Kézilabda: elmaradt a bravúr, előnyben a Veszprém

Cikkünk frissítése óta eltelt 8 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Férfi kézilabda NB I - MKB Veszprém-Pick SzegedAkárcsak a kupadöntőn, ezúttal is a második félidő elején döntött a Veszprém, esélyt sem hagyva az egy félidőn keresztül jól játszó Picknek.

Férfi kézilabda NB I döntő, 1. mérkőzés:

MKB Veszprém – Pick Szeged 33-23 (16-15)
Veszprém, Veszprém Aréna, 4500 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Veszprém: Fazekas – Gulyás 3, Nagy L. 5, Rodriguez, Sulic 5, Terzic 4, Iváncsik G. 2. Csere: Borbély (kapus), Császár 3, Schuch, Iváncsik T. 1, Ugalde 6, Dzsamali 3, Oneto, Laluska 1, Pesic. Vezetőedző: Carlos Ortega.
Pick: Mikler – Prodanovic, Czina, Blazevic, Ancsin 5, Zubai 1, Kekezovity 3. Csere: Tatai (kapus), Sulc 2, Larholm 4, Buday, Lasica 3, Pribanic 2, Balogh 3, Nagy N. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteres: 1/1, ill. 1/1.
Kiállítás: 10 perc, ill. 10 perc.

60′ Larholm betalál végre az ifistának. Kimarad a veszprémi roham, Larholm kontráz, 33-23. Ez a vége.

59′ Borbéllyal nem bírunk.

58′ Borbély óriási védése ismét. Marad nálunk. Újabb bravúr az ifjonctól.

57′ Zubai két perce. Kimarad elől a szegedi támadás, Iváncsik Tamás indulhat, fölé veri a ziccert.

56′ Iváncsik Gergő indulhat, ott az első gólja, 33-21. Ancsinnal szemben véd Borbély.

55′ Császár tripláz, 32-21. A végét járjuk, a végét várjuk.

54′ Fazekas is hatalmas védést mutat be. Az ifjú, 17 éves Borbély Ádám jön a hazai kapuba.

53′ Indul a Veszprém, Iváncsikok rohama, Gergő lő, Tatai bravúrja!

52′ Blazevic harcol ki hétméterest, Larholm veri be, 51-21.

51′ Dzsamalinak nem áll útjába senki, 31-20.

50′ Laluska is benn, hatalmas gól, 30-20. Fazekas véd.

49′ Zubai indul, Nagy Norbert a szélen, véd Fazekas…

48′ Passzívba hajolva támadunk emberelőnyben. Balogh végül befejezi, 29-20.

47′ Balogh csuklója villan, de mellé. Ugalde ziccere nem marad ki, 29-19, kiszámol a Veszprém szurkolóhada. Vége a meccsnek számunkra, jönnek a fiatalok a kispadról. Sulic két perce nem vigasztal.

46′ Ugalde indul a sánc után, Tatai véd bravúrral! Aztán nincs menekvés, Terzic passza után kínaiból Ugalde, 28-19.

45′ Eladjuk a labdát. Visszaszerezzük, de kimarad a lövés.

44′ Schuch is kap két percet. Nemér semmit, blokkolnak, Ugalde indul és szétesik a Pick, 27-19. Ennyi… Újabb technikai szünet, megint egy padlómatrica… Milyen ragasztót használnak Veszprémben.

43′ Ugalde használja ki a teret, 26-19! Larholm meg lemegy két percre.

42′ Gulyás ismét a szélről beindulva, 24-19. Gulyás indul, dadog a labda, kétszer indul a szélső, de megadják a sporik… 25-19.

41′ Gulyás megy fel, 23-18. Balogh válaszol ismét, 23-19!

40′ Schuch megy ki pihenni, bár nem akar. Sulc újra betalál, 22-18! Iváncsik megkülönböztetőben.

39′ Balogh lökete csorog át Fazekason. Nagy László nem áll le, 22-17.

38′ Larholm homályt lő. Balogh a pályán.

37′ Larholm szélen, véd Fazekas, indítják Sulicot, 21-16. Zsinórban 5 kapott gól. Mint a kupadöntőn, ott is a második félidő elején ment el a meccs…

36′ Nem megy elől. Sulic középről, 20-16. Kis padlóigazítás, egy padlómatrica felvált. Tatus jön Mikler helyére.

35′ Ancsin bokamagasságban lő, kapufa. Ugalde nem hibáz a másik oldalon, 19-16, megy el a Veszprém megint, Skaliczki mester időt kér.

34′ Buday ziccere, Fazekas véd, Terzic nem hibáz, így 18-16. Ráadásul Lasica két perce.

33′ Terzic varrja fel labdát a léc alá, 17-16.

32′ Mikler Roli nagyot véd. Ancsin hatalmas találata ismét, szakad a háló, némul a csarnok, 16-16!

31′ A Pick kezdi a második félidőt. Kimarad.

SZÜNET!

30′ Császár Gábor lő át középről, 15-14! Kekezovity egyenlít! Kutyafáját, Nagy László góllal zárja a félidőt pár másodperccel a dudaszó előtt, 16-15.

29′ Lasica a szélen, még nem áll össze a fal, 14-14!!!

28′ Megakad a veszprémi lendület! Már rég passzív a veszprémi akció. Eladják.

27′ Lasica indulhat, be is veri! 14-13!

26′ Rossz a bejátszás, Pribanic kihagyja, de marad a labda nálunk. Larholm kilencről! 14-12!

25′ Dzsamali dupláz, 14-11. Fazekas védi Budayt.

24′ Kiállítás a hazaiaknál, Fazekas le is megy, Iváncsik Tamás vesz fel megkülönböztetőt. Labdát szerzünk, de megáll az attak. Lasica azonban így is betalál! 13-11!

23′ Nagy-nagy Nagy-kapufa, de már időt két Ortega. Dzsamali megy fel az égbe, mint egy iráni ballisztikus rakéta és csap le a magasból, 13-9. Pribanic remekül forog be, 13-10.

22′ Ancsint Schuch sáncolja, fájhat is a keze. Pribanic beáll, és ha beáll a beálló, akkor beállógólt szerez, 12-9.

21′ Sulc bombáz, de Fazekas elfogópályán. Ugalde a szélről, 12-8…

20′ Sulic tekézik, de kapufa, más kérdés, hogy Czian viszi földre, de csak két percet kap érte. Iváncsik Tamás beveri a hetest, 11-8. Budayt sáncolják.

19′ Sulic is nehezen tartható benn középen, 10-7. Fazekas ismét véd, de Mikler Roli is! Larholm-szóló, 10-8, némul az Aréna!

18′ Hatalmas Fazekas-védés, de leszedjük az indítást, Zubai Szabi Marinkót indítja, benn is a ziccer! 9-7!

17′ Hu-húúú! Kekezovity álompassza Zubainak, rövidben a gól! 8-6! Terzic tarthatatlan, 9-6.

16′ Sulc kétszer, a kipattanót is védi Fazekas. Terzic, Mikler hárít!

15′ Terzic ismét, 8-5, és jön a szegedi tájmaut.

14′ Sulc leválik Nagyról, beveri, de belefújnak megint a Kékesek, akik nem a kékkel vannak… Ancsin lövése blokkolva.

13′ Zubai és Sulic, két jó barát, páros kiállítás. Terzic tör be, 7-5.

12′ Nagy László nagy gólja, 6-4. Ancsin veszi fel a versenyt Nagy Lacival, óriási lövés, óriási gól! 6-5!

11′ Schuch védekezik jól. Megint passzivizálódik a Pick. Sulc lő, gyenge.

10′ Passzívba hajlunk, el is veszítjük, Sulic ziccerben… Mikler!!! Micsoda bravúr!?

9′ Sulic bántóan üresen beállóban, 5-4.

8′ Kekezovity Körte helyéről veri be a szélről Sulc passzát! 4-4.

7′ Ancsin állva hagyja Fazekast! 3-3! Sulic remek passz után harcol, majd lő beállóból, 4-3. Czina kap egy Kékes-sárgát.

6′ Sulc ismét, ezen már nem fog ki bírói furmány, 2-2. Császár lövését védi Mikler, de valahogy becsorog… 3-2.

5′ Sulc sújt le, 2-2! De Kékesék belefújnak, inkább Terzicnek adnak sárgát… Ancsint védi Fazekas, de az indítást lekapcsoljuk.

4′ Nagy László ismét, védhetetlen, 2-1. Chema Rodriguezt újfent ápolni kell, van baj, úgy tűnik, a hispán lesétál-sántikál, oldalát fogja..

3′ Hosszan támadunk, passzív végül. Rodriguezt állítjuk meg. Nagy László emelkedik ki, 1-0. Ancsin Gábor!!! Mekkora gól! 1-1.

2′ Blazevic ront ki a falból, sárga lap. Mikler hárít óriási hazai bombát!

1′ A Veszprém pirosban, a mieink kékben. A Kékes testvérpár elindítja a meccset, támad a Veszprém.

12.30: Utolsó fogadkozások, hamarosan kezdünk!

12.25: Bemutatások zajlanak, sötét van az Arénában. Tatai füttykoncertet kap a hazai drukkerektől. Reméljük majd védései nem teszik népszerűbbé Tatust. Ha már kapusokról van szó: a hazaiak horvát válogatott hálóőre, Alilovic hiányzó, a mieinknél Vadkerti nem játszik, helyette Zubai a cséká. Pribanic az előzetes pletykákkal szemben itt van a keretben

12.15: Köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat! Hamarosan kezdődik a nagy finálé első felvonása. A csapatok már melegítenek az Arénában, a szurkolók is szállingóznak.

Miközben az elmúlt hetekben az elődöntőkre és a döntőre készült a két csapat, javában zajlott az élet a pályán kívül is. A tavasz folyamán már kiderült, hogy a Pick is követi a veszprémi mintát, s most már mindkét gárdához szivárognak a hispán és délszláv csillagok; kiderült, hogy a korábbi pletykák igaznak bizonyultak, s a szegedi közönségkedvenc Eb-ezüstérmes Rajko Prodanovic valóban az ősi riválishoz igazol; a hét második felében az is kiderült, hogy Vadkerti Attila betegség miatt nem játszhat az első meccsen, s ugyancsak pénteki hír, hogy a horvát beálló, Antonio Pribanic szerződését sem újítja meg a Tisza-parti alakulat. A hírek szerint a népszerű Toni sem lép pályára a Veszprém ellen. Ugyanakkor meg nem erősített hírek szerint – “a Széchenyi téri platánok suttogják” – Ilyés Ferenc és Eklemovics Nikola ősztől ismét a Picket, az épülő jövő csapatát erősíti…