Kézilabda: először nyert a Kistelek, kikapott a Makó a női NB II-ben

2013. október 8., kedd
Szarvas-Makó

Az NB II-es női kézilabda bajnokság dél-keleti csoportjának harmadik fordulójában megyénk három csapata közül kettő lépett pályára. A kisteleki lányok esélyeshez méltóan megszerezték első győzelmüket a Túrkeve ellen, a makói hölgyek a második félidőben elkövetett szarvashibák miatt vereséggel tértek haza Szarvasról, míg a forduló előtt listavezető vásárhelyiek ebben a fordulóban szabadnaposak voltak.

A forduló egyik rangadóját Szarvason játszották, ahol a találkozó elején mindkét együttes kemény védekezéssel próbálta meghiúsítani ellenfele gólszerzési kísérleteit. Az első félidő kiegyensúlyozott csatát hozott, a hazaiak

Kozserán Beáta

alkotta triójával. Szünet után is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a folytatásban

Kasik

kapus remekelt a szarvasi kapuban és ennek következtében a makóiak 13 perc alatt mindössze kétszer tudták bevenni a hazaiak kapuját, mialatt a másik oldalon

Gábor

Kovács Fanni

mellett a nyáron a Gyulai SE bajnokcsapatától leigazolt és ebben az időszakban alaposan feljavult

Radnóti Mariann

ez idő alatt kilenc találatot szorgoskodott össze és ezzel el is dőlt a találkozó sorsa. Kisteleken két vesztes idegenbeli találkozó után végre hazai környezetben léphettek pályára Onozó István tanítványai. Az elmúlt bajnokság eredményei alapján a találkozó esélyesei a hazaiak voltak, de végül is nehezen sikerült megszerezniük első győzelmüket a kisteleki lányoknak. A hazaiak játékában sok hiba csúszott, ennek ellenére mindkét félidőt sikerült két-két góllal megnyerniük, így a lefújást követően első sikerüket ünnepelhették.

Női kézilabda NB II dél-keleti csoport, 3. forduló:

Szarvasi NKK - Maros-menti NKSE 29-21 (10-9)

Szarvas. Vezette: Kiss Z., Kuklis P.

Makó:

Dani - Szebehelyi, Kovács A. 8(2), Sárkány 7(3), Kürti 1, Kozserán B. 4, Matyi 1. Csere: Cseh (kapus), Fodor, Práger, Nagy N., Méreg, Gyenge. Baunok Bernadett edző: "Egy jó első félidő után sok technikai hibát követtünk el, ráadásul ziccerek sokaságát hagytuk ki a jelentősen megerősödött Szarvas otthonában."

Juniorok:

Szarvasi NKK - Maros-menti NKSE 21-31 (10-17)

Kisteleki KK - Túrkevei VSC-Lechler 22-18 (12-10)

Kistelek. Vezette: Fogl F., Tomkovics Á.

Kistelek:

Gera - Jeremiás 4, Sándor F. 4, Bárkányi 7(5), Lajos B. 2, Kertész A. 1, Csányi 4. Csere: Száva (kapus), Juhász S., Sándor L., Sándor P., Tóth K. Onozó István edző: "Örülök a bajnokságban megszerzett első győzelemnek, de játékunk sok kivánnivalót hagy maga után. Azért dolgozunk a továbbiakban, hogy ezeket kijavítsuk."

Juniorok:

Kisteleki KK - Túrkevei VSC-Lechler 32-21 (15-11)

A 3. forduló további eredményei:

Csorvási SK - Szeghalmi NKC 33-20, Orosházi NKC II. - Békéscsabai ENKSE II. 39-31, Lajosmizse NKK - KSI SE 35-22. A bajnokságban egyedül százszázalékos Hódmezővásárhelyi LKC szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Szarvasi NKK 5 pont/3 mérkőzés 2. Lajosmizse NKK 5/3 3. Orosházi NKC II. 4/3 4. Hódmezővásárhelyi LKC 4/2 5. Maros-menti NKSE 4/3 6. Csorvási SK 2/2 7. Kisteleki KK 2/3 8. Szeghalmi NKC 2/3 9. Békéscsabai ENKSE II. 2/3 10. Túrkevei VSC-Lechler 0/2 11. KSI SE 0/3