Kézilabda: csoportkörben a Pick Szeged az EHF-kupában + FOTÓK, VIDEÓ

2013. november 30., szombat
pick_benfica_mj18

45 percen át kemény küzdelemre késztette a Picket a Benfica, azután a magyar csapat bedarálta a vendégeket, s továbbjutott az EHF-kupa csoportkörébe.

Az egygólos idegenben szerzett előny birtokában, hazai pályán abszolút esélyeshez méltó módon ragadta magához a kezdeményezést a csaknem teltház előtt, fantasztikusan szurkoló közönségétől biztatva a Pick Szeged a portugál Benfica ellen, s az első játékrészben fokozatosan szakadt el ellenfelétől. A remek játék elsősorban a kiváló védekezésnek, valamint Mikler Roland bámulatos bravúrjainak volt köszönhető, miközben a társak elől, elsősorban Balogh Zsolt, valamint a biztos kezű hetesdobó Jonas Larholm szállították a gólokat. Az első játékrész hajrájához közeledve 12-6-os és 13-7-es állás után azonban feljebb kapaszkodott a Benfica, amely a 14-10-es félidőt követően a második játékrész elején alaposan meglepte a kétszeres magyar bajnokot, miután az első tíz percben ledolgozta hátrányát, kiegyenlített, és tartotta a lépést a házigazdával. A szünetben a kapuba beálló Tatai Péter azonban rövidesen elkapta a fonalat, Juan Carlos Pastor időkérése, valamint a fanatikusan szurkoló B-közép "Ébresztő!"-je után feltámadt a Pick, s a végül 10 gólig jutó Balogh Zsolt vezérletével kiharcolta azt a fölényt, amely minden reménytől megfosztotta a vendégeket. A luzitánoknál a szélső Oliveira Andrade teljesítmény jól jelzi, vannak méregfogai a csapatnak, ám ezen az estén ez kevés volt a magasabban jegyzett Tisza-parti alakulat ellen, amely végül meggyőző, 31-25-ös diadalt aratva kettős győzelemmel jutott tovább az EHF-kupa csoportkörébe, amelynek sorsolását december 5-én rendezik Bécsben.

Férfi kézilabda EHF-kupa 3. forduló, visszavágó:

Pick Szeged - SL Benfica 31-25 (14-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Nikolov, Necsevszki (macedónok)

Pick Szeged:

MIKLER - Parrondo 2, ZUBAI 5, Ilyés 1, Blazevic 1, Vadkerti 1, Mindegía 1.

TATAI (kapus), BALOGH 10, Ancsin, Sulc 1, Gidai, LARHOLM 9/7, Vranjes, Kekezovity.

Juan Carlos Pastor.

Benfica:

Álamo - Areia 2, Pedroso 5, CARNEIRO 6/1, Costa 2, Csernov, OLIVEIRA ANDRADE 9/5.

Espinha (kapus), Carmo, Semedo, Pereira, Rodrigues, Carvalho, Pais 1.

Jorge Rito.

7/7, ill. 7/6.

6 perc, ill. 12 perc.

Továbbjutott a Pick Szeged kettős győzelemmel.

Juan Carlos Pastor:

"12-6-ig remekül játszottunk, jól védekeztünk és a kapusteljesítményünk is kiváló volt. Amikor cseréltünk, visszaestünk, majd a második félidő is katasztrofálisan indult. Ugyanazokat a játékosokat kellett rotálnom az egész meccsen, hogy a jó eredményt tartani tudjuk. Az első meccsen meglepett minket a Benfica nyílt védekezése, e tekintetben jobbnak kellett lennünk a hazai visszavágón. A Benfica nagyon jó csapat, fontos nagyon ez továbbjutás nekünk A továbbiakban a kispadról érkezőknek is meg kell mutatniuk, hogy hozzá tudnak tenni a csapat teljesítményéhez. Nagyon várjuk a sorsolást."

Jorge Rito:

"Amikor megtudtuk, hogy a Final Fourra is esélyes Pick lesz az ellenfelünk, tudtuk, lehetetlen küldetés előtt állunk. Az volt a célunk, hogy az első meccs után is legyen esélyünk a továbbjutásra, ez sikerült is egygólos hazai vereségünkkel. A visszavágón hoztuk a tudásunkat, ennyire volt elég. Nagyon nagy bravúr lett volna, ha tudunk nyerni. Gratulálok a a Picknek, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban. De gratulálok a saját csapatomnak is."

Balogh Zsolt:

"Bár a két meccsen 17 gólt szereztem, a továbbjutásunk a lényeg. Gratulálok ellenfelünknek, keményen meg kellett küzdenünk, de végül érvényesült apapírforma. Az első félidőben jól játszottunk, ám ekkor magunkra húztuk az ellenfelet. Szünet után kissé megzavarodtunk, ám jókor jött az időkérés, a kapuban is stabil teljesítményt nyújtottunk, s megérdemelten harcoltuk ki a továbbjutást."

Vicente Álamo:

"Nagyon nehéz lett volna elérni a továbbjutást. A Pick az első félidőben eldönthette volna a párharcot, de a második játékrész elején visszajöttünk, esélyünk is volt a magunk javára fordítani a párbajt, de végül a papírforma érvényesült. Külön nem készültem fel a Pick játékosaiból. Sajnálom, hogy jó formám ellenére a csapat nem tudtunk továbbjutni."

60' Vastaps köszönti az utolsó percet, a csoportkörbe jutó Picket és a pályára lépő Czinát! És Baloghot, aki a 10. gólját lövi! Tatai véd. Itt a vége, talpon a lelátó, vastaps, továbbjutás, kettős győzelemmel! 59' Sulc parádés labdája után Balogh parádéja, betör, beveri a hosszú felsőbe, 30-24! Carneiro, 30-25. 58' Zubai marad üresen, 29-23! Pais a szélről, 29-24. 57' ilyés labdát szerez, már lendül is a karja, Álamo megijed, fut vissza a kapujába, de lefújják a labdaszerzést. Pedroso talál be, 28-23. 56' Álamo véd. A szélről Areia száll be, 27-22. Parrondo nagy elánnal tör be, 28-22! 55' Zubai ellen hetes, Mikler érkezik, Oliveirát nem érdekli ki a kapus, 27-21. 54' Larholm tör be, véd Álamo, a kipattanó Baloghé, őt nem lehet! 27-20! 53' Zubai két percet harcol ki Semedónak, és egy hetest Larholmnak. Semedo leül, Larholm bepattintja, 26-20! Carneiro derékmagasságban lő át, Tatai ezt is fogja! 52' Sulc hatalmas átlövését lábbal védi a spanyol kapus. Oliveira indul, 25-20. 51' Pereira passzívban lő át, Tatainak gyerekjáték! Sulc óriási lövését sáncolják, de nem tud indulni a Benfica, mert labdát szerez Parrondo. 50' Sulcnak rossz a passz, de tovább üti Zubainak, aki estében lő a kapusba, de marad itt a labda. Balogh ismét kés a vajba, 25-19! Bedaráljuk a portugálokat végre? 49' Zubai marad egy pillanatra üresen a nyitott védekezésben, 24-19! Eladják a labdát a vendégek. Areia marad lenn, ápolni kell, nem tudunk indulni. Carneiro kap két percet. 48' Harcol a csapat, Ilyés blokkol. Egy emberként zengi a közel háromezer drukker, hogy Pick Szeged! 47' Kekezovity megkülönböztetőben. És Larholm beveri, 22-19! Tatai véd, Alen Blazevic lerohan, 23-19! 46' Tömör füttykoncert, hogy miért nem passzív a portugál csapat, amikor már jó ideje támadnak. Costa lövése is blokkolva, marad náluk, időkérés. Areia nagy keresztpassz után szélről, 21-19. 45' Pereira lövését védi Tatai, de a kipattanóért harcolva szabaddobás. Tatus ismét véd, de Vranjest kiszórják két percre, immár másodszor. 44' Oliveira belövi, 20-18. Balogh Zsolt megállíthatatlan! 21-18! 43' Sok a hiba. Larholm ellen fújnak hetest. 42' Tati véd, Zubai elől ismét, 20-17! 41' Balogh Zsolt tör be, 18-16! Pedroso verekszi be magát, 18-17. Larholm lövése, 19-17! 40' Balogh gólja után sem nyugodunk még meg, 17-16. Harcoljatok! Pedroso, mellé. 39' Passzív, Pereirát védi Tatai, aki aztán kijön oldalra, amikor indul az ellenfél, alig ér vissza, de Oliveira azért így is belövi... 16-16. 38' Ziccert rontunk elől, de marad itt a labda. Carmót kiküldik két percre. Zubai beszenvedi beállóból, 16-15! 37' Carneiro tör be, 15-15. Időkérés hazai részről, füttykoncert és Ébresztő!-kórus a B-középtől. Ha aludnánk is, a pompomlányokra biztosan felébrednénk... Mindegía mellé suhint, az indítást meg Tatai sáncolja le. 36' pereira a portugál berepülő bilóta, Tatai kirepül, fogja, de hetes már belülvédekezésért. Oliveira ezt is bevágja, 15-14. Szoros. Zubai lövését védi Álamo. 35' Zubai is majdnem eladja. Aztán belövi, de lefújják, hetest ítélnek. Espinha jön, meg Larholm is, 6/6! 34' Pedroso mindenkit átver, 14-13. Majdnem elszórja a labdát a Pick, de marad itt. 33' Ancsin ismét, véd a kapus. 32' Újabb hiba elől. Costa beállóból beküzdi, 14-12. Ancsin szokatlan helyen, szélről tör be, fejbe lövi Álamót, aki elterül, ami nem is meglepő, ismerve Ancsin Gabi lövéseinek pörölycsapásszerű erejét... 31' A szünetbeli fergeteges mazsorettprodukció és a vérpezsdítő latinos dallamok után a Pick kezdi a második félidőt, Tataival a kapuban. Hiba elől, Carneiro indul, 14-11. SZÜNET!30' Larholm gondol egyet, nem csak hetesgólokat akar, de egyelőre kapufa az elemi erejű átlövés. Zubai önfeláldozóan begyűjti. 24 mp vissza, időt kér Pastor mester. Passzívba hajlik a Pick, Ancsin elemi erejű lövését fogja Álamo, majd még indulnak, Oliveira az utolsó másodpercben talál be... 14-10. 29' Hatástalan Pick-attak. Carvalho a szélről, Mikler ezt is védi! 28' Pedroso farag, 14-9. Larholm betörése hatástalan. Oliveiráé is, Mikler fantasztikusan véd. 27' Gidai megkülönböztetőben benn, Sulc labdája meg megkülönböztetés nélkül tesz így, benn is a portugál kapuban, 14-8. 26' Larholm belövi, 13-7! VRanjes ráncigál, Oliveira berobban, véd Mikler, de Vranjes két perce, plusz hetes is, Oliveira be is lövi, 13-8. 25' Eladott labda után lerohan a Benfica, hetes. Oliveira Andrade belövi, 12-7! Vranjes birkózik két védővel, lenyomják, hetes. 24' Elhibázott lehetőségek. Jó szegedi védekezés. 23' Mikler védi Carneiro hetesét! Parádé! 22' Balogh Zsolt nagy lövése, 12-6! 21' A 7-es Pereira harcol ki egy hetest, Carneiro belövi, 11-6. 20' Sulc futtából, hosszú kapufa. Indul a Benfica, ez is kapufa! Újabb hetes, Larholm beveri Espinhának, 11-5! 19' Vranjesnek rossz a bejátszott labda, aztán elszórják ellépik a vendégek. 18' Balogh Zsolt, kés a vajba, 10-4! Costa beállósból szép gólt lő, 10-5. Vranjes érkezik. 17' Ilyés lövését még olvassa Álamo, de Körte ismétel a szélről, 9-4! Semedo csípőből lő betörve, véd Mikler. 16' Mikler újabb nagy védésének örül a lelátó. Csalódott moraj aztán a kimaradó hazai lehetőségnél. Pedroso lő át, Miklert éltetjük! 15' Indulás után Zubai azonnal, 8-4! Semedót sáncoljuk. 14' Kimarad a szegedi attak, aztán Körte szerezne labdát, de faultolt előtte. Costa hanyattestében dob, de véd Mikler, szabaddobás, óriási kapufa aztán. 13' A vendégek másodedzője is sárgul, de nem a májával van baj. Mindegía is betalál, 7-4! Kiegészülnek a vendégek. 12' Időt kérnek a portugálok, jönnek a lélegzetelállító pompomlányok és a latinos dallamok. Egy pillanatra megállt a kurzor a képernyőnkön... Pastor edző kap lapot, de macedón legyen a talpán, aki tudja miért. Carneiro nagy gólt ragaszt a felső sarokba, 6-4. 11' Semedo elüti a betörő Baloghot, csak sárga, de hetes is, Larholm a vonalon be a bal felsőbe minden cécó nélkül, 6-3! 10' Pedroso sunyi lövését Mikler védi, Álamo pedig a kapu torkában szedi össze Baloghét. Semedo mozog keresztbe, de nem csapja be Miklert 9' Carmo gázolja le Sulcot. Mindegía remek bejátszását hátrafelé, hanyattestében a kapuval szemben is kapura lövi Zubai, véd a kapus, de két perc Carmónak. Costa ragadja torkon Zubait, ez is két perc, méltatlankodva hevesen gesztikulál, még két perc. Ez már hetes is, Larholm beveri, 5-3! 8' Mikler-bravúr, de marad a luzitánoknál a laszti. Blazevic megszerzi. Ilyés vissza. 7' Fero Sulc benn. Zubaira játszuk az emberhátrányos figurát, beforog, felsőléc, hetes. Larholm, 4-3! 6' Vadkerti a szélről, véd Álamo. Ilyés meg kap két percet védekezésben. Ancsin benn. Oliveira Andrade szélső kísérlete is, 3-3. 5' Carneiro lövésébe beleér Mikler, de gól, 3-2. Portugál sárga lapok. 4' nincs ideje felállni a védelemnek, Mindegíát védi a kapus, Parrondóhoz kerül át, ő befejezi, 2-0! Costa, 2-1, Ilyés azonban gyorsan válaszol, 3-1. 3' Vadkerti kínaira be Baloghnak, 1-0! Areia szélről, Mikler! 2' Balogh benn. Mindegía mellé lő, de megtámasztják a kezét. 1' Megvolt a kezdődobás, aztán kezdenek a portugálok, Mikler pedig véd rögtön egy nagyot. 16.15: Kékben a Pick, piros mez, fehér nadrág a Benfica. Kezdés pillanatokon belül! 16.10: Id. Fehér Miklós mond köszönetet a klubnak, amely fia emlékének szenteli a meccset. A lelátó felállva vastapsol. A B-Közép molinóján: "Emléked örökké bennünk él", illetve a szöveg portugálul. 16.05: Gyakorlatilag telt ház, csak az F szektor üres, ahol mazsorettek/pompomlányok gyülekeznek. Kezdődik a csapatok bemutatása, előbb a luzitánok, majd robban a csarnok, dübörög a csordultig telt B-közép, amint név szerint szólítják a szegedieket. 16.00: A felek befejezik a melegítést, kezd a protokoll, most elsőként egy kisfilm megy Fehér Miklósról a kivetítőn, felelevenítve képkockákat, képsorokat életéből és futballkarrierjéből. 15.55: Lassan megtelnek a szektorok, de még mindig áramlik be a tömeg, hatalmas az érdeklődés, senki nem mondaná meg, hogy most nem Bajnokok Ligája meccs lesz, hanem "csak" EHF-kupa 15.45: Fogynak az ülőhelyek, gyűlnek a drukkerek szép számmal a csarnokban. Mint írtuk, a mérkőzést egyben Fehér Miklós, a Benficában szerepelt egykori magyar válogatott labdarúgó emlékének is szenteli a klub. Ennek jegyében a B-közép külön kétnyelvű transzparenssel készül, továbbá a találkozó kezdődobását Fehér Miklós édesapja fogja elvégezni. 15.35: Nagy taps közepette bevonul melegíteni a Pick teljes kerete is. Lasica továbbra sem áll Juan Carlos Pastor rendelkezésére, ugyanakkor ismét itt van a keretben Czina József ismét, aki az elmúlt időszakban a Pick II-ben ontotta a gólokat, egészen pontosan 7 meccsen 31-et jegyez. Az NB I/B-s második csapat házi gólkirálya is itt van a keretben, lassan megszokott taggá válva: ő pedig nem más, mint a 40 gólos szélső, Gidai Máté. 15.25: A vendégek keretében két légiós van: a kapus Vicente Álamo Yeste és az orosz balátlövő Danil Csernov. Bár a portugál játékosok nem kicsik, utóbbi valóságos óriásnak tűnik közöttük. 15.15: Ismét van a csarnokban nagy kivetítő, ezúttal úgy tűnik, nem fagy le, mint a Veszprém elleni meccsen, bár akkor jó kabalának számított, hiszen győzött a Pick. Ez ma aligha kérdéses az erőviszonyokat tekintve. Ám ha mégis izgulnunk kellene: amennyiben egy góllal nyerne a Benfica, úgy az idegenben lőtt gólok döntenek a párharcban, ha abban is egyezés van, azaz a luzitánok 25-24-re nyernének Szegeden, úgy büntetődobások döntenek a csoportkörben való részvételről. 15.00: Sok szeretettel köszöntjük a kézilabdabarátokat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol még több mint egy óra van az EHF-kupa csoportkörébe jutásról döntő párharc visszavágójáig. A hazaiaktól Mindegía dobálgat, a vendégektől többen is kinn vannak, melegítenek. Kezdés: 16.15! Beharangozónk itt olvasható!