Futsal: helytállt az UTC, a bravúr elmaradt Berettyóújfaluban

2013. április 29., hétfő
hegyesi_trencsenyi_utc_berettyoujfalu16_gs

A foghíjas és tartalékos kerettel utazó UTC tisztességgel helytállt az ezüstérmes otthonában, a bravúrtól azonban messze volt a szegedi csapat.

Férfi futsal NB I felsőházi rájátszás, 6. forduló:

MVFC Berettyóújfalu - UTC Futsal Team 4-0 (2-0)

Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok, 200 néző. Vezette: Nagy R., Varga L., Kujbus.

Berettyóújfalu:

Pallai - Lovas, Nagy, Szabó, Rábl.

Gál, Siska, Trencsényi, Sánta, Szécsi, Kiss A., Tihanyi (kapus).

Turzó József.

UTC:

Tombácz - Trucz, Hegyesi, Dürgő, Juhász.

Csamangó, Csonka G., Pöszmet, Puskás, Béry (kapus).

Brinszky Adrián.

Trencsényi (9', 24'), Gál (14'), Rábl (31').

Hegyesi (2').

További eredmények:

Rába ETO FC - Colorspectrum Aramis 5-3 (2-0) Gödöllői Bikák/Vasas Phiten - Swietelsky-Haladás VSE 3-3 (1-0)

6.Swietelsky-Haladás VSE269314104133-2926

40'

A végén még Tombácz is felmegy támadásban, most a mieink játsszák az 5 a 4 ellenit. Nem is rosszul, Hegyesi lát meg egy rést, Dürgő sarkaz bele a kapu előtt, Pallai hihetetlen reflexszel védi. Nincs meg a szépítő találat, de ennyire foghíjas és tartalékos kerettel egy ilyen erős ellenfél ellen még ez az eredmény is tisztes helytállásról tanúskodik. Itt a vége!

38'

Trucz emel egy újabb kísérletet, ez sem jó. Tartják a labdát a hazaiak.

37'

Újabb két labdaszerzés az UTC-től, de ezekből sincs gól, egyik mellé, másiknál visszaér a védő.

35'

Ismét vészkapussal passzolgatnak. Fáradtak a mieink nagyon. Labdaszerzés, de nincs gól, mellé megy a lövés.

34'

Időt kér az UTC, a Berettyó pedig visszavált 4 a 4 elleni játékra. Ebben egyébként partiban vagyunk velük.

33'

Tovább erőlteti az 5 a 4 elleni játékot a Berettyó, de csaknem ráfáznak: Pöszmet szerez labdát, a saját hatosáról lő, alig gurul mellé!

31' GÓÓÓL... 4-0.

5 a 4 ellen támad a Berettyó, Csonka majdnem labdát szerez, aztán a keresztbe belőtt zsugát a kapu elé befutó Rábl mintha kézzel ütné be, mással legalábbis nem üthette, megadják, 4-0.

30'

Lehozzák a kapust a hazaiak, Rábl ölt megkülönböztetőt.

28'

Gál lövését védi Tombácz. 4-2 a faultarány közben a hazaiaknak.

26'

Pallai most estében ment Dürgő egy nagy lövésekor. Aztán trucz távoliját is hárítja. Nyom az UTC!

25'

Hegyesi kontrázik, Puskás egyedül a túloldalt, kapja is, lövése túlcsorog a kapuson, ám a gólvonal előtt a visszaérő Nagy István kivágja... Nincs szerencsénk.

24' GÓÓÓL... 3-0.

Góllá érik a hazaiak nyomása, Trencsényi a rövid kapufánál fejez be egy gyors akciót

24'

Rossz váltás után Gál szerez labdát, Lovas várja elől a passzt, szinte az üres kapuból hibázza el centikkel...

23'

Pallai ismét véd egy nagyot, ezúttal Trucz lövését ártalmatlanítja. Aztán egy nagy kontra a mieinktől, Hegyesi, Trucz viszik a labdát, megy a passz Juhásznak, aki alig marad le centikkel a labdáról, ha beéri tuti gól.

22'

Dürgő kontrázik, nagy lövést ereszt meg ő is, Pallai véd. Hegyesi fordul le a védőjéről, felrúgják hátulról, csak sima fault, semmi lap... Szabadrúgás után pallai véd.

21'

A hazaiak kezdik a második félidőt. Mindjárt egy nagy lövés Nagy Istvántól, levágódik szögletre. A korner keresztben elmegy mindenki előtt.

Karatebemutatóval szórakoztatják a nagyérdeműt.

SZÜNET!

20'

Rábl és Lovas helyzetét jegyezhetjük még fel a félidő utolsó momentumaiként, de egyik sem igazán veszélyes.

18'

Ismét Dürgő Péter előtt a lehetőség, most nem sokat gondolkodik, hanem lő, Pallai véd.

17'

Egy UTC-s bedobás után a hosszú oldalon Dürgő kap remek labdát, egyedül mehet, lőhetne, de körülményeskedik, bejátssza Juhásznak, aki védővel a nyakán érkezik, nem jut labdához.

16'

Brinszky Adrián időt kér.

15'

Mezőnyben megy a guriga egyelőre, helyzet nem adódik. Talán most, labdát szerzünk - rövid időre.

14' GÓÓÓL... 2-0.

Egy hazai szöglet után erősen belőtt labda érkezik a hatoson belülre, nem mozdul senki a feketék közül, Trucz mögül Gál kilép és a kapuba továbbít, 2-0. Elméláztunk.

13'

UTC szöglet, puskás lövése levágódik, jön a kontra, szerencsére nagyon mellé lövik.

12'

3 az 1 ellen vezetheti a labdát az UTC, Puskás keresztbe Trucznak, de a védő ott terem és ment, a cséká nem éri már el.

11'

Trucz nagyerejű löketét védi Pallai. időt kérnek a hazaiak.

10'

Hegyesi téveszt célt. A Berettyó hosszú felívelésekkel operálgat mostanság, amikből akkor van baj, ha beesik a védelem mögé. egyelőre azonban komoly problémát nem okoznak a hazaiak.

9'

Trencsényi löbböl jó labdát Lovasnak, aki nagy lövést ereszt meg, de Tombácz ismét magabiztosan hárít.

8'

Megy a küzdelem, meg a birkózás a két hatos között. Juhász Imre előtt lövőhelyzet, nem találja el jól.

7'

Hazai korner, elsőre úgy tűnik megeszi a figurát a komplett UTC, de végül Dürgőről újabb szögletre pattan a lövés. A második veszélytelen.

6'

Csamangó is pályán már a két ifjonc közül. Mezőnyben zajlik a játék.

5' GÓÓÓL... 1-0.

Rábl iramodik meg egy gyors hazai akciónál, lemaradnak róla a mieink, középre ad szélről, ezt sikerül benn lestoppolni, ám nem vágja ki a labdát senki, jön Trencsényi, ő meg a léc alá bombáz... 1-0.

4'

Hegyesi lő centikkel mellé a hosszú saroknak.

2'

Hegyesi szereli az egyik megiramodó hazait, szól a sp, a spori szerint szabálytalan Ballack, sárga lap... A szabadrúgást 10 méterről rásuhintják, Tombácz nagyszerűen zár.

1'

Az UTC kezdi a meccset a mieink számára kissé szokatlan, kellemetlen, kék színű műanyagborításon. Juhász Imre szerez labdát az ellenfél hatosán belül, de oldalhálóba lő.

19.25:

Lassan jönnek a bemutatások, harci díszekben a felek, a hazaiak tiszta pirosban, a mieink tiszta feketében.

19.20:

Sajnos a zsúfolt nagypályás program miatt ezer sebből vérzik ismét a Tisza-parti alakulat: Hernády Márk és Szentes-Bíró Tamás a hétvégén megsérült, a mórahalmiakat nem engedték el a szerdai forduló miatt, ahogyan Koncz Zsoltot sem Ceglédről, a régebb óta maródiak közül nincs felépülő, így aztán az utánpótlásból újabb legények mutatkoznak be az NB I-ben: Csamangó Tibor és Csonka Gergő, mindketten az UTC, Dürgő Péter edzette U17-es gárdájából érkeztek.

19.10:

Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat! Rövidesen kezdődik az UTC Berettyóújfalu elleni meccse. A csapatok már a pályán melegítenek a Pálfi István Rendezvénycsarnokban.

Immár negyedik alkalommal csap össze a szezonban a Berettyó-parti gárda a Tisza-partival, az eddigi mérleg Turzó József alakulatának kedvez, akik ősszel 3-2-es szoros győzelmet arattak odahaza, amelyet egy szegedi 3-3 követett. A rájátszás nyitányán aztán alaposan helybenhagyták a mieinket a piros mezesek, miután nekik minden bejött, az UTC-nek szinte semmi, s 10-3-as fiaskó lett a vége a Brinszky-csapat szemszögéből.