Női futball: egy félideig állta a sarat a SZAK Rákospalotán + FOTÓK

Nem jött össze a pontszerzés a Femina otthonában a több kulcsemberüket nélkülöző szegedi focista lányoknak.

Az időjárás kegyeibe fogadta a tartalékosan felálló csapatokat, a hazaiak

Csányi Diánát

válogatottbeli elfoglaltság miatt voltak kénytelenek nélkülözni, míg a szegediek

Zimányi Kovács Anikó, Baksa Katalin

Dudás Diána

hiánya miatt szomorkodhattak. Az első húsz perc egyenlő erők küzdelmével telt, majd a Femina fokozatosan át vette az irányítást. Mezőnyben nem futballozott rosszul a szegedi csapat, de a kapura kevés veszélyt jelentettek. A hazaiak több ígéretes akciót is vezettek, de hol lesen állította meg őket a játékvezető, hol

Gula Eszter

védett bravúrral és kimaradtak a lehetőségek, így az első félidőben nem esett gól.

feminaszak_002_szzs

A második félidőre agresszívebb Femina jött ki a pályára, és mivel a SZAK elsősorban a védekezésre koncentrált, be is szorította ellenfelét. A 47. percben Gula Eszter tenyerelt ki középre egy veszélyes labdát, majd az ezt követő kavarodás után a védők röviden szabadítottak fel, ám a kiguruló játékszert

Sándor Zita

15 méterről fölé bombázta. Érett azonban a hazai gól. Az 51. percben egy bal oldalról beívelt labdát az év elején Szegedről a fővárosba igazolt

Horváth Hanna

vett le a tizenhatoson belül, majd lendületből elhúzta a kivetődő kapus mellett, azonban kisodródott és a kapufára rúgta a bőrt, így a védők fel tudtak szabadítani. Két perccel később azonban már nem volt ilyen szerencséje a SZAK-nak: Sándor Zita kapott egy jó passzt a középpályán, és mivel megnyílt előtte a terület, a kapu felé húzott, majd jól vette észre, hogy kissé kint áll a kapus, és 30 méterről leadott lövés a felső lécről kipattanva Horváth Hanna elé került, aki közelről a hálóba fejelt (1-0).

feminaszak_003_szzs

A 60. percben

Balogh Henriettát

indították be a középpályáról, aki már a tizenhatoson belül járt, amikor a keresztezni próbáló

Lipták Lilla

hátulról megbillentette, és kipöckölte előle a labdát - a játékvezető büntetőt ítélt, amit

Kanta Krisztina

magabiztosan értékesített (2-0). Innentől kezdve már csak a Femina volt a pályán, a vendégeknek már erőtlen próbálkozásokra is alig futotta az erejéből. Elöl nem tudták megtartani a labdát, így a védelmükön állandósult a nyomás, és egyre sűrűbben rúgták ki kétségbeesetten és céltalanul a labdát. A hazaiak a 90. percben tették fel az i-re a pontot, amikor

Ködmön Kinga

tört be balról a kapu elé, és a tizenhatos sarkáról kilőtte a hosszú sarkot (3-0).

feminaszak_004_szzs

A Szegednek csak az első gólig volt esélye a pontszerzésre, mert a kapura semmilyen veszélyt nem jelentettek. Az első félidei taktikus játékot a második játékrészben nem tudták megismételni, így a sok helyzetet kidolgozó hazai csapat háromgólos győzelme teljesen megérdemelt.

Női labdarúgó NB I 6. forduló:

1. FC Femina - Szegedi AK-Boszorkányok 3-0 (0-0)

Budapest, Budai II. László Stadion, 100 néző. Vezette: Zsiga (Párkányi, Almási)

Femina:

Mátra - Gleich (Bukor 79'), Szeitl, Beke, Laky, Zólyomi (Ködmön 46'), Kanta, Sándor, Garamvölgyi, Balogh H., Horváth H.

Herczku István.

SZAK:

Gula (Németh Zs. 79') - Harcel, Kardos, Lévai, Lipták, Szil, Végh (Burányi 60'), Szalai, Kasznár, Hethési, Nagy Dzs.

Horváth H. (53'), Kanta (60' - tizenegyesből), Ködmön (89').

Sándor (68'), ill. Szalai (31'), Lipták (59'). Herczku István:

"Az első félidőben is sok helyzetet kialakítottunk, de akkor még kihagytuk őket. A második félidőben azonban agresszivitásban sokat javult a csapat, és helyzeteinkből hármat sikerült értékesítenünk. Továbbra is többet várnék a csapattól, mert szerintem több van bennünk! A Szeged nagyjából azt hozta, amit ebben az összeállításban tud, és bár tartalékosan álltak fel, ennél azért nagyobb ellenállásra számítottam. A csapatunk egyelőre még alakul - még nem teljesen azt mutatja, amit várok, de vannak már biztató momentumok..."

Cserenkó Szabolcs:

"Titkon bíztunk a pontszerzésben, és azt gondolom, az első félidőben mutatott játék alapján meg is volt a reális esélyünk erre. A második játékrészben azonban szétestünk, és ki kell mondanunk, hogy az ellenfél fölénk nőtt, így a három gól nagyjából tükrözte is a két csapat közötti különbséget. Gratulálok fiatal játékosunknak, Burányi Boglárkának, aki ezen a mérkőzésen mutatkozott be az NB I-ben."

Burányi Boglárka:

"Örülök, hogy debütálhattam az NB I-ben a mai napon, és remélem, hogy a későbbiekben is lesz még lehetőségem játszani az első osztályban. Sajnálom, hogy nem győztes meccsen tudtam bemutatkozni a felnőttek között, de nem vagyok elkeseredve, mert nekem ez így is óriási élmény volt. A mai napon sajnos jobb volt az ellenfél..."