Labdarúgás: Pécsek fejese döntött Kisteleken + FOTÓK

2013. március 31., vasárnap

A nem túl magas színvonalú első félidőt követő második felvonásban egy szöglet után jutott előnyhöz a SZVSE, amelyet aztán meg is őriztek a Vasutasok, elhozva a három pontot Kistelekről.

Az első félidő finoman fogalmazva sem igen okozott sok szívdobogást a nézők körében. Csata az volt, küzdelem is akadt, de mindezt körbeszőtte az unalom is, mármint a pálya szélkésről. Nem sok futballra emlékeztető megoldást lehetett látni, helyzetnek meg maximum két megmozdulást nevezhetünk. A második játékrészben azonban sokat változott a játék képe. Mindkét csapat lendületet kapott. A labdát egy hajszálnyival a SZVSE birtokolta többet, viszont az utolsó 10 percre kissé beszorult az egyenlítésért hajtó hazaiak nyomásától. Ez a találkozó a feledhető, egygólos derbik fiókjába kerül.

Labdarúgó megyei I. osztály 20. forduló:

Kisteleki TE - Szegedi VSE 0-1 (0-0)

Kistelek, 100 néző. Vezette: Kócsenó (Bartucz, Szöllősi)

Kistelek:

Szalkai - Tóth Á., Bosánszki M., Farkas, Ruzsinszki, Rostás, Zámbori, Bárkányi (Gera 80'), Zuh (Papp D. 75'), Szél, Getyinás (Kispál 58').

Szabó Zsolt.

SZVSE:

Pluhár - Ágoston, Pécsek, Fülöp, Nagypál, Papp Á., Szántó, Sztuparity, Mészáros, Szalma (Lévai 83'), Kiss B.

Berki István.

Pécsek (51')

Zuh (33'), ill. Nagypál (44'). Szabó Zsolt:

"Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Gratulálok az ellenfélnek!"

Berki István:

"Nehéz talajon, küzdős mérkőzésen megérdemelt győzelmet szereztünk a szimpatikus Kistelek ellen, ami nagyobb arányú is lehetett volna."

90' Ugyanonnan lőhet a Kistelek a mint az előbb a SZVSE csak a másik oldalon értelemszerűen. Ez is ugyanolyan jó szög, Kispál áll mögé, fölé tekeri. Aztán a spori lefújja a meccset! A Vasutasok három ponttal zakatolhatnak haza! 87' Mészáros szlalomozik a tizenhatosig, ahol felvágják, kecsegtető szögből lőhet szabadrúgást a SZVSE! Kiss Balázs teker a bal oldalról a felsőlécre, a lepattanót Lévai kapásból tűzi rá, mellé. 83' SZVSE-csere: Szalmát Lévai váltja. A Kistelek egyébként beszorította a vasutasokat az utóbbi percekben, akik kontrázgatnak amikor tudnak, de elsősorban őrzik az eredményt. 80' Gera megy be, Bárkányi jön le. 79' Kisteleki rohamok! Előbb Kispál életveszélyes indítását csípi el a kapus centikkel a csatárok előtt, majd szabálytalanul állítanak meg a vasutasok, a Zámbori szabadrúgása 28 méterről tekeredik a sorfalba. 75' Csere a hazaiaknál, Papp Dániel megy be, Zuh jön le. 68' Tetszetős SZVSE-akció végén Nagypál kap labdát Mészárostól, majd visszaadja a társnak, s a hosszú oldalra tekert lasztit Szalkai fogja. 64' Határozottan felpörgött a meccs! Most a másik oldalon Ruzsinszki érkezik egy beadásra, ő hét méterről belsővel kanyarít fölé. 62' Szalma lő 25 méterről egy életerős bombát, a külsővel tekert labda fél méterrel száll fölé. 58' Kispált váltja Getyinás a hazaiaknál. 57' Zámbori bal oldalsó szabadrúgása tekeredik át a hosszú oldalra, lepattan Farkas elé, de ő 3 méterről nem találja el a lasztit, felszabadítanak a védők. 51' GÓÓÓL! 0-1! A sarokrúgásra Pécsek érkezik hat méteren középen, és nem is okoz neki gondot a kapuba fejelni. Vezet a SZVSE! 50' Egy Bárkányi-lövést kell fognia Pluhárnak, a másik oldalon pedig Mészáros ugrik ki ziccerben, Szalkai véd, szöglet. 48' A második félidő eleje meghozza az első kisteleki helyzetet. Szél szélvész gyorsan lódul meg a balösszekötő helyén és tör be a tizenhatoson belülre, szögből tüzel a hosszú sarok felé, de végül Pluhár ujjhegyét érintve hagyja el a labda a játékteret. 46' A SZVSE kezdi a második játékrészt. Sasszemmel figyeljük, de egy árva cserét sem vélünk felfedezni. SZÜNET!45' Nincs extratájm, Kócsó sporttárs lefújja az első félidőt. 44' Nagypál kap egy sárgát még a szünet előtt. 42' Szalma jobb oldalról viszi be a lasztit, egy csel után 18 méterről durrant kapura, egy méterrel száll mellé a bal oldali lécnek a gyenge löket. 38' Ruzsinszki bal oldali felívelése okoz némi munkát Szalkai kapusnak, aki előbb öklöz, majd a lecsorgó lasztit meg is fogja. 34' Egy kivágott labda száll el a pályáról. Érte mennek, de komoly tórendszeren kell magát átverekednie a merész rendezőnek. Az akciót egy piszkafának használt facsemete bánja, fekete pont... 33' Zuh kapja meg az első sárga lapot az eddig nem túl magas színvonalú meccsen. 28' Továbbra sincsenek elkényeztetve a gólra éhes drukkerek, s nem igazán látványos a meccs. A SZVSE balról egy 25 méteres szabadrúgást lőhetne rá balról, de a tekerés elakad a hazai sorfalban. 22' A hazai részről egy kontratámadás kerül át a jobb oldalról, a tizenhatos oldalánál tör be Getyinás, igazi ziccer, de lenget a partvonali sporttárs, ez bizony les. A másik oldalon Szalma próbál betörni, majd 18 méterről átlő, épp csak a kapufa mellé céloz. 15' És itt az első gólhelyzet, nem is akármekkora! A bal szélen húzza meg a labdát Nagypál, a védője mögé kerül, majd az alapvonalról a kicsúszó kapus mögött is középre tud találni, ahol érkezik Kiss Balázs becsúszva, azonban két méterről a töküres kapu fölé küldi a lasztit... 13' Továbbra is mezőnyjáték zajlik, kiegyenlítettebbé vált azonban a mérkőzés. Mindkét oldalon egy-egy kiugratás jegyezhető fel, azonban egyikből sem alakult ki helyzet. 8' Enyhe Vasutas fölény alakul ki mostanra, nagyobb részt felívelésekkel operál a vendégcsapat. Egyelőre azonban csak szögletekig jutnak el, komolyabb gólveszély nincs a játékukban. A Kistelek kontrákra rendezkedik be. 3' Mindkét kapu előtt adódik lehetőség már itt az elején! Előbb a hazaiaknál a félpályáról indít Zámbori, a löbbölésre Getyinás ugrik ki a leshatáron, a bal oldalon azonban beéri védője, így csak beívelni tud, de jön Pluhár, lehúzza. A másik oldalon Kiss ugrana ki, mert védője lyukat fejel, ám a laszti a támadó kezére pattan, amit mindenki lát, a spori is, és sípszó állítja meg az attakot. 1' A hazaiak hozzák játékba a labdát a kezdő sípjelre. El kell még mondanunk, hogy a legutóbb az FK 1899 Szeged ellen kiállított Tóth Tamás eltiltása miatt hiányzik a hazaiaknál. 16.00: A hazaiak tiszta pirosban (oldalt fehér csík a mezen), a SZVSE kék-fekete összeállításban, a mez csíkos e két színben, a nadrág fekete, a sportszár kék. 15.55: A kisteleki egyike a megye azon kevés hagyományos pályáinak, amely játékra alkalmas ezen a hétvégén, mivel egy kisebb magaslaton van. Ebből adódóan viszont körülötte lejjebb mindenfelé áll a víz, az előbb egy kósza vadkacsát is láttunk úszkálni odébb, mint tegnap Csongrádon... 15.40: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat! Rövidesen kezdődik a Kistelek - SZVSE mérkőzés, Kócsó játékvezető 16 órás sípjelére!