Gazdaságvédelmi akcióterv

Kézilabda: kötelező behúzva, irány Portugália + FOTÓK

pick_oroshaza03_gsKönnyed játékkal kötelező győzelmet aratott a Pick Szeged a vendég Orosháza ellen, a szombati, Benfica elleni kupameccsre hangolva.

Már a Benfica elleni szombat esti portugáliai meccsre hangolva a Pick Szeged parádésan kezdett, 4-0-ra léptek el Kekezovity Marinko indításgóljaival Juan Carlos Pastor tanítványai, akiknek lendületét a vendégek időkérése sem törte meg. Az Orosháza csak 8-1-es hazai vezetés után kezdett el be-betalálgatni az egyébként jól védő Tatai Péternek. A hazaiak könnyelműbb játéka révén 11-7-re kapaszkodott a Békés megyei csapat, onnantól azonban megrázta magát a Pick, jöttek az ászok és jöttek a gólok, szünetre így már papírforma eredményt mutatott az újszegedi sportcsarnok kijelzője (18-9). Fordulás után sem történt fordulat, folyamatosan tartott a tíz gól fölött a differenciát a Pick, s remek csapatjátékkal, Mikler Roland kiváló védéseivel, szép egyéni akciókkal szórakoztatta közönségét a kétszeres magyar bajnok. A vendégek részéről Németh László teljesítményét kell kiemelni, a fiatal szélső 5 emlékezetes gólját látva a hazai drukkerek is elismeréssel bólinthattak. A végére parádés játékkal parádés győzelmet aratott a Pick, a 33-20-as győzelem – különösen a kapott gólokat tekintve – biztató előjel a szombat este, magyar idő szerint 21-30-kor kezdődő lisszaboni EHF-kupa-találkozó előtt.

Férfi kézilabda NB I 13. forduló:

Pick Szeged – Orosházi FKSE LINAMAR 33-20 (18-9)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
Pick: TATAI – KEKEZOVITY 5, Zubai 2, Blazevic 1, Ilyés 2, Balogh 1, Parrondo 3/1. Csere: MIKLER (kapus), Mindegía 3, Larholm 4, Ancsin 3, VRANJES 3, SULC 4/2, Sztojanov 1, Gidai 1, Hegedűs. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Orosháza: Herjeczki – NÉMETH L. 5, Bali 1, Buday 1, Benmiloud 1, Milovic 1, Balda. Csere: Ivanisevic (kapus), Morva 2, Mazic 3, Cifra 2, Raffai, Knezevic 1, Maric 3, Varsandán. Vezetőedző: Vladan Jordovic.
Hétméteres: 4/3, ill. 1/-.
Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc.

60′ Sulc belövi a büntetőt, 32-19! Morva kozmetikáz, 32-20. Vastaps kíséri az óra utolsó másodperceit, Ancsin még beveri, megadják, 33-20! Itt a vége.

59′ Újabb szegedi kapufa. Hetest harcol ki Blazevic.

58′ Bali mellé lő. Blazevic furcsa hát mögé adott passza nagyon rossz. A káoszból Maric lő gólt a túloldalon, 31-19.

57′ Sulc blokkol. Ismét megkülönböztetőben Kekezovity. Csiro Blazevic fennmarad támadásban, hatalmas kapufát lő a bal alsó saroknál.

56′ Hegedűs ki is állíttatja magát Cifra rossz bejátszásakor. Vranjes szerez labdát, indul és 31-18!

55′ A teljes keret lehetőséget kap, Hegedűs Márk is benn.

54′ Ivanisevic véd. Türelmes orosházi roham, az orosházi drukkerek szünet nélkül dobolnak. Vranjes szakítja félbe őket egy ziccerrel, 30-18.

53′ Passzívba hajló vendég támadás. Milovic lövését sáncolja le Blazevic. Pastor mester időt kér.

52′ Balit is kiszórják. Ront az Oros elől, ront Ancsin is, a kapufa tövét forgácsolja, 29-18 marad.

51′ Ancsin távoli löketét védi a kapus. Maric talál most be, 29-18.

50′ Blazevic mehet ki, miután Benmiloudot hiába gyötri, 29-16. Üres a kapunk, Németh labdát lop, belövi félpályáról, 29-17.

49′ Larholm most betalál, 28-15. Sztojanov indul, ziccerben belövi! 29-15! Most már tényleg minden mezőnyjátékos betalált szegedi részről, aki pályára lépett.

48′ Németh a szélről, most cunderezik, mind a négy gólja gyönyörű, ismerjük el. 27-15.

47′ Üres kapura lőhetne indítás helyett Mikler, de nem teszi, visszaér a kapus, amikor Larholm betör, de mellé lő.

46′ Mazic gyötri Vranjest, szabaddobás, aztán ismét Mazic, ez már két perc. Ancsin átlövése védhetetlen, 27-14!

45′ Cifra lövését védi Mikler, indulunk, eladjuk, Mikler újabbat hárít aztán!

44′ Jó védekezés, Mikler indít, jó védekezés a túloldalon is, eladja a labdát a Pick.

43′ Mazic eladja, Blazevic köszöni, indítja Kekezovityot, aki be is viszi, 26-14.

42′ Maric Larholmot gázolja el, két perc, hetes, Sulc a vonalhoz áll, belövi, 25-14!

41′ Ancsin lövését védi Ivanisevic. Cifra löketét Mikler fogja, Maricét már nem, 24-14.

40′ Larholm 3. góljával 24-13. kekezovity megkülönböztetőben, kapus nélküli létszámegyenlőség.

39′ Ilyés gólja sem némítja őket, 23-13! Ilyés két perce. Buday hetese, Mikler védi.

38′ Mazicra nem figyelünk, 22-13. A tucatnyi orosházi drukker 4 fős kemény magja válogatott dobszerkóval remekül asszisztál hangulatcsinálásban a hazai B-középnek.

37′ Emberhátrányban kínaizik Buday és Németh, 21-12. Larholm állítja vissza a köztetízet, 22-12!

36′ Mazic, két perc. Balogh gólja, 20-11. Gidai Máté indul egy labdaszerzés után indul meg, 21-11!

35′ Németh szélről, mint az előbb, 19-11. Gidai Máté is benn 11-essel, Dusan Beocanin egykori mezében.

34′ Szabaddobás ment meg a labdaeladástól. Larholm ellépi. Morva kiejti a lasztit, de szabaddobás.

33′ Mazicra fújnak, jöhet a Pick. Balogh csuklóból indít egy löketet, térden lövi a kapust.

32′ Kimarad a hazai támadás. Cifra lövését Mikler hárítja, Roli indít, Morva gyszedi le.

31′ A Pick kezdi a második félidőt, Hetes, Parrondo, 19-9! Németh a szélről repül, 19-10.

SZÜNET!

30′ Knezevic átlövése levágódik, becsapja Tatait, benn van, de lefújja a spori, és kiszórja Sulcot. Soká járatják, nincs gól, idő sincs.

29′ Knezevic veszi be a hazai kaput, 18-9. Vranjes széttárja karját, nem fújnak javára.

28′ Tatus véd nagyot, a felpattanót pedig fektében kiülőröpizi! Aztán Sulc gólja után számolunk: tíz, tíz, tíz, 18-8!

27′ Knezevic megkülönböztetőben, kapus nélkül, de mezőnyben egyenlő létszámban a vendég csapat. Parrondo indul, lerázza védőjét, aki elmegy gyufáért egy testcselre, Roberto belövi, ha már ott van, 17-8!

26′ Vranjes ziccerben, kimarad. A vendégeké is, majd Sztojanové is.

25′ Blazevic is betalál, 16-8, újabb vendég kettő perc, Raffai, majd Sztojanov Nikola is benn.

24′ Larholm talál be, 15-8.

23′ Kekezovity a szélről, 14-7. Tatai bevédi Bali löketét, 14-8.

22′ Indítás Vranjesnek, bosnyák gól, 13-7! Tatai véd, miközben megállapítjuk: eddig Blazevic, Larholm és Balogh nem szerzett gólt a pályára lépő mezőnyjátékosok közül. Két perces kiállítás sújtja az Orosházát.

21′ Hosszas orosházi roham. Mindhiába.

20′ Ancsin most mellé lő, de blokk volt. Sulc ismételhet, pattint, kapufa. Szabaddobás után betalál a felvidéki tüzér, 12-7!

19′ Újabb kimaradt hazai lehetőség. Buday lövőkényszerben, blokk. Sulc a pályán.

18′ Jár a labda orosházi kézről kézre, Cifra gólja után Tatus mond cifrákat, 11-7. egész szoros. Vranjes benn, Sulc is készül, csak elő kell húzni az ászokat az ingujjból.

17′ Buday lő szép gólt, 10-6. Ancsin Gabi, a “Tűzerő” is megérkezett. Tüzel is, füstöl a labda, lángol a háló, 11-6!

16′ Mindegía maradt lenn, most lesántikál, cserét kér. Larholm jön. Cifra lövését töri Ilyés blokkja.

15′ Elől hiba, hátul meg Cifra lövése megy be, 10-5. Kekezovity a szélről ront, Mazic indul, Tatus védi a ziccert! Mindegíáét meg Herjeczki.

14′ Időt kér ismét az Orosháza. Mazic beállóból csak begyötri, Blazevic ölelésében ez valóságos hőstett, 10-4.

13′ Ilyés lökete kijön a kapusról, de Zubai résen, az ismétlés benn, 10-3! Jön Larholm, mert hetest kap a Pick. Jonas kihagyja.

12′ Eladott labda, Mindegía elől, kihagyja a ziccert. Németh a szélről ront.

11′ Mindegía középről, nincs benn. Morva nagy lövése Tatain is átmegy, Tatus kap egy sárgát is aztán, 8-3. Mindegía most válaszolni tud a falból kifordulva, 9-3!

10′ Cifra átlövése blokkon hal el, de belefújnak. Pick-attak.

9′ Buday passza után Mazic kivár, átejti Tatait, 8-2. Aztán Tatus nagyot véd.

8′ Cifra jó lövése, de Tatus rajta van. Kekezovity indul, most elszedik előle a nagy passzt.

7′ Kekezovity indul, 8-1. Nem hatott az időkérés.

6′ Mindegía csodás gólt lő, gyönyörű ívben ejti át a kapust, 6-1! Aztán jó védekezés, Zubai már beállóban várja a lasztit, nem csak a vendégek, mi sem ocsúdunk fel, 7-1!

5′ Parrondo a falban, estében begyötri, 5-1! Bali tör be, Tatus könnyedén fogja.

4′ Ismét Marinko indul, 4-0! Időt kér Jordovic mester. Bali passzát Milovic lövi be, hatott a taktikai tanács, 4-1.

3′ Ilyés Ferenc, 2-0. Jó védekezés, labdaszerzés, Kekezovity indul, 3-0!

2′ Mindegía góljával befut a hazai B-közép dübörgése is, 1-0. Buday alsó lövése rossz.

1′ Egy-egy kimaradó lövés mindkét oldalon, most már kettő-egy oda.

17.55: Dübörögve vonul be a vendég csapat, csendben a hazai. A szegedi B-közép még nem csapott a dobok közé. Névsorolvasás. Buday Dani kap nagy tapsot.

17.50: A hazai csapatban ismét egy fiatal tehetséget köszönthetünk Sztojanov Nikola személyében, aki főleg a juniorcsapatban jut szerephez, de a Pick II-ben is játszott négy meccset, amelyen 4 gólt szerzett. Itt van ismét a keretben a másik junior, Gidai Máté is, őt már jobban ismerhetik a drukkerek. Vadkerti Attila nincs a mai keretben, de ismét itt van Hegedűs Márk is.

17.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Már javában melegít a két csapat, hangolnak az orosházi ultrák is egy nagy dobbal és dudákkal. A hazai B-közép még csendes.

Kezdés: 18 óra!

Múlt pénteken, a Cegléd elleni idegenbeli, rekord különbségű győzelmet hozó találkozón már a szombat esti, portugáliai kupameccsre hangolt a Pick Szeged, amelynek játékosai a múlt hétvégére pihenőt kaptak, hétfőtől azonban már készülődnek a Benfica ellen. Mindeközben szerda este 18 órától még egy hazai bajnoki, újabb kötelező győzelem vár a csapatra az Orosháza ellen. Az idegenbeli meccsen szeptemberben 29-21-re diadalmaskodtak Juan Carlos Pastor tanítványai, s a hasonló különbségű diadal ezúttal is elvárt a korábbi pickes Buday Dánielt soraiban tudó Békés megyeiek ellen. Az Orosháza jelenleg 10. a Pick vezette bajnoki tabellán, tulajdonképpen csak a kötelezőket tudták hozni a Cegléd és a Vác ellen, de három döntetlent is jegyezhetnek olyan verhető ellenfelekkel szemben, mint a Mezőkövesd, a PLER, vagy a juniorválogatott. Szoros meccset játszottak a SZESE ellen is, ami nem feltétlen meglepő, a Csurgó elleni legutóbbi hazai vereségük azonban igen, mindössze 25-24-re tudtak nyerni a somogyiak. A hazaiaknál kiújult Marko Lasica vállsérülése, így a montenegrói szélső játékára nem számíthatunk az esti mérkőzésen.