Labdarúgás: az UTC II. is kifogott a Rock Klubon + FOTÓK, VIDEÓ

2013. augusztus 31., szombat
SZS20130831_rock_club_fc_utc_ii_006

Szoros mérkőzésen egygólos vendéggyőzelem született a Csongrád megyei III. osztály Szegedi csoport szombat délelőtti összecsapásán, a Rock Club FC pályaválasztóként nem bírt az Újszegedi TC fakójával.

Újonc csapatok találkoztak a Kertész utcában, hiszen míg a Rock Club története mindössze második fellépésére készült, az UTC II. a tavalyi szezonban még a Pázsit SE-vel karöltve szerepelt a megyei harmadosztály küzdelmeiben. Nagy Györgyék pont ez utóbbi együttestől kaptak ki az első fordulóban,

Krajczár István

együttese pedig szabadnapos volt egy hete, annak okán, hogy a Szegedi csoport páratlan csapatszámot tudhat magáénak. A mostani mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Rock Club pályaegyeztetései még nem zárultak le, ezért futottak ki a csapatok ezúttal az UTC-sporttelep gyepére. A kezdősípszót követően alig két perccel aztán

Rau Zoltán

máris ráijesztett a hazaiak kapusára,

Friebert Gáborra

, a 7-es mezszámú UTC-játékos 25 méteres bombája a bal kapufa és a keresztléc találkozásánál csattant hatalmasat. A 19. minutumig kellett aztán várni a következő valamirevaló helyzetre, amikor ismét Rau próbálkozott, ezúttal 18 méterről, lövése azonban a bal kapufáról megint csak kifelé pattant. A farigcsálást, úgy tűnik, megirigyelték a rockerek is, 23 perc elteltével

Balog József

trafálta telibe a keresztlécet 20 méterről

Pósfai Lőrinc

szemfüles labdaszerzését követően. Félórányi játék után fokozatosan ragadta magához a játék irányítását az UTC II., amelynek kifutásaként

Joó György

egy 25 méteres lövéssel megszerezte a vendégek számára a vezetést a 33. percben (0-1). Helyzet a félidő hátralévő részében továbbra is főként a fehér mezesek előtt adódott. A Rock Club feltolt védekezését kihasználva egy alkalommal

Farkas Zoltán

futott végig a bal szélen, de a befejezés pontatlanra sikeredett, a labda a felső sarok fölött hagyta el a játékteret. Két perccel később

Farkas Antal

ment el ugyancsak a baloldalon, beadására jó ütemben érkezett Farkas Zoltán, de a 11-es pont környékéről védője szorításában alaposan fölé bombázott.

SZS20130831_rock_club_fc_utc_ii_022

A második játékrész úgy folytatódott, ahogy az első véget ért – UTC-fölénnyel. Ennek eredményeként a korábban két kapufát is jegyző Rau az 54. percben megduplázta csapata előnyét, miután egy középen vezetett támadás során védőjét lefutva betalált Friebert kapujába (0-2). A mérkőzés ezt követően csendben csordogált, egészen az utolsó negyedóra kezdetéig, ekkortájt a már fáradó vendégjátékosok mellett egyre inkább magára talált a Rock Club. A 75. percben a félidőben beállt

Cserbik

volt a labda útja, utóbbi játékos üresen maradt 16 méterre a kapuval szemben, próbálkozása azonban laposra és erőtlenre sikeredett. Nem egész 60 másodpercre rá a rendkívül aktív Nagy is letudhatta a maga kapufáját, majd kevéssel később ismét a hazaiak játékos-edzője került helyzetbe, de 11 méterről kisodródva keresztbe lőtt külsővel. Nagyon érett a mérkőzés vége felé már a rockerek szépítő találta, a jég végül a 88. percben tört meg, amikor Nagy György a felezőn ragadt vendégvédelmen átszáguldva egészen a kapusig mehetett a labdával, hogy aztán Gombost kicselezve belője a Rock Club FC történetének harmadik bajnoki gólját. A pontszerzéshez azonban ez is kevésnek bizonyult, az UTC-fakó 75 percnyi játékkal is magabiztosan gyűjtötte be a győzelemért járó három egységet.

Tekintse meg a SZEGEDma TV videóját Rau Zoltán, illetve Nagy György góljával, Kovács Soma (Rock Klub) és Erhardt Szilárd (UTC II.) értékelésével!

A megyei III. osztály Szegedi csoport 2. fordulójában:

Rock Club FC – Újszegedi TC II. 1-2 (0-1)

Újszeged, UTC-sporttelep, 50 néző. Vezette: Bereczki Bence (Szántó Armand, Bálint Zsolt).

Rock Club:

Friebert G. – Roszik A., Kincses B., Kincses A., Zsoldi Á., Süveges B. (Cserbik D. 51’), Kaprinai Á. (Nagy Gy. a szünetben), Kalmár A. (Szűcs J. 75’), Kovács S., Balog J., Pósfai L. (Vöneki Á. 85’).

Játékos-edző:

Nagy György.

UTC II.:

Gombos V. – Szántó A., Kovács Z., Lévai L., Péczely Cs., Joó Gy., Sümeghy B., Erhardt Sz., Farkas A. (Hajdú S. 65’), Rau Z. (Krajczár I. 55’), Farkas Z. (Kozma I. a szünetben).

Krajczár István.

Nagy (88’), ill. Joó (33’), Rau (53’).

Hajdú S. (66’). Nagy György:

„Szoros volt a második félidő, sok helyzetünk volt, ezek közül több ziccer is, sajnos ezeket nem tudtuk kihasználni. Az ellenfél jól értékesítette a lehetőségeit, ez jelentette ma a különbséget.”

Krajczár István:

„Idősebb csapat vagyunk, meg igazából ez inkább egy baráti társaság, a végére elfáradtunk. A sportolás mellett persze fontos, hogy eredményesek is legyünk, és a győzelem ma össze is jött, aminek örülünk. Az ellenfélnek gratulálok, követendő példa az, hogy ezek a srácok összeálltak, megyei harmadosztály ide vagy oda, látszik rajtuk a futball szeretete. Ez az, ami előrevihetné a magyar focit, úgyhogy én elsősorban nekik szeretnék gratulálni.”