Az NB II-ért: kisvárdai döntetlen, a döntő Szegeden + FOTÓK, VIDEÓ

2013. június 8., szombat
kisvarda_szeged2011_0_gs

Fölényben játszott a Szeged, de nem tudtak Kisék túljárni a kiválóan védő Petranics eszén, a kiállítás után meg az iksz sem jött rosszul.

Lendületesen kezdett a Szeged, minden egyes játékos szívvel, odaadással futballozott - ami az előző meccsek nem mindegyikére mondható el - viszont a helyzetkihasználással most is voltak gondok, beszédes, hogy a vezető találat is öngólból született. A meccset fölényben nyomta végig a vendéggárda, de a hazaiak egy stabil csapat képét mutatták, akik bármikor képesek voltak egy-egy ígéretes akciót vezetni. Az egyenlítő találatot is egy harcosabb várdai időszak előzte meg. Talán lett volna esély egy utolsó nagy hajrára, igaz ugyan, hogy a bordómezesek portása, Petranics remek napot fogott ki, viszont a teljesen felesleges kiállítás visszafogottabb harcmodorra kényszerítette Kériéket. Az idegenbeli döntetlen elvileg a Szegednek jelenthet nyugodtabb hazai játékot a visszavágóra, de gólok nélkül nem mennek sokra Kisék. (Kis Robi csuklósérülése komolyabb, kiment helyéről az ízület, de a visszavágóra egy stabil kötéssel akár játszhat is a kiváló formát mutató középpályás.)

Labdarúgó NB II osztályozó:

Várda SE - Szeged 2011 1-1 (0-1)

Kisvárda, Várkert Sportpálya, 2000 néző. Vezette: Solymosi (Horváth R., Márkus)

Kisvárda:

Petranics - Tóth Gy., Hegedűs (Soós 35'), Lakatos, Fodor, Farkas Márton (Koi 92'), Iván, Oláh, Miskolczi, Kornutyak (Spekker 80'), Bagin. Vezetőedző: Révész Attila.

Belecan - Tóth I., Petrók, Kapic, Farkas Márk, Markovic, Ulvicki, Kéri (Varga 61'), Kis (Timm 86'), Farkas Z. (Dedic 78'), Jovánczai. Vezetőedző: Gálhidi György.

Markovic (öngól 52'), illetve Lakatos (öngól 30').

Iván (57'), iletve Jovánczai (55').

Jovánczai (74'). Révész Attila:

"Az első félidőben nagyon megilletődötten játszottunk, nem mertük felvállalni az 1-1 elleni játékot. Ennek oka lehetett az is, hogy jóval erősebb ellenfél ellen játszottunk, mint az NB III-ban megszokhattuk. A második félidőben már sokkal bátrabbak voltunk, ekkor már a szurkolóknak is élvezhető volt a játékunk. Mindkét kapu előtt főleg a beívelések, szögletek után alakultak ki lehetőségek. A vége felé már nem forogtak a kapuk veszélyben, mindenki a biztonságra törekedett. A visszavágóra a Szegednek lesz nagyobb esélye a hazai pályán. A mi csapatunkban több meghatározó játékos is sérülten játszott, Hegedűst le is kellett cserélnem. Valószínűleg ők a jövő hétre sem épülnek fel, azzal kell kiállni, ami a rendelkezésünkre áll. Gratulálok a Szegednek is, mert kulturáltan futballoztak."

Gálhidi György:

"Nehéz szavakat találni a mai teljesítményünkre, ismét alulmúltuk önmagunkat. Ragyogóan kezdtünk, támadtunk és a vezetést is megszereztük, de jellemző, hogy a helyzeteink elől továbbra is kimaradtak, a gólt is egy támadásunk után elveszített labdából kaptuk. 1-0 után lelassítottuk a saját ritmusunkat, elkezdünk hátul passzolgatni, visszamentünk 50-60 százalékos fordulatszámra és elmaradtak az addig gyártott gyors kontrák is. Nem tudtunk már felpörögni, amikor az ellenfél talált egy gólt - nagyon nehéz fél órát éltünk át a második félidőben. Amikor megszereztük a gólt, azt hittük zsebünkben a mérkőzés, fejben nem követtük a játékot."

Nézze meg a SZEGEDma TV videó-összefoglalóját!

VÉGE92' Kapic és Miskolczi kakaskodásért kaptak sárgát, tart a hosszabbítás, majd vége a meccsnek. 91' Hazai csere. Farkas Márton helyett Koi jön. 89' Dedic tekert, Petranics magabiztosan, előrevetődve véd. 88' A Szeged már komótosan, biztosan védekezve játszik. Kezezésért szabadrúgás a Szegednek a 16-os bal sarkáról. 86' A második veszélyes szöglet tekeredik el a fejek előtt. Csere, a kezét fájlaló Kis helyére Timm jött. 83' Lakatos 28 méteres átlövése csúszik szögletre. Oláh fejel fölé 5 méterről - beszorultak a vendégek. 81' Miskolczi csúsztat fölé berobbanva egy jobbról feltett labdára - centikkel véti el. 80' A hazaiak is cserélnek: Spekker jön Kornutyak helyére. 78' Szegedi csere, Farkas Zoltán helyére Dedic jön be. 75' Kis mint hal a vízben, úgy csusszan be a védők között három csellel egészen a 16-os vonaláig, középről lő, s a kilépő, szöget záró Petranics nagy bravúrral, balra vetődve védi a löketet. 74' KIÁLLÍTÁS! Jovánczai szövegelésért megkapja második sárgáját, így kiállították. 69' Most bal oldalról ível kapu elé Farkas Z. újra a hazai kapus kezébe. Nyom a Szeged. 66' Farkas Z. jobb oldali szabadrúgását tekeri kapura, Petranics a léc alól öklözi szögletre, a sarokrúgást pedig lehúzza a hazai "keeper". 64' Kornutyak lőtt el egy felpattanót kapásból 22 méterről, a löket az előrevetődő Belcan ölében halt el. 61' Kéri helyére Varga jött be. 60' Kis bal oldali szögletét Petranics húzza le. Kijött a szorításból a vendégalakulat, mert bizony a félidő első szakaszában nagy roham alatt voltak. 57' Iván lő egy nagyot 20 méterről fél méterrel fölé, majd később besárgul. 55' Jovánczai kapott sárgát. 54' Miskolczi-bomba 25 méterről, Belecan balra dőlve véd. 52' GÓÓÓL! 1-1 Ismét egy öngól. Egy tömegbe balról belőtt labda a menteni belépő Markovic lábáról pattan a hálóba 2 méterről. 51' Kapic egy átívelés után tüzel a bal oldalról, 10 méterről, a hosszú kapufához érkező Jovánczai feje felett is elsuhant a labda. 50' Farkas Z. teker középre Uilvicki passza után a 16-os bal sarkától, Kéri veszi meg 6 méteren, de hátulról szerelik. 48' Farkas Zoltán lábában volt két helyzetkialakítás, de sem Kis, sem Jovánczai kiugratásánál nem volt pontos. "Nyugi, nyugi Zoli!" - szólt Kapic. 46' Elkezdődött a második félidő. SZÜNET45' + 4' Vége az első félidőnek. 45' + 2' Farkas Z. felívelését húzta le Petranics. 45' + 1' A végére Miskolczi eresztett el egy bombát 28 méterről, ami éppen elsuhant a felső léc fölött. 42' Kis szabadrúgása a bal oldalról 35 méterről, az első ember kivágja, a másik oldalon a félpályánál ápolásból visszaengedett játékos, Oláh tört ki majdnem ziccerben, de a visszaérkező Kis szerelte. 39' A játékot továbbra is a vendégek irányítják. Lapos bejátszásokkal operálnak a bordómezesek, de fegyelmezett és zárt védekezéssel mindent hárítanak eddig Petrókék. 35' Kényszerű csere, Hegedűs helyére Soós érkezik. 34' Tóth Imre bejátszásával Jovánczai fordul le 7 méternél a bal oldalon lő, de a felső sarok mellett szál el labdája. 30'GÓÓÓL! 0-1 Markovics kap labdát a jobb oldalon, a 16-os vonalról élesen a kapu elé lő, és egy menteni akaró hazai játékosról, Lakatosról a hálóba pördül a labda. 28' A hazai kapust kellett ápolni, rosszul nyúlt bele a labdába. Folytatja a játékot. 27' Kis 23 méteres átlövése suhant ki a bal kapufa mellett egy hazai lábat érintve. A szögletet Petranics kiöklözte, majd védte Kis újabb próbálkozását. 25' Bagin cselezett a szegedi 16-os vonalán, kijátszotta a jobb szélre Farkas Mártonnak, akit Farkas Márk szerelt végül. 22' Kis - Kéri összjáték után a jobb szélen utóbbi játékos próbálta becsapni védőjét, két csel után már a 16-oson belül volt, de hosszan szöktette magát, és csak spiccel tudta bejátszani a labdát, így a bordó védőké lett a bőr. 21' Miskoczi próbálkozott 25 méterről egy átlövéssel, jócskán mellé. 18' Az utóbbi percekben a hazaiak próbálták áttörni a szegedi falat. A bejátszások nem találták meg Ivánt és Bagint. 14' Fölényben a Szeged 2011, Petranicsnak kellett kifutnia, hogy felvegye a labdát Kéri elől, a hazaiak támadásai 30 méterre a szegedi kaputól eddig mindig megakadtak. 10' Két szegedi helyzet. Előbb Kéri előzte meg a jobb összekötő helyén egy keresztlabdánál védőjét, a kapu felé tört, majd a kifutó Petranics felett átpörgetett, de a jobb kapufa mellett centikkel távozott a játékszer. Később Kis tört be balról, 14 méterről lőtt, de a hazai portás jól zárta a szöget. 8' Kéri jobb oldalon vett meg egy magasan ívelődő labdát, Kis felé passzolt, a labda Farkas Z. elé kerül, aki 22 méterről lőtt, a bal sarok mellé fél méterrel. 4' A pályán egyelőre a mezőnyben folyik a harc. A Várda a jobb szélen próbálkozott, ott Farkas Z. szerelt, a másik oldalon Kis ment volna el a bal szélen, de a hazai védő nem ette meg a testcselét. 2' Kisebb közjáték, a vendégszurkolók nem tudták feltenni a drapériáikat a széles bokorsövény miatt, így az oldalvonal mellé beléptek, és úgy helyezik ki a zászlókat, Egy percet állt a játék. 1' A Szeged kezdte a mérkőzést. 16.57: Kifutnak a csapatok. A hazaiak tiszta bordóban a Szeged kék-fehér csíkos felsőben és fehér alsóban játszik majd. Az idő igen kellemes, viharfelhőknek nyoma sincs, 23 fok körül lehet, néha felerősödik a szél. Megjöttek a szegedi ultrák is. A pálya körül 1800 néző biztosan összegyűlt már. 16.50: A csapatok már befejezték a melegítést, az öltözőben "szépítkeznek" a kezdéshez. A Várda SE mintegy 25-30 fős ultra tábort tud maga mögött, információink szerint Szegedről is érkezik egy busznyi "B közepes". 16.45: Üdvözöljük nézőinket Kisvárdáról, ahol már közel 800 helyi szurkoló gyűlt össze a vár szomszédságában. A tudósítók kissé kalandos körülmények között foglalták el állásaikat, végül az egyik bástya ablakában ülve kísérik figyelemmel a párviadal első mérkőzését (a spalettára egy lécet csavaroztak belülről, így jól jött a svájci bicska és benne a fűrész...). 17 órakor Solymosi Péter játékvezető jelére kezdődik a sorsdöntő, talán az egész szegedi labdarúgás jövőjét meghatározó párharc első felvonása. Beharangozónk itt olvasható!