Búvárúszás: remekeltek a szegediek a junior Eb-n

2013. július 13., szombat
buvaruszo_ermek

Tizenhat éremmel, 10 arannyal, 2 ezüsttel és 4 bronzzal zártak a magyar versenyzők a lengyelországi Szczecinben megrendezett junior uszonyos és búvárúszó Európa-bajnokságon, ezzel az az oroszok mögött az éremtábla második helyén zártak.

A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának szombati tájékoztatása szerint a zárónapon 4 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzérem volt a magyar "termés". A 200 méteres férfi felszíni uszonyos úszásban

Kosina Gergő

junior világcsúcsot úszott. Kosina formáját jól jellemzi, hogy a 200 méteres férfi uszonyos gyorsúszás direkt döntőjében is első lett, méghozzá 1 perc 37,43 másodperces világrekorddal. Ugyanebben a számban

Pamuki Dávid

bronzérmet szerzett. A 200 méteres női uszonyos gyorsúszás direkt döntőjében

Varga Krisztina

nem talált legyőzőre, míg a 800 méteres női felszíni uszonyos úszás fináléjában

Kardos Laura

győzött. Az eredményhirdetések során a 4x100 méteres férfi felszíni váltó éremátadó ceremónián is volt magyar érdekelt, mivel a

Szabó Benjámin, Gruber Kornél, Kosara Géza, Kosina Gergő

csapat új junior magyar országos csúccsal bronzérmes lett. A Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub versenyzői különösen jól szerepeltek a magyar küldöttség tagjai közül, hiszen Kosara Géza két junior Eb-aranyat és két bronzot - mindkettőt váltóban - szerzett, egy alkalommal pedig a 4. helyen csapott célba.

Ladányi Réka

Varga Krisztina mögött lett ezüstérmes, továbbá egy 4. és egy 7. hellyel zárt, míg Gruber Kornél Kosarával csapatban ugyancsak két váltóbronzéremmel gazdagodott, továbbá kétszer a 7., egyszer a 12. helyen ért célba. A 16 magyar éremből tehát 5-öt