Labdarúgás: szegedi iksz, osztályozón dől el a bennmaradás + VIDEÓ, FOTÓK

2013. május 25., szombat
szeged_2011_balmazujvaros14_gs

Eseménytelen kezdés után a második félidő végén pörögtek fel az események, kevés helyzet, igazságos döntetlen, osztályozós hely a kék-feketéknek.

A mérkőzést uralta végig a Szeged, jobban is játszott ellenfelénél, igaz, ma a látványos foci elmaradt sőt, akadtak unalmas percek is szép számmal, de ekkora tétnél ez nem is csoda: minden szakvezető a biztonságot jelölte meg prioritásként. A második játékrész utolsó harmadában pörögtek fel igazán az események, a Szeged egy véleményes szabadrúgásból kapott védhetetlen gólt, de a hazaiak játékában is egyre inkább benne volt a találat. Összességében, ha bár nem is állt egyértelműn nyerésre a Szeged 2011, Szalmának sok dolga akadt, magabiztosan védett. Kisék közelebb álltak a három ponthoz, így azonban marad az osztályozó, amely eldönti majd, hogy a szegediek bennmaradhatnak-e az NB II-ben.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 28. forduló:

Szeged 2011 - Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-1 (0-0).

Szeged, SZVSE-stadion, 1200 néző. Vezette: Radványi (Kelemen, Demeter)

Szeged 2011:

Belecan – Tóth, Petrók, Kapic, Farkas M. – Kis, Ulvicki, Markovics, Dedic (Farkas Z. 61') – Kéri (Timm 74'), Jovánczai.

Gálhidi György.

Balmazújváros:

Szalma - Papp, Forgács, Bokros, Nagy R. (Virágh 46'), Kiss, Demjén, Kónya, Gulyás, Sándor (Szőllősi 46'), Urbin (Belényesi 88'). Vezetőedző: Híres Gábor.

Jovánczai Z. (83'), illetve Virágh A. (80')

Petrók (8'), Tóth I. (16'), Geiger (75'), illetve Kónya (26'), Bokros (54'), Gulyás (60'), Virágh (81'). Gálhidi György:

"Lefociztuk a Balmazújvárost, egy játékvezetői döntés fosztott meg minket a győzelemtől."

Híres Gábor:

"Nem játszottunk jól, a döntetlen igazságos eredmény."

Nézze meg a SZEGEDma TV videó-összefoglalóját a meccsről!

Online közvetítésünk:VÉGE93' Vége. A Szeged osztályozót fog játszani, az első ötbe már nem kerülhet be. 92' Ulvicki csúsztat meg gyengén egy felívelést. 90' Kis szabadrúgás balról, 35-ről épp Szalma kezébe tekeredik. A bíró 3 percet hosszabbít. 89' Timm egy lövőcsel után a védő mellett tüzel jobbról, kiszorítva, elsuhan a labdája a hosszú oldal előtt. 88' Belényesi érkezik Urbin helyére. 86' Egy jobb oldali szögletet a hosszún fejel meg Petrók rosszul. 83' GÓÓÓL! 1-1 Kis a 20-as körről lött szabadrúgást, a sorfalon megpattant a labda, de Jovánczai jó helyre érkezett, és a kapu bal oldalába fejelt. 81' A gólszerző kap sárgát, mert levette a mezét ünneplés közben. 80' GÓÓÓL! 0-1 Virág a bal felső ficakba tekeri nagy erővel a labdát. 79' Veszélyes szögből, 22 méterről vendégszabadrúgás, nem biztos, hogy jogos... 76' Virágh ígéretes átlövésébe lépett bele egy szegedi láb. 75' Gulyás feje előtt suhan el egy jobb oldali beadás. Majd az alapvonal mögött melegítő Geiger kap sárgát, mert belépett a pályára és arrébb vitte a labdát. 74' Csere a Szegedben, Timm érkezik Kéri helyére. 72' Tóth Imre szerzett labdát jobb oldalon 28 méternél, lőtt, egy méterre pattant ki lövése a hosszú oldal mellett. 70' Élénkebb a meccs. Kis ívelt messziről, nagy erővel a kapu elé, Szalma előrevetődve, mint Superman, úgy öklözött. 66' Kis egy felpörgő labdát lő el váratlanul 28 méterről, a labda nagyon rosszul pattan meg, így Szalma inkább a mezőnybe üti azt, Farkas Z. 22 méterről tekeri vissza a kipattanót, de egy méterrel fölé. 64' Kéri kap ziccerlabdát a jobbösszekötő helyén, kissé hosszan veszi át, így a kivetődő Szalma el tudja öklözni előle 12 méternél. 63' Farkas Z. egyéni akciója hoz lendületet a játékba, végül jobb oldalon a kifutó Szalmáé a labda. 61' Cserélt a Szeged: Dedic helyére Farkas Zoltán jött. 60' Sárgát kapott Gulyás. 60' Két védő közt kapott labdát Virágh és 16 méterről emelni próbált Belecan felett, de a kapus lehúzza a játékszert. 56' Szalma kapus akarat elrúgni a labdát Kis elől, de a középpályásba rúgta 15 méternél, szerencséjére a bőr az alapvonalon túlra gurult. 54' Bokros kapott sárgát. 53' Dedic bal oldali beadása suhant el a kapu előtt. 51' Egy jobb oldali bedobást Ulvicki csúsztatott meg, Szalma a léc alól húzta le. 49' Tóth I. felívelésére érkezett 15 méternél Szalma és bátran öklözött egy szegedi és egy vendégfej között. 46' Szegedi középkezdés, indul a második 45 perc. Félidőben csere a vendégeknél: Szőllősi ment be Sándor helyére, és Virágh Nagy Róbertet váltotta. SZÜNET45' Vége a félidőnek. Andalító 45 percen vagyunk túl, nem nagyon hozta tűzbe az eddig látott produkció a nézőket. 43' Sándor jobb oldali szabadrúgását Kónya csúsztatta egy méterrel a jobb sarok mellé. 41' Egy jobb külsővel behúzott, nagyon szép Ulvicki-kötényt érdemes feljegyezni. 37' Farkas Márk a bal összekötő helyén talált rést, egyedül robogott kapura, de lövés előtt, 14 méternél egy merész védőláb becsúszva szerelte 36' Jobbról jovánczai hozta keresztbe, majd bepasszolt az érkező Dedicnek, aki nem vállalta el a kapáslövést, visszavette a labdát, majd elveszett a helyzet. 34' Balról, 30 méterről szabadrúgás, Kis teker félmagasan kapura, Jovánczai belekap 5 méternél, egy védőről a kapu torkából azonban szögletre pattan a bőr. A meccs első helyzetére kellett 34 percet várni... 31' Továbbra is nagyon fegyelmezett védekezés mindkét oldalon, kapura nem megy labda, a nézők nemigen rágják le körmeiket. 28' Sándor veszélyes, jobb oldali beadását fejelte el Petrók a berobbanó narancsok elől. 26' Kónya rántotta le a kirobbanó Kist, sárgát kapott. 24' Nagy harc a középpályán, szegedi dominancia, ötletes megoldások kellenének a helyzetekhez... 21' Egy távolról felívelt Kis-szabadrúgás találja lesen Petrókot. 20' Többet próbálkozik a Szeged, de nem sikerül áttörnie a védőfalat. 17' Gulyás a felugró sorfalba lövi a pontrúgást. 16' Tóth Imre lökött 17 méternél, veszélyes szögből szabadrúgás, és egy sárga lap. 15' Az első negyedóra mérlege: biztos játék mindkét oldalon, kevés a kockáztatás, a kapuk egyáltalán nem kerültek veszélybe. 12' Tetszetős szegedi kontra végén Dedic ad be balról, de az első ember blokkol, a bedobás után egy csúsztatással pattan be a labda az ötös környékére, Szalma lehúzza azt. 8' Az első szöglet a kék-feketéké, de egy Petrók-sárgán kívül semmi. 7' A Szeged gyors embereire játszik és letámad, előbb Kéri robogott el a jobb oldalon, de kivitte a labdát, majd Dedic iramodott meg a bal szélen, őt bedobásra szerelték. 3' Kis szabadrúgása 35 méterről épp szalma előtt pattan meg, de fogja a kapus. 2' Az első támadás a vendégeké, egy szabálytalansággal ér véget a jobb oldalon az akció, jöhet a Szeged. 1' A vendégek kezdték a meccset. 17.58: A kezdőkörbe indulnak a csapatok. A Szeged kék-fehér csíkos mezben, fehér alsóban a Balmazújváros pedig tiszta narancssárgában játszik majd. Eddig mintegy ezer néző. Az idő kellemes, 20 fok környéki, de esőre áll. 17.55: Az ultrák is megérkeztek, az ÁGOTA alapítvány gyerekei pedig a fedett lelátón készülődnek, új zászlóik vannak, a csapat nevével és a címerrel. Már több mint ötszázan az arénában. 17.50: A csapatok már a melegítés vége felé járnak. Épp Petrók fejesét védte Belecan (ezt a szituációt ritkán lehet leírni a tudósításokban), reméljük élesben Szalma lába elvéti majd a labdát, Urbin próbálkozásait pedig Bravúrral hárítja majd a szegedi hálóőr. A hazaiak be is fejezték a felkészülést, mennek az öltözőbe, jöhet a harci dressz. 17.40: Üdvözöljük olvasóinkat a SZVSE-stadionból, ahol egy hatpontos meccsnek szurkolhatnak, hiszen ha a Szeged nyer, esélye van még a tiszta bennmaradást jelentő 5. hely elérésére, ha nem, akkor szinte biztos, hogy osztályozót kell játszania. Az érdeklődés is igen nagy, 20 perccel a kezdés előtt már 150-200-an a lelátón. Beharangozónk itt olvasható!