Universiade: Biczó Bence aranyérmes, elődöntős férfi pólósok (FRISSÜL!)

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

biczobence_universiade_mk_mefsA női csapat pénteki sikere után az amerikaiak elleni sima győzelem a férfi vízilabdásoknak is elődöntőt ért. Az úszó Biczó Bence aranyérmes!

A Magyar Egyetemi Csapat második aranyérmét nyerte a Debreceni Egyetem hallgatója, Biczó Bence, Kazanyban. Az ifjúsági olimpiai bajnok, Eb-ezüstérmes úszó 200 pillangón, 1:55.32-es időeredménnyel diadalmaskodott, a döntőben majdnem 1 másodpercceljavítva idei legjobbját, ami 1:56.29 volt. A pénteki előfutamban 1:58.43-as (legjobb idő az előfutamban) időt produkált, amelyen javított az elődöntőben és 1:57.83-mal, szintén a legjobb idővel került a fináléba. A második a japán Hirai Kenta lett 1:55.90-nel.

„Nehéz volt, ráadásul a japán versenyző egyéni csúcsot úszott. Volt kivel versenyezni, jó volt a mezőny. Az Universiade csúcstartó lengyel Korzeniowski például be sem került a középfutamba. Megpróbáltam sokat edzeni Kazanyban, nagyon örülök a győzelemnek. A tavalyi londoni olimpián 6 századdal úsztam rosszabbat (1:55.38). Még soha nem voltam Universiadén, nem tudtam, mire számítsak. Ez életem második legjobb eredménye (Biczó Bence egyéni csúcsát 2 éve Debrecenben úszta: 1:54.79 – a szerk.). Köszönöm Debrecen városának, hogy mindent megadtak a felkészüléshez. Ez egy önbizalom növelő győzelem is volt a barcelonai világbajnokság előtt” – nyilatkozta Sántics Béla tanítványa.

Király Bence 800 gyorson 8:13.75-el ötödik lett előfutamában, nem került a középfutamba.

A magyarok eddig 8 érmet szereztek az Universiadén.

Birkózó vereség, trapp-10. hely, kajak-kenus továbbjutások

Birkózásban, 63 kg-ban a shenzeni Universiade bronzérmese, a Szent István Egyetem hallgatója, Sleisz Gabriella, első mérkőzésén győzött 3-1-re a lengyel Grabowska ellen, majd 5-0-ra kikapott a kazah Larionovától.

Kajak-kenuban minden magyar egység továbbjutott. A sportlövőknél, férfi trapban, Szollár András a 10. lett Kazanyban.

magyarferfivizilabdavalogatott_universiade_mk_mefs

Elődöntős a Vincze Balázs dirigálta férfi vízilabdacsapat is

A teltházas negyeddöntő mérkőzés elején kettős emberhátrányba került Vincze Balázs szegedi vezetőedző, szövetségi kapitány együttese, de az amerikaiak nem éltek a lehetőséggel. Mezei Tamás két és fél perccel az első negyed vége előtt szerezte meg a találkozó első gólját. Ezután a Nápolyból Szegedre igazolt Tóth Márton büntetőből kétgólosra növelte az előnyt, ám az Egyesült Államok válogatottja gyorsan egyenlített. Halek Márton visszaállította a rendet, 3-2-es magyar előnnyel folytatódott a második negyed. Ebben a szakaszban ismét egyenlített az ellenfél, de jött a szegedi Juhász Zsolt megszokott, szemfüles, gyönyörű gólja, máris 4-3 volt ide. Halek is dobott egy kapufás gólt és végül ezt a negyedet is nyerték a mieink 3-2-re, így a szünetben 6-4 volt az állás. A 3. negyedben a Szegedtől Franciaországba távozó szentesi Somogyi Balázs is betalált, majd Chilkó Márton ejtette át Danner kapust és máris 3 gólos volt az előny. Tóth Márton újabb góljával pedig 9-5-re léptek meg a magyarok. Megnyugodtak a kedélyek, pláne úgy, hogy Szécsi is betalált kapásból. Az utolsó negyed elején az amerikaiak, némi meglepetésre, felzárkóztak 3 gólra, majd az utolsó periódus döntetlent hozott, így a vége ötgólos magyar győzelem. A Vincze-csapat az ausztrál-olasz meccs győztesével találkozik a legjobb négy között.

27. nyári Universiade, férfi vízilabdatorna negyeddöntő:
Magyarország – Egyesült Államok 12-7 (3-2, 3-2, 4-1, 2-2)
A magyar kezdőcsapat: Bisztritsányi – Szécsi, Kovács, Mezei, Juhász, Chilko, Erdélyi.
Az amerikai kezdőcsapat: Danner – Reynolds L., Reynolds P., Picknell, McClintick, Lenhart, Fahsling
Magyar gólszerzők: Tóth M. 2, Halek 2, Chilkó 2, Juhász 1, Somogyi 1, Mezei 1, Szécsi 1, Szentesi 1, Kovács 1.

noikosarlabda_universiade_mk_mefs

A női kosarasok a 7. helyért játszhatnak

A magyar egyetemi kosárlabda válogatott kikapott a szombat délelőtti helyosztón Csehországtól, pedig az első negyed után úgy nézett ki, hogy meglehet a meccs. A vége 10 pontos vereség. A magyarok legjobbja ismét Krivacevic volt. Gáll Tamás együttese legközelebb a Svédország – Kanada mérkőzés vesztesével játszik a 7. helyért.

27. nyári Universiade, női kosárlabdatorna, 5-8. helyért:
Csehország – Magyarország 77-67 (18-21, 21-4, 19-18, 19-24)

Az úszóknál Király Bence 800 gyorson 8:13.75-el ötödik lett előfutamában és nem jutott tovább.

A szombati magyar vonatkozású program:

A kosarasokon és Biczó Bencén kívül szombaton Király Bencének is drukkolhatunk a 800m gyorsúszás előfutamában. Lesz magyar-amerikai férfi vízilabda negyeddöntő (magyar idő szerint 15 óra). A sportlövő Szollár András a döntőért küzd, míg női 63 kg-ban a birkózóknál Sleisz Gabriella lép szőnyegre. A kajak-kenusok is megkezdik kazanyi szereplésüket az előfutamokkal.

Fidesz: a baloldal eltörölné a pedagógus-béremelési programot

Kosárlabda: szolnoki győzelmek a szegedi Topic Torna első napján