Vízilabda: a Szeged maradt veretlen, a Vasas bánta

2013. március 4., hétfő

Idegenben is magabiztosan tudott győzni a férfi vízilabda OB I/A szuperrangadóján Vincze Balázs együttese, mely így továbbra is vezeti a tabellát.

Fantasztikusan kezdte a TEVA-Vasas elleni fővárosi derbit az A-Híd Szeged VE, hiszen az első negyed végén 4-1-es Tisza-parti előnyt mutatott a Komjádi-uszoda eredményjelzője. A két veretlen élcsapat meccsén

Vámos

góljával hamar az angyalföldiek jutottak vezetéshez, ám onnantól kezdve beindult az A-Híd-henger. A mieink kőkemény védekezésével nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, ráadásul a támadás is nagyszerűen ment a vendégeknek: előbb

Földi László

törhette a fejét, hogy mitévő legyen. Sikerült is kissé összekapni az övéit a mesternek, hiszen előbb

Csapó

találatával lopóztak közelebb, majd Vámos ötméteresével 3-4-re szépítettek. Eközben a szegedi támadójáték akadozóvá vált, rossz passzok törték meg a lendületek, s a bírói ítéletek sem éppen Kunacéknak kedveztek... A második játékrész során érintetlen maradt a fővárosiak hálója. Mit mondjunk, nem ez volt az összecsapás leglátványosabb, legszínvonalasabb, legszórakoztatóbb szakasza! Szerencsére helyén volt a szegediek szíve! A nagyszünet után

Szivós Márton

azonnal betalált, majd egy kivédekezett támadást követően Kayes szenzációs lövéssel szerezte saját maga második, csapata hatodik gólját, 3-6. Akár el is dőlhetett volna a találkozó, ha sikerült négyre növelni az előnyt, ám Barabás emberhátrányban nagy bravúrral hárította

Török Béla

kísérletét. Ami itt kimaradt, ott bement: a rutinos

Steinmetz Ádám

forgatta be a Tisza-parti bekkeket, és csalta vissza mínusz kettőre (4-6) a piros-kék gárdát. Sőt, akár tovább faraghatta volna hátrányát a Vasas, de emberfórban eladták a labdát. Ebből roboghattak a villámgyors Vincze-legények, a megúszás végén Török szolgálta ki Szivóst, aki 4-7-re módosította az állást. Ettől úgy megzavarodtak és elbizonytalanodtak Földi László tanítványai, hogy ismét rosszul adogattak, majd nem is zártak vissza, Molnár Papesz pedig higgadt maradt, és góllal fejezte be a megúszást, 4-8.

Német

még előnyből szépített (5-8), de az utolsó negyed előtt hátradőlhettek a vendégdrukkerek. Különösen, hogy a záró etap második percében a játékvezetők végre egy hazai szabálytalanságért is ötöst ítéltek, Török Béla pedig kíméletlen ítélet-végrehajtónak bizonyult, 5-9. Hitehagyottá váltak az angyalföldiek, még ha jól is próbálkoztak,

Baksa László

útjukat állta a szegedi ketrecben.

Hegedüs Gábor

gyönyörű lövése ellen viszont nem volt orvosság odaát, újabb akciógól, 5-10. A végén még az is belefért, hogy

Varga Péter

ötöst hibázzon, és a kiengedő vendégvédelem asszisztáljon

Oeler,

illetve Vámos találataihoz,

Decker Ádám

fórból még mattolta Barabást az utolsó szó jogán a dudaszó előtt, így 11-7-re győzött a listavezető. Mindez azt jelenti, hogy immár csak az A-Híd Szeged VE veretlen a férfi vízilabdázók élvonalában, s megőrizte előnyét a közvetlen üldöző ZF-Eger előtt. A TEVA-Vasas maradt a harmadik pozícióban.