Kézilabda: kötelező behúzva, irány Portugália + FOTÓK

2013. november 20., szerda
pick_oroshaza03_gs

Könnyed játékkal kötelező győzelmet aratott a Pick Szeged a vendég Orosháza ellen, a szombati, Benfica elleni kupameccsre hangolva.

Már a Benfica elleni szombat esti portugáliai meccsre hangolva a Pick Szeged parádésan kezdett, 4-0-ra léptek el Kekezovity Marinko indításgóljaival Juan Carlos Pastor tanítványai, akiknek lendületét a vendégek időkérése sem törte meg. Az Orosháza csak 8-1-es hazai vezetés után kezdett el be-betalálgatni az egyébként jól védő Tatai Péternek. A hazaiak könnyelműbb játéka révén 11-7-re kapaszkodott a Békés megyei csapat, onnantól azonban megrázta magát a Pick, jöttek az ászok és jöttek a gólok, szünetre így már papírforma eredményt mutatott az újszegedi sportcsarnok kijelzője (18-9). Fordulás után sem történt fordulat, folyamatosan tartott a tíz gól fölött a differenciát a Pick, s remek csapatjátékkal, Mikler Roland kiváló védéseivel, szép egyéni akciókkal szórakoztatta közönségét a kétszeres magyar bajnok. A vendégek részéről Németh László teljesítményét kell kiemelni, a fiatal szélső 5 emlékezetes gólját látva a hazai drukkerek is elismeréssel bólinthattak. A végére parádés játékkal parádés győzelmet aratott a Pick, a 33-20-as győzelem - különösen a kapott gólokat tekintve - biztató előjel a szombat este, magyar idő szerint 21-30-kor kezdődő lisszaboni EHF-kupa-találkozó előtt.

Férfi kézilabda NB I 13. forduló:

Pick Szeged - Orosházi FKSE LINAMAR 33-20 (18-9)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.

Pick:

TATAI - KEKEZOVITY 5, Zubai 2, Blazevic 1, Ilyés 2, Balogh 1, Parrondo 3/1.

MIKLER (kapus), Mindegía 3, Larholm 4, Ancsin 3, VRANJES 3, SULC 4/2, Sztojanov 1, Gidai 1, Hegedűs.

Juan Carlos Pastor.

Orosháza:

Herjeczki - NÉMETH L. 5, Bali 1, Buday 1, Benmiloud 1, Milovic 1, Balda.

Ivanisevic (kapus), Morva 2, Mazic 3, Cifra 2, Raffai, Knezevic 1, Maric 3, Varsandán.

Vladan Jordovic.

4/3, ill. 1/-.

8 perc, ill. 12 perc.

60' Sulc belövi a büntetőt, 32-19! Morva kozmetikáz, 32-20. Vastaps kíséri az óra utolsó másodperceit, Ancsin még beveri, megadják, 33-20! Itt a vége. 59' Újabb szegedi kapufa. Hetest harcol ki Blazevic. 58' Bali mellé lő. Blazevic furcsa hát mögé adott passza nagyon rossz. A káoszból Maric lő gólt a túloldalon, 31-19. 57' Sulc blokkol. Ismét megkülönböztetőben Kekezovity. Csiro Blazevic fennmarad támadásban, hatalmas kapufát lő a bal alsó saroknál. 56' Hegedűs ki is állíttatja magát Cifra rossz bejátszásakor. Vranjes szerez labdát, indul és 31-18! 55' A teljes keret lehetőséget kap, Hegedűs Márk is benn. 54' Ivanisevic véd. Türelmes orosházi roham, az orosházi drukkerek szünet nélkül dobolnak. Vranjes szakítja félbe őket egy ziccerrel, 30-18. 53' Passzívba hajló vendég támadás. Milovic lövését sáncolja le Blazevic. Pastor mester időt kér. 52' Balit is kiszórják. Ront az Oros elől, ront Ancsin is, a kapufa tövét forgácsolja, 29-18 marad. 51' Ancsin távoli löketét védi a kapus. Maric talál most be, 29-18. 50' Blazevic mehet ki, miután Benmiloudot hiába gyötri, 29-16. Üres a kapunk, Németh labdát lop, belövi félpályáról, 29-17. 49' Larholm most betalál, 28-15. Sztojanov indul, ziccerben belövi! 29-15! Most már tényleg minden mezőnyjátékos betalált szegedi részről, aki pályára lépett. 48' Németh a szélről, most cunderezik, mind a négy gólja gyönyörű, ismerjük el. 27-15. 47' Üres kapura lőhetne indítás helyett Mikler, de nem teszi, visszaér a kapus, amikor Larholm betör, de mellé lő. 46' Mazic gyötri Vranjest, szabaddobás, aztán ismét Mazic, ez már két perc. Ancsin átlövése védhetetlen, 27-14! 45' Cifra lövését védi Mikler, indulunk, eladjuk, Mikler újabbat hárít aztán! 44' Jó védekezés, Mikler indít, jó védekezés a túloldalon is, eladja a labdát a Pick. 43' Mazic eladja, Blazevic köszöni, indítja Kekezovityot, aki be is viszi, 26-14. 42' Maric Larholmot gázolja el, két perc, hetes, Sulc a vonalhoz áll, belövi, 25-14! 41' Ancsin lövését védi Ivanisevic. Cifra löketét Mikler fogja, Maricét már nem, 24-14. 40' Larholm 3. góljával 24-13. kekezovity megkülönböztetőben, kapus nélküli létszámegyenlőség. 39' Ilyés gólja sem némítja őket, 23-13! Ilyés két perce. Buday hetese, Mikler védi. 38' Mazicra nem figyelünk, 22-13. A tucatnyi orosházi drukker 4 fős kemény magja válogatott dobszerkóval remekül asszisztál hangulatcsinálásban a hazai B-középnek. 37' Emberhátrányban kínaizik Buday és Németh, 21-12. Larholm állítja vissza a köztetízet, 22-12! 36' Mazic, két perc. Balogh gólja, 20-11. Gidai Máté indul egy labdaszerzés után indul meg, 21-11! 35' Németh szélről, mint az előbb, 19-11. Gidai Máté is benn 11-essel, Dusan Beocanin egykori mezében. 34' Szabaddobás ment meg a labdaeladástól. Larholm ellépi. Morva kiejti a lasztit, de szabaddobás. 33' Mazicra fújnak, jöhet a Pick. Balogh csuklóból indít egy löketet, térden lövi a kapust. 32' Kimarad a hazai támadás. Cifra lövését Mikler hárítja, Roli indít, Morva gyszedi le. 31' A Pick kezdi a második félidőt, Hetes, Parrondo, 19-9! Németh a szélről repül, 19-10. SZÜNET!30' Knezevic átlövése levágódik, becsapja Tatait, benn van, de lefújja a spori, és kiszórja Sulcot. Soká járatják, nincs gól, idő sincs. 29' Knezevic veszi be a hazai kaput, 18-9. Vranjes széttárja karját, nem fújnak javára. 28' Tatus véd nagyot, a felpattanót pedig fektében kiülőröpizi! Aztán Sulc gólja után számolunk: tíz, tíz, tíz, 18-8! 27' Knezevic megkülönböztetőben, kapus nélkül, de mezőnyben egyenlő létszámban a vendég csapat. Parrondo indul, lerázza védőjét, aki elmegy gyufáért egy testcselre, Roberto belövi, ha már ott van, 17-8! 26' Vranjes ziccerben, kimarad. A vendégeké is, majd Sztojanové is. 25' Blazevic is betalál, 16-8, újabb vendég kettő perc, Raffai, majd Sztojanov Nikola is benn. 24' Larholm talál be, 15-8. 23' Kekezovity a szélről, 14-7. Tatai bevédi Bali löketét, 14-8. 22' Indítás Vranjesnek, bosnyák gól, 13-7! Tatai véd, miközben megállapítjuk: eddig Blazevic, Larholm és Balogh nem szerzett gólt a pályára lépő mezőnyjátékosok közül. Két perces kiállítás sújtja az Orosházát. 21' Hosszas orosházi roham. Mindhiába. 20' Ancsin most mellé lő, de blokk volt. Sulc ismételhet, pattint, kapufa. Szabaddobás után betalál a felvidéki tüzér, 12-7! 19' Újabb kimaradt hazai lehetőség. Buday lövőkényszerben, blokk. Sulc a pályán. 18' Jár a labda orosházi kézről kézre, Cifra gólja után Tatus mond cifrákat, 11-7. egész szoros. Vranjes benn, Sulc is készül, csak elő kell húzni az ászokat az ingujjból. 17' Buday lő szép gólt, 10-6. Ancsin Gabi, a "Tűzerő" is megérkezett. Tüzel is, füstöl a labda, lángol a háló, 11-6! 16' Mindegía maradt lenn, most lesántikál, cserét kér. Larholm jön. Cifra lövését töri Ilyés blokkja. 15' Elől hiba, hátul meg Cifra lövése megy be, 10-5. Kekezovity a szélről ront, Mazic indul, Tatus védi a ziccert! Mindegíáét meg Herjeczki. 14' Időt kér ismét az Orosháza. Mazic beállóból csak begyötri, Blazevic ölelésében ez valóságos hőstett, 10-4. 13' Ilyés lökete kijön a kapusról, de Zubai résen, az ismétlés benn, 10-3! Jön Larholm, mert hetest kap a Pick. Jonas kihagyja. 12' Eladott labda, Mindegía elől, kihagyja a ziccert. Németh a szélről ront. 11' Mindegía középről, nincs benn. Morva nagy lövése Tatain is átmegy, Tatus kap egy sárgát is aztán, 8-3. Mindegía most válaszolni tud a falból kifordulva, 9-3! 10' Cifra átlövése blokkon hal el, de belefújnak. Pick-attak. 9' Buday passza után Mazic kivár, átejti Tatait, 8-2. Aztán Tatus nagyot véd. 8' Cifra jó lövése, de Tatus rajta van. Kekezovity indul, most elszedik előle a nagy passzt. 7' Kekezovity indul, 8-1. Nem hatott az időkérés. 6' Mindegía csodás gólt lő, gyönyörű ívben ejti át a kapust, 6-1! Aztán jó védekezés, Zubai már beállóban várja a lasztit, nem csak a vendégek, mi sem ocsúdunk fel, 7-1! 5' Parrondo a falban, estében begyötri, 5-1! Bali tör be, Tatus könnyedén fogja. 4' Ismét Marinko indul, 4-0! Időt kér Jordovic mester. Bali passzát Milovic lövi be, hatott a taktikai tanács, 4-1. 3' Ilyés Ferenc, 2-0. Jó védekezés, labdaszerzés, Kekezovity indul, 3-0! 2' Mindegía góljával befut a hazai B-közép dübörgése is, 1-0. Buday alsó lövése rossz. 1' Egy-egy kimaradó lövés mindkét oldalon, most már kettő-egy oda. 17.55: Dübörögve vonul be a vendég csapat, csendben a hazai. A szegedi B-közép még nem csapott a dobok közé. Névsorolvasás. Buday Dani kap nagy tapsot. 17.50: A hazai csapatban ismét egy fiatal tehetséget köszönthetünk Sztojanov Nikola személyében, aki főleg a juniorcsapatban jut szerephez, de a Pick II-ben is játszott négy meccset, amelyen 4 gólt szerzett. Itt van ismét a keretben a másik junior, Gidai Máté is, őt már jobban ismerhetik a drukkerek. Vadkerti Attila nincs a mai keretben, de ismét itt van Hegedűs Márk is. 17.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Már javában melegít a két csapat, hangolnak az orosházi ultrák is egy nagy dobbal és dudákkal. A hazai B-közép még csendes. Kezdés: 18 óra!

Múlt pénteken, a Cegléd elleni idegenbeli, rekord különbségű győzelmet hozó találkozón már a szombat esti, portugáliai kupameccsre hangolt a Pick Szeged, amelynek játékosai a múlt hétvégére pihenőt kaptak, hétfőtől azonban már készülődnek a Benfica ellen. Mindeközben szerda este 18 órától még egy hazai bajnoki, újabb kötelező győzelem vár a csapatra az Orosháza ellen. Az idegenbeli meccsen szeptemberben 29-21-re diadalmaskodtak Juan Carlos Pastor tanítványai, s a hasonló különbségű diadal ezúttal is elvárt a korábbi pickes Buday Dánielt soraiban tudó Békés megyeiek ellen. Az Orosháza jelenleg 10. a Pick vezette bajnoki tabellán, tulajdonképpen csak a kötelezőket tudták hozni a Cegléd és a Vác ellen, de három döntetlent is jegyezhetnek olyan verhető ellenfelekkel szemben, mint a Mezőkövesd, a PLER, vagy a juniorválogatott. Szoros meccset játszottak a SZESE ellen is, ami nem feltétlen meglepő, a Csurgó elleni legutóbbi hazai vereségük azonban igen, mindössze 25-24-re tudtak nyerni a somogyiak. A hazaiaknál kiújult Marko Lasica vállsérülése, így a montenegrói szélső játékára nem számíthatunk az esti mérkőzésen.