Kézilabda: szünet után kezdett játszani a Pick + FOTÓK, VIDEÓ

2013. augusztus 16., péntek
pick_oroshaza08_gs

Döcögős első félidő után a második játékrészben átgázolt az Orosházán a Pick Szeged, harmadik felkészülési találkozóján.

Juan Carlos Pastor

együttese az előző szezonban 9. helyen végző Orosháza ellen lépett pályára pénteken délután az újszegedi sportcsarnokban. Legutóbb, a Temesvár elleni első felkészülési meccsen a szurkolók igen szép számmal, csaknem kétezren is kilátogattak megnézni kedvenc csapatukat, ezúttal azonban nagyjából 8-900 néző foglalta el helyét a lelátón. Habár a vendégek szerezték meg a vezetést, gyorsan fordított a Pick négy perc alatt négy gólt lőve, így az Orosháza szerb edzője,

Vladan Jordovic

ideje korán kényszerült időt kérni. Úgy tűnt, ez meg is törte a lendületet, mert

Ilyés Ferenc

két góljánál többre az elkövetkező 9 percben nem volt képes a hazai csapat, míg

Tatai Péter

bravúrjai miatt az orosháziak sem tudtak érdemben közelebb kerülni (6-4). A Pick spanyol mestere is tájmautolt, ami után

Ancsin Gábor

bevette ugyan a vendég kaput, ám az elkövetkező percek csak töredezett, birkózós, feszült játékot hoztak.

Buday Dániel

találata törte meg a gólcsendet, majd Tatai hárított ziccereket, valamelyest felkavarva a mérkőzés állóvizét. Pastor mester szerkezetet váltott, jött

Garcia Parrondo, Vladimir Vranjes, Vadkerti Attila, Balogh Zsolt, Fero Sulc, Alen Blazevic

illetve a kapuba

Tóth Mihály

, és fel is borult a pálya: ha nehezen is, de beindult a szekér, értékesített ziccerekkel, Balogh és

Jonas Larholm

nagy erejű átlövésgóljaival, Vranjes eredményes beállós játékával lassan elszakadt ellenfelétől a hazai alakulat, s ebbe még az is belefért, hogy Parrondo egy büntetőt kétszer, elsőre és kipattanó után is kapufára verjen (13-7). A nem túl magas színvonalú, küzdelmes-birkózós félidő végén

Igor Milovic

révén, valamint Buday időntúli hetesével zárkózott a Békés megyei alakulat (13-9). http://youtu.be/eqb-pnIrce4 Benmiloud meg nem adott találata után Balogh érvényes góljával indult a második félidő, majd felváltva estek a találatok. Aztán megrázta magát a Pick: Balogh és Larholm növelték az előnyt, Kekezovity lerohanása pedig az addigi legnagyobb különbséget, 19-13-at, hatgólos Pick előnyt vésett fel az eredményjelzőre a 37. percben. Egy perccel és Cifra második góljával később

Mikler Rolandnak

szólt a taps, az utolsó 22 percre ő állt a Pick kapujába. Kekezovity újabb gólja (21-14) után aztán ismét időt kért az orosházi együttes. Több mint 40 percet kellett várni az első kiállításra, aminek nyomán az emberelőnyös játékot is gyakorolhatta a Pick - Kekezovity hetese, Parrondo szemfüles gólja és

Zubai Szabolcs

beállós találata révén ezt ki is használta a Pastor-gárda, tízre növelve a különbséget (24-14). Balogh Zsolt harcos találatát követően pedig ismét időkérésre kényszerült az Orosháza a félidő közepén. Mazic parádés beállós gólja után Vranjes kiállítása következett, ám Mikler bravúros védései megakadályozták a vendégeket a hátrány farigcsálásában. Zubai már a 6. hetest harcolta ki, ezzel Sulc is meglőhette első gólját. Vranjes triplázása után Vadkerti állt ki túlzottan kemény védekezésért, ám egy orosházi kiállítással, és Sulc értékesített hetesével az előny semmivé is lett, bár Cifra hátrányból is betalált (28-17). Ancsin lendülő bal karja volt a válasz, senki nem látta a labdát, csak miután megfogta a háló... A fiatal balkezes átlövő hamar lőtt egy újat, s fokozatosan növelte tovább előnyét a szegedi egység. Az alapvetően alacsony szerkezetű orosházi gárda nem sokat tudott kezdeni a 190 centi feletti hazai fallal, ám egy-egy betörés után elért góljuk megóvta őket a még súlyosabb fiaskótól. Lasica egy ziccert rontott, aztán egy következő alkalommal javított - ez volt a találkozó záróakkordja: 33-21-re nyert a Pastor-legénység.

pick_oroshaza06_gs

A Pick nem pihen: szombaton 17.30-kor a Vác otthonában szerepelnek a mieink, majd augusztus 21-én, szerdán 17 órakor a Székelyudvarhellyel csap össze Juan Carlos Pastor együttese hazai pályán - ez lesz a főpróba a Metalurg Skopje elleni BL-selejtező előtt.

Felkészülési kézilabda-mérkőzés:

Pick Szeged - Orosházi FKSE-Linamar 33-21 (13-9)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

Pick:

Tatai - Lasica 2, Ancsin 2, Larholm 8, Zubai 1, Ilyés 3, Kekezovity 4.

Tóth M., Mikler (kapusok), Blazevic, Sulc 2, Vranjes 3, Vadkerti, Parrondo 2, Balogh 5.

Juan Carlos Pastor.

Orosháza:

Ivanisevic – Balda, Morva, Buday 3, Mazic 5, Bali, Németh 2.

Pajkó, Herjeczki (kapusok), Milovic 3, Benmiloud, Cifra 3, Maric 2, Raffai, Varsandán 1, Benyák 1, Knezevic 1.

Vladan Jordovic.

8/7, ill. 2/1.

4 perc, ill. 4 perc.