Kézilabda: elmaradt a bravúr, előnyben a Veszprém

2013. május 18., szombat
Férfi kézilabda NB I - MKB Veszprém-Pick Szeged

Akárcsak a kupadöntőn, ezúttal is a második félidő elején döntött a Veszprém, esélyt sem hagyva az egy félidőn keresztül jól játszó Picknek.

Férfi kézilabda NB I döntő, 1. mérkőzés:

MKB Veszprém - Pick Szeged 33-23 (16-15)

Veszprém, Veszprém Aréna, 4500 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

Veszprém:

Fazekas - Gulyás 3, Nagy L. 5, Rodriguez, Sulic 5, Terzic 4, Iváncsik G. 2.

Borbély (kapus), Császár 3, Schuch, Iváncsik T. 1, Ugalde 6, Dzsamali 3, Oneto, Laluska 1, Pesic.

Carlos Ortega.

Pick:

Mikler - Prodanovic, Czina, Blazevic, Ancsin 5, Zubai 1, Kekezovity 3.

Tatai (kapus), Sulc 2, Larholm 4, Buday, Lasica 3, Pribanic 2, Balogh 3, Nagy N.

Skaliczki László.

1/1, ill. 1/1.

10 perc, ill. 10 perc.

60'

Larholm betalál végre az ifistának. Kimarad a veszprémi roham, Larholm kontráz, 33-23. Ez a vége.

59'

Borbéllyal nem bírunk.

58'

Borbély óriási védése ismét. Marad nálunk. Újabb bravúr az ifjonctól.

57'

Zubai két perce. Kimarad elől a szegedi támadás, Iváncsik Tamás indulhat, fölé veri a ziccert.

56'

Iváncsik Gergő indulhat, ott az első gólja, 33-21. Ancsinnal szemben véd Borbély.

55'

Császár tripláz, 32-21. A végét járjuk, a végét várjuk.

54'

Fazekas is hatalmas védést mutat be. Az ifjú, 17 éves Borbély Ádám jön a hazai kapuba.

53'

Indul a Veszprém, Iváncsikok rohama, Gergő lő, Tatai bravúrja!

52'

Blazevic harcol ki hétméterest, Larholm veri be, 51-21.

51'

Dzsamalinak nem áll útjába senki, 31-20.

50'

Laluska is benn, hatalmas gól, 30-20. Fazekas véd.

49'

Zubai indul, Nagy Norbert a szélen, véd Fazekas...

48'

Passzívba hajolva támadunk emberelőnyben. Balogh végül befejezi, 29-20.

47'

Balogh csuklója villan, de mellé. Ugalde ziccere nem marad ki, 29-19, kiszámol a Veszprém szurkolóhada. Vége a meccsnek számunkra, jönnek a fiatalok a kispadról. Sulic két perce nem vigasztal.

46'

Ugalde indul a sánc után, Tatai véd bravúrral! Aztán nincs menekvés, Terzic passza után kínaiból Ugalde, 28-19.

45'

Eladjuk a labdát. Visszaszerezzük, de kimarad a lövés.

44'

Schuch is kap két percet. Nemér semmit, blokkolnak, Ugalde indul és szétesik a Pick, 27-19. Ennyi... Újabb technikai szünet, megint egy padlómatrica... Milyen ragasztót használnak Veszprémben.

43'

Ugalde használja ki a teret, 26-19! Larholm meg lemegy két percre.

42'

Gulyás ismét a szélről beindulva, 24-19. Gulyás indul, dadog a labda, kétszer indul a szélső, de megadják a sporik... 25-19.

41'

Gulyás megy fel, 23-18. Balogh válaszol ismét, 23-19!

40'

Schuch megy ki pihenni, bár nem akar. Sulc újra betalál, 22-18! Iváncsik megkülönböztetőben.

39'

Balogh lökete csorog át Fazekason. Nagy László nem áll le, 22-17.

38'

Larholm homályt lő. Balogh a pályán.

37'

Larholm szélen, véd Fazekas, indítják Sulicot, 21-16. Zsinórban 5 kapott gól. Mint a kupadöntőn, ott is a második félidő elején ment el a meccs...

36'

Nem megy elől. Sulic középről, 20-16. Kis padlóigazítás, egy padlómatrica felvált. Tatus jön Mikler helyére.

35'

Ancsin bokamagasságban lő, kapufa. Ugalde nem hibáz a másik oldalon, 19-16, megy el a Veszprém megint, Skaliczki mester időt kér.

34'

Buday ziccere, Fazekas véd, Terzic nem hibáz, így 18-16. Ráadásul Lasica két perce.

33'

Terzic varrja fel labdát a léc alá, 17-16.

32'

Mikler Roli nagyot véd. Ancsin hatalmas találata ismét, szakad a háló, némul a csarnok, 16-16!

31'

A Pick kezdi a második félidőt. Kimarad.

SZÜNET!

30'

Császár Gábor lő át középről, 15-14! Kekezovity egyenlít! Kutyafáját, Nagy László góllal zárja a félidőt pár másodperccel a dudaszó előtt, 16-15.

29'

Lasica a szélen, még nem áll össze a fal, 14-14!!!

28'

Megakad a veszprémi lendület! Már rég passzív a veszprémi akció. Eladják.

27'

Lasica indulhat, be is veri! 14-13!

26'

Rossz a bejátszás, Pribanic kihagyja, de marad a labda nálunk. Larholm kilencről! 14-12!

25'

Dzsamali dupláz, 14-11. Fazekas védi Budayt.

24'

Kiállítás a hazaiaknál, Fazekas le is megy, Iváncsik Tamás vesz fel megkülönböztetőt. Labdát szerzünk, de megáll az attak. Lasica azonban így is betalál! 13-11!

23'

Nagy-nagy Nagy-kapufa, de már időt két Ortega. Dzsamali megy fel az égbe, mint egy iráni ballisztikus rakéta és csap le a magasból, 13-9. Pribanic remekül forog be, 13-10.

22'

Ancsint Schuch sáncolja, fájhat is a keze. Pribanic beáll, és ha beáll a beálló, akkor beállógólt szerez, 12-9.

21'

Sulc bombáz, de Fazekas elfogópályán. Ugalde a szélről, 12-8...

20'

Sulic tekézik, de kapufa, más kérdés, hogy Czian viszi földre, de csak két percet kap érte. Iváncsik Tamás beveri a hetest, 11-8. Budayt sáncolják.

19'

Sulic is nehezen tartható benn középen, 10-7. Fazekas ismét véd, de Mikler Roli is! Larholm-szóló, 10-8, némul az Aréna!

18'

Hatalmas Fazekas-védés, de leszedjük az indítást, Zubai Szabi Marinkót indítja, benn is a ziccer! 9-7!

17'

Hu-húúú! Kekezovity álompassza Zubainak, rövidben a gól! 8-6! Terzic tarthatatlan, 9-6.

16'

Sulc kétszer, a kipattanót is védi Fazekas. Terzic, Mikler hárít!

15'

Terzic ismét, 8-5, és jön a szegedi tájmaut.

14'

Sulc leválik Nagyról, beveri, de belefújnak megint a Kékesek, akik nem a kékkel vannak... Ancsin lövése blokkolva.

13'

Zubai és Sulic, két jó barát, páros kiállítás. Terzic tör be, 7-5.

12'

Nagy László nagy gólja, 6-4. Ancsin veszi fel a versenyt Nagy Lacival, óriási lövés, óriási gól! 6-5!

11'

Schuch védekezik jól. Megint passzivizálódik a Pick. Sulc lő, gyenge.

10'

Passzívba hajlunk, el is veszítjük, Sulic ziccerben... Mikler!!! Micsoda bravúr!?

9'

Sulic bántóan üresen beállóban, 5-4.

8'

Kekezovity Körte helyéről veri be a szélről Sulc passzát! 4-4.

7'

Ancsin állva hagyja Fazekast! 3-3! Sulic remek passz után harcol, majd lő beállóból, 4-3. Czina kap egy Kékes-sárgát.

6'

Sulc ismét, ezen már nem fog ki bírói furmány, 2-2. Császár lövését védi Mikler, de valahogy becsorog... 3-2.

5'

Sulc sújt le, 2-2! De Kékesék belefújnak, inkább Terzicnek adnak sárgát... Ancsint védi Fazekas, de az indítást lekapcsoljuk.

4'

Nagy László ismét, védhetetlen, 2-1. Chema Rodriguezt újfent ápolni kell, van baj, úgy tűnik, a hispán lesétál-sántikál, oldalát fogja..

3'

Hosszan támadunk, passzív végül. Rodriguezt állítjuk meg. Nagy László emelkedik ki, 1-0. Ancsin Gábor!!! Mekkora gól! 1-1.

2'

Blazevic ront ki a falból, sárga lap. Mikler hárít óriási hazai bombát!

1'

A Veszprém pirosban, a mieink kékben. A Kékes testvérpár elindítja a meccset, támad a Veszprém.

12.30:

Utolsó fogadkozások, hamarosan kezdünk!

12.25:

Bemutatások zajlanak, sötét van az Arénában. Tatai füttykoncertet kap a hazai drukkerektől. Reméljük majd védései nem teszik népszerűbbé Tatust. Ha már kapusokról van szó: a hazaiak horvát válogatott hálóőre, Alilovic hiányzó, a mieinknél Vadkerti nem játszik, helyette Zubai a cséká. Pribanic az előzetes pletykákkal szemben itt van a keretben

12.15:

Köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat! Hamarosan kezdődik a nagy finálé első felvonása. A csapatok már melegítenek az Arénában, a szurkolók is szállingóznak.

Miközben az elmúlt hetekben az elődöntőkre és a döntőre készült a két csapat, javában zajlott az élet a pályán kívül is. A tavasz folyamán már kiderült, hogy a Pick is követi a veszprémi mintát, s most már mindkét gárdához szivárognak a hispán és délszláv csillagok; kiderült, hogy a korábbi pletykák igaznak bizonyultak, s a szegedi közönségkedvenc Eb-ezüstérmes Rajko Prodanovic valóban az ősi riválishoz igazol; a hét második felében az is kiderült, hogy Vadkerti Attila betegség miatt nem játszhat az első meccsen, s ugyancsak pénteki hír, hogy a horvát beálló, Antonio Pribanic szerződését sem újítja meg a Tisza-parti alakulat. A hírek szerint a népszerű Toni sem lép pályára a Veszprém ellen. Ugyanakkor meg nem erősített hírek szerint - "a Széchenyi téri platánok suttogják" - Ilyés Ferenc és Eklemovics Nikola ősztől ismét a Picket, az épülő jövő csapatát erősíti...