Labdarúgás: Hatvani mesternégyesével nyert a Vásárhely Nagymágocson

2013. szeptember 15., vasárnap

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság ötödik fordulójának egyik zárómérkőzésén a bajnoki címre is eséllyel pályázó Hódmezővásárhelyi FC Nagymágocson lépett pályára és szünet utáni meggyőző játékával fölényes győzelmet aratott.

A hazaiaknál meglepetésre az éppen a nyáron a HFC-től igazolt

Vígh Sándor

kapus hiányzott - elképzelhető, hogy az UTC-től az előző fordulóban kapott tucatnyi gól alaposan megviselhette a fiatal kapus idegeit - míg a vendégeknél

Nagyistván Ádám

kapott lehetőséget. Az első negyedóra nem hozta lázba a két csapat szurkolóit, hiszen a kiegyenlített küzdelemben egyik kapu sem került komoly veszélybe. Az első feljegyezni való eseményig 18 percet kellett várni, ekkor

Sándor László

20 méterről leadott lövése szállt el a vásárhelyi kapu mellett. Válaszként

Hatvani

18 méteres kísérletét ütötte ki

Deák

kapus. Az első gólhelyzet egy hazai szöglet után alakult ki, amikor a 27. percben a vendégek a felszabadítást követően kontrázhattak, Huszka indításával Hatvani törhetett kapura, de lövésébe Deák kapus bele tudott ütni, a kipattanóból

Varga Máté

ismételhetett, de Deák ezt is hárította. A 34. percben

Szabó Márk

kapott remek labdát a jobb oldalon, éles szögből leadott lövését azonban a hazai kapuvédő kiütötte. Korán cserére kényszerültek a hazaiak, a megsérült

Kovács Ferencet Takács Balázs

váltotta. Erősödött a vendég fölény, amit jól jelzett, hogy előbb a 42. percben

Varga Máté

lőtt 20 méterről mellé, majd két perc múlva már megszerezték a vezetést a vásárhelyiek. Hatvani húzott el a bal oldalon, beadása egy védőről a felső kapufára pattant és a lecsorgó labdát a jó ütemben érkező

Nagy András

közelről helyezte a hazai kapuba, 0-1. Hatvani fölé lövésével kezdődött a második játékrész, majd az 57. percben szemre is tetszetős akció után növelte előnyét a vendégcsapat. Varga Máté húzott el a jobb oldalon, és hajszálpontos beadását a fiatal

Huszka Milán

lőtte egyből a bal alsó sarokba, 0-2. Megpróbált szépíteni a hazai együttes, de előbb

Sándor Zoltán

egy előretörés után centiméterekkel mellé lőtt, majd

Markovics István

22 méteres szabadrúgása ment el a vendég kapu jobb alsó sarka mellett. A hazai próbálkozások után jött az ellencsapás, a 68. percben Nagy András indította a jobb szélen Szabó Márkot, akinek beadását Hatvani lőtte a hazai kapu bal oldalába, 0-3. Becsülettel próbálkoztak a mágocsiak is, amit jelzett, hogy a 73. percben

Makai

20 méteres lövése szállt fölé. Az utolsó negyedórára egyértelművé vált és gólokban is realizálódott a vendégek fölénye. A 75. percben Varga Máté centerezését Hatvani alig fejelte mellé, majd Szabó Márk fejelt egy beadást a kapuba, de az asszisztens lest jelzett. Két perc múlva Hatvani törhetett egyedül kapura, de hosszan szöktette magát, és Deák kapus lábbal hárítani tudott. A 79. percben Varga Máté egy remek csel után Hatvani József fejére varázsolta a labdát, aki a léc alá fejelt, 0-4. A gól alaposan megfogta a hazaiakat, amit a vendégek könyörtelenül ki is használtak. A 83. percben Hatvani 18 méterről vállalkozott lövésre, és a labda a jobb alsóba kötött ki, 0-5. A vásárhelyi örömjátéknak azonban még nem volt vége, az utolsó percben

Jesenszki

kapott remek indítást a jobb oldalon, és halszálpontos beadását Hatvani lőtte a hazai kapuba, 0-6. A bajnokság hatodik fordulójában a vásárhelyiek rangadónak számító találkozón az elmúlt évi ezüstérmes Algyő SK gárdáját fogadják (szeptember 22-én, vasárnap 16 órakor), míg a nagymágocsiakra újabb nehéz erőpróba vár (szeptember 21-én, szombaton 16 órakor) a Mórahalom vendégei lesznek.

Labdarúgó megyei I. osztály 5. forduló:

Nagymágocs SE - Hódmezővásárhelyi FC 0-6 (0-1)

Nagymágocs, 100 néző. Vezette: Szöllősi F.

Nagymágocs:

Deák - Fejes, Sándor L., Takács Á., Sándor Z., Kerekes L. (Farkas K. 55'), Kovács F. (Takács B. 38'), Markovics I., Markovics N., Szepesi (Erdélyi S. 82'), Makai. Edző: Györgyi István.

HFC:

Nagyistván - Varga M., Antal (Juhász S. 87'), Tóth J., Huszár, Nagy A. (Keller Z. 63'), Kökény, Szabó M. (Jesenszki 82'), Huszka, Konc A. (Szakál 68'), Hatvani. Edző: Dezső Ferenc.

Hatvani József 4 (68', 79', 83', 90'), Nagy András (44') és Huszka Milán (57'). Györgyi István:

"Az első félidő végén és a második játékrész elején kapott két gól eldöntötte a találkozó sorsát. Az első játékrészben nyújtott játékunk alapján még reménykedtem, de szünet után egyre jobban kijött a két csapat közötti különbség."

Dezső Ferenc:

"Az eredmény ellenére nem volt ez egy könnyű mérkőzés, a szünet után vált biztossá a győzelmünk, amit a jobb erőnlétünknek és helyzetkihasználásunknak köszönhetünk."