Kajak-kenu ob: 1000 méteren első Vajda és a szegedi női kajak négyes

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

vajdaattila_kajak_kenu_vilagkupa_mj_0003A szegedi Vajda Attila ismét országos bajnok 100 méteren kenu egyesben, Kammerer Zoltán pedig két számban is nyerni tudott a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokság pénteki nyitónapján.

Kammerer, a Győr 35 éves, háromszoros olimpiai bajnok kajakosa előbb egyesben, majd vasasos társaival négyesben is diadalmaskodott az egy kilométeres távon.

A múlt heti, duisburgi világbajnokságon egyformán aranyérmes kenus Vajda Attila és a Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó ezúttal az ob-n utasított mindenkit maga mögé, míg az olimpiai bajnok kajakos Dombi Rudolf most nem bajnoktársával, Kökény Rolanddal, hanem klubtársával, Gere Bálinttal nyert az ezres távon.

Az EDF DÉMÁSZ Szegedi VE versenyzői közül a pénteki ezres futamokon Bozsik Gábor Kammerer mögött lett ezüstérmes kajak egyesben, továbbá a nőknél Horváth Alexandra ugyancsak kajak egyesben szintén második lett, míg a Horváth Alexandra, Kárász Anna, Seprényi Sára, Szeltner Ivett női kajak négyes Vajdához hasonlóan diadalt aratott.

Szombaton az 500, a vasárnapi zárónapon pedig a 200 és 5000 méteres futamokat rendezik.