Vízilabda: veretlenül Világliga-szuperdöntős a Benedek-csapat + FOTÓK

2013. március 29., péntek

A férfi vízilabda Világliga szuperdöntőjében már biztos résztvevőnek számító magyar válogatott péntek este Kecskeméten az oroszok elleni tét nélküli meccsen is hozta a kötelezőt.

A szerdán

a világbajnok olaszokat idegenben verő

válogatott keretéből ezúttal a szegediek közül kimaradt

Török Béla

, ugyanakkor Decker Ádám rögtön az első góllal hálálta meg

Benedek Tibor

szövetségi kapitány folyamatos bizalmát. A folytatásban a mieink két negyeden keresztül, s még a harmadik elején is lenullázták - sorrendben

Madaras Norbert, Kis Gábor, Tóth Márton, Varga Dénes

Hosnyánszky Norbert

góljaival - az oroszokat, akik 20 perc után tudták először bevenni a remekül védő

Lévai Márton

kapuját (6-1). Ezután azonban a keleti szomszédok percei következtek, a harmadik játékrész végéig emberelőny-kihasználásukon javítva még kettőt rámoltak be a magyar ketrecbe (6-3). A kezdetben gálát, parádét ígérő összecsapás utolsó felvonásában három percnyi birkózás után újabb két gyors találattal már 6-5-re jöttek fel a vendégek, amikor emberelőnyből a duplázó Madaras törte meg a jeget hosszú idő után. Nem lélegezhettek fel azonban a mieink:

Nagajev

ugyancsak duplázott, s csak szűk másfél perccel a vége előtt sikerült a szintén duplikáló

Varga Dénesnek

bebiztosítania a magyar győzelmet a vérszemet kapó oroszokkal szemben (8-6). A magyar válogatott így veretlenül, 18 ponttal lett csoportgyőztes, míg a hárompontos oroszok negyedikként, vagyis az utolsó helyen végeztek, mégis mint a Világliga Szuperdöntőjének a házigazdái, a rendező jogán ott lehetnek a fináléban. A csoport második - de továbbjutást már nem érő - helyéről a szombati román-olasz mérkőzés határoz, az öt ponttal álló házigazdák győzelemmel megelőzhetik a hétpontos olaszokat.