Kézilabda: KSZSE-bravúr, páratlan, történelmi ifi-siker a nyitányon

2013. szeptember 9., hétfő
kszse-nyiradony_ifi

Bravúros diadallal kezdte a KSZSE-Algyő a női kézilabda NB I/B-s küzdelmeket, az ifik pedig egészen elképesztő győzelmet arattak a Nyíradony ellen.

Kemény felkészülés után átalakult kerettel vágott neki a bajnokságnak a KSZSE-Algyő. A csapathoz érkezett

Hámori Konszuela

Vácról kettős játékengedéllyel. A felkészülés során mutatott játék és az elvégzett munka alapján a csapat vezetése titkon bízott a jó kezdésben. Az első találatokat a vendégek szerezték, majd az első tíz perc után a hazaiak átvették a vezetést, sőt, Puhalák góljával már hárommal is mentek, sajnos a hazaiak kiválóságát ziccere közben egy arcra mért ütéssel harcképtelenné tették vendégek. Az esemény nem zavarta meg a szegedi egységet, amely ötgólos előnyt szerezett, azonban a vendégek szívós és kemény játékkal a félidő végére mégis kiegyenlítettek. A második játékrészben végig 2-3 gólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző - mindig hozzá tudott valaki tenni a mérkőzéshez, így az utolsó percet kétgólos előnnyel kezdte a KSZSE. A vendégeknek sikerült ugyan egy gólra zárkózni, de többre már nem maradt idejük, így talán a forduló legnagyobb meglepetését okozva, 30-29-es győzelmükkel itthon tartották a két pontot. A KSZSE csapata legközelebb szeptember 14-én, szombaton, 14.45-től Hajdúnánáson arathat újabb bravúros diadalt. A juniorok egészen elképesztő sikernek örülhettek: a

Vojkovics Gyula

dirigálta egység a két évvel ezelőtti keleti bajnok juniorjait kapott gól nélkül(!) győzte le, fergeteges, 37-0-s, páratlan sikert aratva!

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 1. forduló:

Kézilabda Szeged SE-Algyő - Nyíradonyi VVTK 30-29 (15-15)

Algyő, Fehér Ignác-iskola tornacsarnoka, 100 néző. Vezette: Kiss, Kuklis.

KSZSE:

Répás - DRAXLER 5, FORGÓ 9, Homoki 3, Sebestyén 3, Puhalák 1, SZOMBATI 6.

ALMÁSI, Varga (kapusok), HÁMORI 2, Sebők 1, Német, Deák, Mészáros, Martus.

Buholcz Huba Dóra

2/-, ill. 7/6.

-, ill. 12 perc. Buholcz Huba Dóra:

"Megcsinálták! Gratulálok csapatom első szezonbeli győzelméhez."

Junior mérkőzés:

Kézilabda Szeged SE-Algyő - Nyíradonyi VVTK 37-0 (18-0)

KSZSE:

VARGA - Frányó 4, Német 4, Sebők, SEBESTÉNY 6, Faragó 2, Balogh 4.

MÁTÉ-TÓTH (kapus), Martus 3, Sevaracz, Lengyel 1, Simon 4, Kovács 2, Kiss 3, Koltai 4.

Vojkovics Gyula. Vojkovics Gyula:

"Gratulálok csapatom, első és nem mindennapi győzelméhez, illetve a pályán mutatott sportszerű játékhoz."