Vízilabda: veretlenül Világliga-szuperdöntős a Benedek-csapat + FOTÓK

A férfi vízilabda Világliga szuperdöntőjében már biztos résztvevőnek számító magyar válogatott péntek este Kecskeméten az oroszok elleni tét nélküli meccsen is hozta a kötelezőt.

A szerdán a világbajnok olaszokat idegenben verő válogatott keretéből ezúttal a szegediek közül kimaradt Török Béla, ugyanakkor Decker Ádám rögtön az első góllal hálálta meg Benedek Tibor szövetségi kapitány folyamatos bizalmát. A folytatásban a mieink két negyeden keresztül, s még a harmadik elején is lenullázták – sorrendben Madaras Norbert, Kis Gábor, Tóth Márton, Varga Dénes és Hosnyánszky Norbert góljaival – az oroszokat, akik 20 perc után tudták először bevenni a remekül védő Lévai Márton kapuját (6-1). Ezután azonban a keleti szomszédok percei következtek, a harmadik játékrész végéig emberelőny-kihasználásukon javítva még kettőt rámoltak be a magyar ketrecbe (6-3). A kezdetben gálát, parádét ígérő összecsapás utolsó felvonásában három percnyi birkózás után újabb két gyors találattal már 6-5-re jöttek fel a vendégek, amikor emberelőnyből a duplázó Madaras törte meg a jeget hosszú idő után. Nem lélegezhettek fel azonban a mieink: Nagajev ugyancsak duplázott, s csak szűk másfél perccel a vége előtt sikerült a szintén duplikáló Varga Dénesnek bebiztosítania a magyar győzelmet a vérszemet kapó oroszokkal szemben (8-6).

A magyar válogatott így veretlenül, 18 ponttal lett csoportgyőztes, míg a hárompontos oroszok negyedikként, vagyis az utolsó helyen végeztek, mégis mint a Világliga Szuperdöntőjének a házigazdái, a rendező jogán ott lehetnek a fináléban. A csoport második – de továbbjutást már nem érő – helyéről a szombati román-olasz mérkőzés határoz, az öt ponttal álló házigazdák győzelemmel megelőzhetik a hétpontos olaszokat.