Kézilabda: az Inárcs-Örkény is elesett, tovább menetel az SZKKSE

2013. november 17., vasárnap
szkkse_hajdunanas07_gs

Küzdelmes első félidő után a második játékrészben állva hagyta az SZKKSE-Chance-Exicom együttese az aktuálisan legfőbb rivális Inárcs-Örkény csapatát.

Szoros csatát hozott az első félidőben

Marosán György

kézis lányainak csatája a Pest megyei alakulat ellen, amelynek presztízsét - az éllovas játszott a második helyezettel - már a játékvezetői küldés is megadta, hiszen a Pick - Veszprém csatákról ismert

Dobrovits, Tájok

kettős fújta a sípot. Az elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd fokozatosan a házigazdák kerültek lépéselőnybe, a félidő derekán 9-6-ra, a 20. percre 12-8-ra húztak el a szegediektől. Azonban egy remek 4-0-s szériával öt perc alatt egalizáltak a mieink, s a szünetig maradt is az újfent szoros eredmény - a pihenőre végül kétgólos hazai előnnyel mentek a felek. Mindössze 3 perc kellett a második játékrészben az egalizáláshoz a Tisza-parti egységtől, amely ekkor ismét percekre lenullázta a házigazdákat (16-20). A négygólos különbséget tartotta, növelte a Marosán-alakulat, majd miután a vendéglátók 24-27-re felkapaszkodtak jött az újabb hibátlan széria: 24-31-re léptek meg a dorozsmai lányok a hajrára, az ellenfél már csak kozmetikázni tudott. A szegediektől többen kiemelkedő teljesítményt nyújtottak:

Dobó Mónika

ismét bravúrosan védett, s

Vér Viviennel

Hódi Szilviával

kiegészülve a védelem tengelyében alaposan megnehezítették a hazai átlövők dolgát. Támadásban

Karsai Roberta

ismét remekelt, a széleken és indításokkor pedig

Tóth Orsolya

Zsilák Katalin

bizonyult ellenállhatatlannak. Örömteli hír, hogy

Selmeczi Sarolta

is visszatért sérüléséből felépülve, s mindjárt négy gólt is lőtt az inárcsiaknak. Tízből tíz a Szeged KKSE-Chance-Exicom mérlege eddig az idei szezonban, egyedüli veretlen, sőt, száz százalékos csapatként vezetik a tabellát Lehmann-Dobó Andreáék, szériájuk jövő szombaton 17 órától hazai környezetben, ráadásul a KSZSE elleni városi rangadón folytatódhat, ahol a közelmúltbeli kupafiaskóért is lesz alkalmuk visszavágni.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 10. forduló:

Inárcs-Örkény KC - Szeged KKSE-Chance-Exicom 27-33 (16-14)

Örkény. Vezette: Dobrovits, Tájok.

SZKKSE:

Scholtz - TÓTH O. 8, Aron 2, KARSAI 8/2, Lehmann-Dobó 1, Selmeczi 4, ZSILÁK 8.

DOBÓ M., Vér, HÓDI, Manga 1, Dávid, Huszka, Zsibrita 1, Khouiled, Grandjean.

Marosán György.

Az Inárcs-Örkény KC legeredményesebb játékosa:

Gulyás Nikolett 7.

5/4, ill. 4/2.

4 perc, ill. 10 perc. Marosán György:

"Tesszük a dolgunkat továbbra is, mert egyre több örömet akarunk szerezni szeretett városunknak, Szegednek!"

Junior mérkőzés:

Inárcs-Örkény KC – Szeged KKSE-Chance-Exicom 25-37 (12-15) Legeredményesebb Szeged-KKSE játékos: Zsikó Zs. 13