagyvárosba a Kosársuli, de végül súlyos vereséggel tért onnan haza.

A vásárhelyieknél ezúttal is hiányzott a csapatban igen fontos két láncszemet betöltő játékos,

Mócsai Milán

Nyilas István

, de ezzel sem magyarázható a vendégek katasztrófális első negyedbeli teljesítménye.

Varga Dániel

kosarával először és utoljára vezetett a Kosársuli, hiszen a hazaiak

Kaluha Csaba, Vas Viktor

Kovács Imre

révén pillanatok alatt elhúztak (3. perc: 7-2). Újabb két perc elteltével

Pék Dávid

triplája után már 12-4 volt az eredmény a hajdúságiak javára. A folytatásban sem ment a játék a vásárhelyieknek, így Kaluha kosarával a hatodik percben már tíz pont fölé nőtt a különbség (19-8). Sem az időkérés, sem a cserék nem hoztak változást a Kosársulinál, így szinte támadásról támadásra nőtt az egyetemisták előnye (10. perc: 29-10) és a negyed lefújásakor 31-10-et mutatott az eredményjelző. Ez a katasztrófális kezdés előrevetítette azt, hogy a vásárhelyiekre nem sok siker vár ezen a napon. A tragikus első negyed után a második sem folytatódott jobban, hiszen Asztalos duplájával két percnyi játék után már 25 pont (35-10) volt a debreceni fiatalok előnye. Rengeteg volt a vendégeknél a pontatlan kísérlet és az eladott labda és nem volt olyan játékos, aki igazi vezérként magával ragadta volna csapattársait. A negyed közepétől (14.perc: 41-13) valamennyit javult a vásárhelyiek dobásainak pontossága, így

Rostás Imre, Gruda

Vejinovics

pontjaival visszaállt a húsz pontos (45-25) különbség, de az utolsó percek ismét a debrecenieké voltak. A szünet után ritkán tapasztalható, 53-26-os hazai előnnyel folytatódott a találkozó. A Kosársuliból

Marinkovic

Czibere

pontjaira a másik oldalon a kiválóan játszó Nagy Botond és a korábban az első osztályban is játszott

Takács Dániel

válaszolt és a negyed közepére harminc (66-34) pont fölé nőtt a különbség. Érdekesség, hogy a Vasas ellen hétközben szenzációsan játszott Drahos csak a 28. percben szerezte első kosarát, igaz az három pontot ért. A 27 pontos (77-50) vezetése tudatában nyugodtan kezdhette az utolsó játékrészt a hazai együttes, amely végig tartotta húsz pont fölötti vezetését, így izgalommentes mérkőzésen megérdemelten győztek. A vásárhelyieknek tehát továbbra sem megy idegenben, hiszen a négy vidéki találkozójukból mindössze a még nyeretlen Óbudai Kaszások otthonában tudtak nyerni és ez kevésnek tűnik, a folytatásban kellenének az idegenbeli bravúrok is a remélt négy közé jutáshoz.

Kosárlabda NB I/B keleti csoport, 10. forduló:

Debreceni EAC - EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 94-67 (31-10, 22-16, 24-24, 17-17)

Debrecen. Vezette: Vida B., Domán I., Lengyel Á.

DEAC:

Nagy Botond 21/12, Pék D. 6/6, Kaluha 13, Vas V. 10, Kovács I. 11. Csere: Takács D. 11, Asztalos S. 9, Szarka D. 6, Nagy Benedek 5, Reizer 2, Boldizsár, Gál K. Edző: dr. Nagy Ágoston.

Vásárhely:

Drahos 8/6, Czibere 11/3, Vas P. 3/3, Varga D. 4, Gruda 11. Csere: Marinkovic 16, Kukla 7, Vejinovic 3, Rostás I. 4, Szilágyi. Edzők: dr. Elek András és Utasi Gábor. Dr. Elek András:

"Ha azt mondom, hogy gyalázatos volt az a szerencsétlenkedés, amit műveltünk, akkor még nem is túloztam."

A 10. forduló további eredményei:

Konecranes-Salgótarjáni KSE - MAFC 60-63, MKB-Euroleasing Vasas - Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK 87-73, Szolnoki Olaj KK U-23 - Óbudai Kaszások 91-57, Mercedes-Benz Gyár KA - Nagykőrösi Solymok KE 89-56. Korábban játszották: EKF-Eger-HÉSZ SE - Bp. Honvéd SE 89-74.

A bajnokság állása:

1. Mercedes-Benz Gyár KA 10 9 1 0,95 2. MAFC 11 9 2 0,91 3. EKF-Eger-HÉSZ SE 10 7 3 0,85 4. Konecranes-Salgótarjáni KSE 10 6 4 0,80 5. EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 10 6 4 0,80 6. MKB-Euroleasing Vasas 11 6 5 0,77 7. Bp. Honvéd SE 12 6 6 0,75 8. Debreceni EAC 10 5 5 0,75 9. Szolnoki Olaj KK U-23 10 4 6 0,70 10. Nagykőrösi Solymok KE 10 2 8 0,60 11. Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK 10 2 8 0,60 12. Óbudai Kaszások 10 0 10 0,50 A csapatok számára most egy két és fél hetes bajnoki szünet következik, majd január 8-án játszák le az utolsó őszi fordulót az alábbi párosításban: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK (2014. január 08 szerda 18.00), Mercedes-Benz Gyár KA - Szolnoki Olaj KK U-23, Nagykőrösi Solymok KE - Óbudai Kaszások, EKF-Eger-HÉSZ SE - Konecranes-Salgótarjáni KSE, MKB-Euroleasing Vasas - Debreceni EAC. A Bp. Honvéd SE - MAFC találkozót (52-81) korábban már lejátszották.