Futsal: Brinszky és Erhardt góljai is kellettek az UTC továbbjutásához

2013. október 2., szerda
utc_futsallabda_szmatv

Edzőjét és technikai vezetőjét is bevetve, váratlanul szoros meccsen vívta ki az UTC Futsal Team a továbbjutást a kupában a Salgótarján ellen.

A hétközi forduló miatt extrém módon foghíjas kerettel vágott neki a tarjáni túrának az UTC: bár

Tombácz Róbert

védhette a kaput, mezőnyben szükséges volt hogy

Brinszky Adrián

edző és

Erhardt Szilárd

technikai vezető is mezt öltsön. Pályára lépésük a végeredményt tekintve sorsdöntőnek is tekinthető, hiszen ketten háromszor vették be a vendéglátók kapuját. A vezetést épp a szakvezető duó két góljával szerezte meg az UTC, amely a mérkőzés nagy részében az 5 a 4 elleni játékot játszotta az NB II Keleti csoportjának hátsó régióiba tartozó ellenféllel szemben. Ennek volt köszönhető az is, hogy a félidő derekán a hazaiak kapusa,

Geregai

, egy labdaszerzést követően lőhetett egész pályáról kapura - eredménnyel, ám

Dürgő Péter

révén végül 3-1-es UTC vezetéssel mentek szünetre a felek. A második játékrész elején ismét Dürgő érvényesítette az erőfölényt, bár

Nemcok Attila

góljával zárkózni tudott a Salgótarján. A félidő közepén Erhardt, majd

Pataki Sándor

találataival eldőlni látszott a mérkőzés 6-2-es szegedi vezetésnél - még úgy is, hogy percekkel korábban

Oláh

kiállításával emberelőnyben is játszhattak a vendégek, amit azonban nem tudtak gólra váltani. Továbbra is a létszámfölényes játékot gyakorolta az UTC, ám az eladott labdák gyorsan megbosszulták magukat: két perc alatt hármat lőtt a hazai csapat, váratlanul szorossá téve a meccset (5-6). A hátralévő időben azonban már nem esett gól, így zsinórban harmadszor is át tudott lépni a nógrádi csapaton az UTC a magyar kupában.