Cselgáncs: szegedi sikerek Szabadkán

2013. október 8., kedd
100_4833

A hazai rendezésű régiós verseny sikeres szereplése után Szabadkán is érmek sorát nyerték a Szegedi Judo Iskola SE fiatal dzsúdósai.

A Serdülő Euroliga második állomásának számító megmérettetésen a szegedieken kívül Domaszék sportolói érkeztek Magyarországról, mellettük horvát, szerb és román fiatalok léptek tatamira a győzelem reményében. A Tisza parti város egyetlen aranyérmét a szegedi első fordulóban is győztes

Herzog Dániel

szerezte az 1999/2000-es születésű generáció 46 kilogrammos súlycsoportjában, maga mögé utasítva például a harmadik helyen végzett domaszéki

Bóka Bendegúzt

is. A szegedi egyesület tehetségét a versenyt követő díjátadón a bírók a legtechnikásabb versenyzőnek járó serleggel tüntették ki. A korcsoport további három Csongrád megyei érmet hozott még,

Tompa Péter

az 55,

Szabó Márton

a 73, a Domaszéki Judo SE cselgáncsozója,

Czirok Szabolcs

pedig a 42 kilós kategóriában lett harmadik. A felsorolt versenyzők szereplésükkel, természetesen, további egységekkel szaporították pontjaik számát az Euroliga sorozatában. Nem csak a 13-14 évesek vettek ugyanakkor részt a tornán, a 2002-es korosztályban