Kézilabda: gólzáporban nyertek a vásárhelyi lányok

2013. április 1., hétfő

Elmaradt mérkőzések pótlásával folytatódtak az NB II-es női kézilabda bajnokság dél-keleti csoportjának tavaszi küzdelmei. A húsvét előtti mérkőzések két nagy meglepetést is hoztak, hiszen a listavezető gyulaiak vereséget szenvedtek Abonyban, míg a kiesés elleni rangadón a tavaszra megerősödött Szeghalom megszerezte első győzelmét Túrkevén.

Vásárhelyen a március 16-i útviszonyok miatt elmaradt Lajosmizse elleni találkozót pótolták a csapatok. A hazaiakat már a mérkőzés előtt komoly gond elé állította, hogy a találkozó előtti héten a csapat első számú kapusát,

Tóth Orsolyát

elütötte egy motoros, a kapuvédő súlyos agyrázkódást szenvedett, így vele nem is számolhatott

Sipterné

edző. A találkozó mindvégig nagy csatát, izgalmas küzdelmet hozott, mindkét oldalon sok szép megoldás és látványos találatok színesítettek az összecsapást. Az első félidőben rengeteg volt a gól, a hazaiak két rendkívül fiatal kapusa sajnos ebben az időszakban alig találkozott a labdával, ráadásul a vendégeknél játszott az a Herceg Réka, aki toronymagasan – 14 mérkőzésen szerzett 154 góllal - vezeti a csoport góllövőlistáját. Már bő tíz percnyi játék után 17 gól esett (12. perc: 9-8), majd

Gaál

Tószegi

góljaival két góllal ellépett a Vásárhely (14. perc: 11-9). A folytatásban feljöttek a vendégek, akik

Bezzeg

Herczeg Réka

vezérletével át is vették a vezetést (17. perc: 11-12). A következő percek Herczeg Réka és Tószegi Krisztina gólpárbaját hozták (23. perc: 15-15, 28. perc: 18-19). Ebben az időszakban a hazaiak lövője és a vendégek gólzsákja egyaránt négy-négy gólt lőtt. Már úgy látszott, hogy döntetlennel zárul a gólzáporos első félidő, de Herczeg egy időntúli szabaddobást tíz méterről bezúzott a hosszú felsőbe, így 20-21-es vendég előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. Szünet után már érezhetően nagyobb gondot fordítottak a védekezésre a csapatok, így közel három percig nem is esett gól, ekkor a kiválóan játszó “mini tűzgolyó”

Török Bianka

egyenlített. Rendkívül izgalmas és szoros volt a találkozó, egyik csapat sem tudott komolyabb előnyhöz jutni (40. perc. 23-23). A 43. percben 27-25-ös hazai vezetésnél előnyhöz jutottak a vásárhelyiek, de elég volt két könnyelműség és máris egyenlő volt az állás. A hazaiaknál

Németh Zsófi

lőtt fontos gólokat és

Hegyi Diána

biztos kézzel értékesítette a büntetőket, míg a másik oldalon továbbra is nagy gondot jelentett Herczeg Réka semlegesítése. 32-32-es döntetlennel kezdődött az utolsó öt perc, amelyet a végre felébredő közönség fergeteges biztatása mellett szinte eksztázisban játszotta végig a fiatal vásárhelyi csapat. Török után Tószegi és Hegyi is betalált, miközben a fiatal

Balogh Vivien

két óriási bravúrt mutatott be (58. perc: 35-32). A végén még Herczeg betalált, de a találkozó stílszerűen Tószegi bombagóljával zárult.

Női kézilabda NB II Délkeleti csoport 15. forduló:

Hódmezővásárhelyi LKC – Lajosmizse NKK 36-33 (20-21)

Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Hirth, Őry.

HLKC:

Balogh – Domján 1, Kiss, TÖRÖK 8, GAÁL 4, TÓSZEGI 8, Sajtos 2. Csere: Molnár (kapus), NÉMETH ZS. 5, HEGYI 8 (4).

Sipter Lajosné.

Lajosmizse:

Kerekes – Németh K. 4, Herczeg R. 12 (4), Hriazik Anett, Hriazik Adrienn 2, Pető 1, Terényi 4.

Bezzeg 5, Ay 4, Kovács N. 1.

Tóth Róbert.

5/4, ill. 4/4.

6 perc, ill. 8 perc Sipter Lajosné:

"Két fiatal kapusunk még nincs hozzászokva ilyen hőfokú bajnoki mérkőzésekhez, így Tóth Orsi távollétében sokáig nem tudták valós tudásukkal segíteni a csapatot. Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, ezen a fontos találkozón az döntött a javunkra, hogy a lányok nagyon fegyelmezetten játszottak és végig bíztak a győzelemben. A csapat játéka szenzációs volt, így csak gratulálni tudok minden játékosomnak és külön köszönöm a közönség biztatását, ami sokat segített a hajrában."