Labdarúgás: emberelőnyben sima alsóvárosi diadal

2013. május 6., hétfő
labdarugas_alsovaros_01_mj

Ballagások és egyéb okok miatt - a megyekettes csapat is ezen a szombati napon lépett pályára - tíz játékossal érkezett a Zsombó gárdája és így küzdötte, játszotta végig becsülettel a kilencven percet.

A hazai csapat ennek tudatában rögtön átvette a játék irányítását, és igyekezett a lélektanilag fontos, megnyugtató gólt megszerezni. Több elpuskázott lehetőség után - illetve a fiatal vendégkapus bravúrjai miatt - csak a 17. percben sikerült betalálni:

Daróczi

szögletét a hosszú saroknál üresen maradt

Farkas M.

8 méterről fejelt a kapu bal oldalába (1-0). Néhány perccel később a hazai csapatkapitány pontos átadásával

Dobó M.

lépett ki középen a védők gyűrűjéből, és 12 méterről helyezett a hálóba (2-0). Mezőnyfölénybe futballozott az Alsóváros, folyamatos nyomás alatt tartotta ellenfelét, amely csak szórványosan jutott el

Szászi

kapujáig. Szünet után a kényelmeskedő, kicsit még az öltözőben maradt hazaiak hálójába jutott a labda: a 49. percben

Tápai

közeli erős lövését Szászi kapus kivédte, a kipattanó viszont a menteni igyekvő

Polyák P.

lábáról jutott a bal sarokba (2-1). A kissé megzavarodott hazai alakulat játékába rövidzárlat állt be, a Zsombó II. igyekezett ezt kihasználni és egyenlíteni. A sorait rendező Alsóváros a 68. percben növelte előnyét:

Szilágyi G.

bedobását Farkas M. tette a fellopakodó

Csúcs

elé, aki mintegy 22 méterről óriási lövést eresztett meg, a játékszer pedig a bal felső sarokba zúdult (3-1). Tíz minutummal később

Hüvös L.

futott el a jobb oldalon, pontos beadását a kapu elé érkező Polyák P. 10 méterről, egyből a léc alá bombázta (4-1). A hátralévő időben mindkét oldalon maradtak ki helyzetek, végül megérdemelten nyert a hazai csapat.