Kosárlabda NB I/B: alapjáraton is könnyedén nyert a Kosársuli

2013. október 27., vasárnap

Az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság keleti csoportjában a negyedik fordulót játszották a csapatok a hétvégén. A forduló több meglepetést hozott, hiszen a szolnoki fiatalok az egykoron szebb időket is megélt Honvéd otthonában is nyerni tudtak, de alapos meglepetés az egyik bajnokesélyesnek tartott Salgótarján hazai veresége a Vasastól. A listavezető vásárhelyiek fél gőzzel is simán nyertek a nagykőrösiek ellen.

Vásárhelyen egyértelműen a hazaiak voltak a találkozó esélyesei, hiszen néhány nappal ezelőtt az amatőr kosárlabda csapatok számára kiírt Hepp Kupa 2013/2014-es küzdelemsorozatának második fordulójában a Kosársuli éppen a Nagykőröst kapta ellenfélül és idegenben is fölényes, 100-62 arányú győzelmet aratott.

Czibere

triplájával kezdődött a találkozó, de a kőrösiek a közelmúltban Vásárhelyen is megfordult center,

Mondzinger Márk

dupláival fordítani tudtak (2. perc: 3-7).

Vass

tripláját

Drahos

első kosara követte, de erre még

Rácz Gergely

révén válaszolni tudtak a vendégek és - mint az később kiderült utoljára - visszavették a vezetést (3. perc: 8-9). Lassan csordogált a találkozó, Vass és Marinkovic kosara után Drahos megszerezte első hárompontosát és máris 15-9-re vezettek a hazaiak. A negyed utolsó perceiben a vendégektől

Jurászik László

célzott jól kétszer is távolról és ezzel szorossá tette a negyedet. A kezdőhöz képest majdnem teljesen új hazai ötös kezdte a második játékrészt, amelyet Nyilas azonnal triplával nyitott. A következő percekben

Vejinovic

szorgoskodott össze négy pontot, miközben a legutóbbi hazai meccsen remekül játszó

Gruda

még büntetőkből sem tudott betalálni. A negyed második felében Czibere és a visszatért Drahos révén először volt "tíz közte" (17. perc. 33-23), majd a 11 ponttal megnyert negyedet követően 14 pontos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. Szünet után Drahos megint egy triplával nyitott, majd Vas Péter egy látványos zsákolással folytatta. A 23. percben Drahos harmadik triplájával először volt húsz pont (47-27) a Kosársuli előnye. Három sikeres nagykőrösi próbálkozás után (25. perc: 47-33) a három vásárhelyi bedobó - Vas, Nyilas és Czibere húsz pont fölé tornázta a különbséget (26. perc: 56-33). Időt kérve próbálta rendezni csapata sorait

Lakosa Zsolt

, a vendégek mestere és ez a Mácsai-Kónya- Mondzinger trió jóvoltából sikerült is (30. perc: 60-44). Az utolsó negyedre azonban elfogyott a vendégcsapat, akiknél tulajdonképpen heten játszották le a találkozót, mellettük még Winkler és Szabó Pál kapott összesen négy percet, míg a hazaiak 12 játékosát folyamatosan igyekeztek forgatni az edzők. Ebben a játékrészben úgy telt el az első két perc, hogy a Kosársuli 11 pontjára nem érkezett válasz (33. perc: 71-44) és ezzel végleg el is dőlt a találkozó. A negyed közepén még néhány sikeres támadással faragott hátrányából a vendég gárda (35. perc: 71-49), de a hajrában már szinte tetszés szerint érték el pontjaikat a hazaiak, akik alapjáraton játszva is izgalommentes találkozón őrízték meg veretlenségüket és ezzel megőrízték első helyezésüket a tabellán.

EnterHód Vásárhelyi Kosársuli - Nagykőrösi Solymok KE 91-55

(19-16, 20-9, 22-19, 30-11) Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kovács N., Reisz P., Vadász Cs.

Vásárhely:

Drahos 26/18, Mócsai, Czibere Z. 16/3, Vas P. 12/3, Gruda. Csere: Kukla 7, Vejinovic 12, Nyilas 5/3, Marinkovic 5, Rostás I. 6, Szilágyi L. 2, Rostás G. Edzők: dr. Elek András, Utasi Gábor.

Nagykőrös:

Kovács B., Mácsai 9, Jurászik 13/9, Kónya 8, Mondzinger 20. Csere: Rácz G. 5/3, Király H., Szabó P., Winkler. Edző: Lakosa Zsolt. Dr. Elek András:

"Ha nem is túlságosan jó játékkal, de hoztuk a kötelezőt. Menetközben sokat hibáztunk, de összességében a különbség és a dobott pontok száma is közelített az elvárásainkhoz. Csak ismételni tudom az általam már korábban is elmondottakat, miszerint valószínűleg nagyon jó csapatunk van, hiszen közepes játékkal is újra nagy különbségű győzelmet arattunk."

A 4. forduló további eredményei:

Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK - Óbudai Kaszások 72-46, EKF-Eger-HÉSZ SE - Debreceni EAC 80-59, Bp. Honvéd SE - Szolnoki Olaj KK U-23 67-71, Konecranes Salgótarjáni KSE - MKB-Euroleasing Vasas 77-81, MAFC - Mercedes Benz Gyár KA U-23 70-85.

A bajnokság állása:

1. EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 4 4 0 +91 1,00 % 2. EKF-Eger-HÉSZ SE 4 4 0 +72 1,00 % 3. Konecranes-Salgótarjáni KSE 4 3 1 +43 0,875 % 4. Mercedes Benz Gyár KA U-23 4 3 1 +39 0,875 % 5. MAFC 4 2 2 +6 0,75 % 6. Bp. Honvéd SE 4 2 2 -14 0,75% 7. Szolnoki Olaj KK U-23 4 2 2 -33 0,75% 8. Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK 4 1 3 -13 0,625% 9. Debreceni EAC 4 1 3 -24 0,625% 10. MKB-Euroleasing Vasas 4 1 3 -31 0,625% 11. Nagykőrösi Solymok KE 4 1 3 -34 0,625% 12. Óbudai Kaszások 4 0 4 -102 0,50% Az 5. fordulóra kisorsolt mérkőzések közül a listavezető vásárhelyiek ismét hazai környezetben, már november 2.-án pályára lépnek, míg a többi csapat november 8-9-10.-én játsza le mérkőzéseit az alábbi párosításban: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli - Bp. Honvéd SE (november 02 szombat 18.00 Hódtói Sportcsarnok), Nagykőrösi Solymok KE - Debreceni EAC, Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK - MAFC, Mercedes Benz Gyár KA - EKF-Eger-HÉSZ SE, Óbudai Kaszások - MKB-Euroleasing Vasas, Szolnoki Olaj KK U-23 - Konecranes-Salgótarjáni KSE.