Vízilabda: most sem sikerült bevenni az egri várat

2013. április 3., szerda

Ezúttal sem tudta legyőzni Gerendás György alakulatát a hevesi megyeszékhelyen az A-Híd Szeged VE, s Birosék diadala Kunacék közel egy éve tartó bajnoki veretlenségének végét is jelenti.

Jó védekezéssel kezdett a vendégcsapat, igaz a hazaiak jutottak előnyhöz

Gór-Nagy Miklós

bombájával, amelyet aztán hosszas, mindkét oldalon jelentkező pontatlan játék után

Szivós Márton

találata egyenlített ki, ám hiába mutatott be sorra védéseket

Baksa László

a szegedi kapuban,

Salamon Ferenc

révén a hevesiek fordulhattak előnyel a második játékrészre (2-1). Amelynek az elején előbb

Török Béla

aknázott ki egy emberfórt, majd az új-zélandi

Joseph Kayes

góljával már

Vincze Balázs

csapatánál volt az előny (2-3). Ám a hazaiak nem hagyták magukat s részben eredményes támadásaik -

Varga Zsolt

kétszer, közte

Bátori Bence

egyszer vette be Baksa kapuját - mellé

Szécsi Zoltán

is feljavult a kapuban, sorra mutatva be védéseket. 5-3-as hazai vezetéssel fordultak a csapatok, ám úgy tűnt a mieink képtelenek ezúttal felkapaszkodni, míg

Gerendás György

alakulatának minden bejön: hiába védekeztek jól emberhátrányos szituációkban a mieink, Varga Zsolt triplázni tudott, majd

Chilkó Márton

már 7-3-ra írta át az eredményjelzőt - Vincze mester időkéréssel igyekezett felrázni csapatát, jóllehet ekkor már úgy tűnt, megtörik a Tisza-partiak majd' egyéves bajnoki veretlensége. Kayes centergólja csak rövid időre adott okot a bizakodásra a maroknyi, lelkesedésben és szurkolásban felülmúlhatatlan szegedi drukkernek, mivel jött

Biros Péter

megúszás után állította vissza a négygólos különbséget (8-4). Bár a kapuban rövid időre cserélt a Szeged - a junior válogatott

Molnár Dávid

érkezett -, az Egerből igazolt

Hegedüs Gábor

pedig faragni tudott a hátrányon, s övé is lett még a negyedben az utolsó szó, de időközben

Mezei Tamás

is betalált (9-6). Nem tűnt ugyan ledolgozhatatlannak egy negyed alatt a háromgólos hátrány Molnár Tamásék számára, ám az első 24 percben az egri csillagok bizonyították, hogy nem hagyják bevenni erősségüket. Fegyelmezett védekezéssel, kissé könnyű síppal befújt vendégfaultokkal tartották előnyüket, miközben a vendégeknél Baksa László bravúrokkal tért vissza a ketrec elé. A negyed közepén

Juhász Zsolt

úszott meg, ezzel 9-7-re zárkóztatva a mieinket, ám két percenként pontozódtak ki a szegedi kulcsemberek, s Mezei második gólja is bebiztosította, hogy lehetetlen legyen a visszakapaszkodás. A hajrában még egy gyors gólváltásra futotta Kayes és Bátori révén, ám ez már a lényegen nem változtatott: 11-8-as vereségével közel egy év után megtört az A-Híd Szeged VE veretlenségi szériája, s az egy meccsel többet játszott egriek jelenleg vezetik a tabellát a mieink előtt. Bár számukra még hátravan egy kőkemény csata a Vasas otthonában, amennyiben ott is sikerül diadalmaskodniuk, az azt jelentené, hogy - ha mind az Eger, mind a Szeged hozza a papírformameccseket - az alapszakasz végén Szécsiék nevethetnek a végén, hiszen az egymás elleni gólarány mostani háromgólos győzelmükkel az ő szempontjukból pozitívra változott. Kiss Csabáék legközelebb szombat délelőtt, egy újabb 11 órai kezdetű matiné keretében ismét egri csapattal vívnak, ezúttal azonban a főiskola együttese látogat az újszegedi sportuszodában, akik a jelen fordulóban egyébként a BVSC alakulatát győzték le.

Férfi vízilabda OB I 24. forduló:

ZF-Eger - A-Híd Szeged VE 11-8 (2-1, 3-2, 4-2, 2-2)

Eger, Bitskey-uszoda, 1500 néző. Vezette: Németh, Vojvoda.

ZF-Eger:

Szécsi - Gór-Nagy 1, BÁTORI 2, Graham, Seman, Biros 1, Bundschuch.

Gerritse, Salamon 1, Lőrincz, MEZEI 2, VARGA ZS. 3, Chilkó 1.

Gerendás György.

Baksa - Kiss Cs., Török 1, Decker, Molnár T., Kunac, Szivós 1.

KAYES 3, HEGEDÜS 2, Juhász, Younger, Somogyi.

Vincze Balázs.

Emberelőny:

13/4, ill. 12/5.

Török (26'), Molnár T. (28'), Younger (30').

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - Debreceni VSE 6-5 (1-1, 3-1, 0-1, 2-2) EKF-EgerFood-Imola - BVSC-Zugló 7-6 (0-2, 3-1, 3-2, 1-1) Szentesi VK - OSC 7-6 (2-2, 2-2, 1-1, 2-1) FTC Waterpolo - PVSK-Fűszért 11-8 (3-3, 3-1, 4-2, 1-2) TEVA-Vasas - Groupama-Honvéd 12-6 (3-2, 3-0, 2-2, 4-2)