Labdarúgás: Hatvani-góllal ásotthalmi siker a rangadón + FOTÓK

2013. március 16., szombat

A fordulót a negyedik helyen kezdő Ásotthalom megérdemelten nyerte a második Csongrád elleni derbit. Hevesi Tibor legényei élesebbek, pontosabbak voltak, jobban sáfárkodtak lehetőségeikkel.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztály 18. fordulójában:

Csongrád TSE - Ásotthalom TE 0-1 (0-1).

Algyő, műfű, 150 néző, vezette: Wittmann János (Kovács III. Gábor, Tóth Pál).

Csongrád:

Bíró - Budai, Szabó L., Koncz, Bánfi, Szeles, Lévai, Deli (Sándor 60'), Bálint (Somodi 52'), Ormándi (Kovács 67'), Nagy Á. Vezetőedző: Keller Mihály.

Ásotthalom:

Ábrahám - Somlyai, Vastag B., Kiszner (Szlobdnyik 60'), Török, Rencsár, Kothencz (Frank 76'), Bogdán, Hatvani (Baji Sz. 84'), Baji R., Csáki (Bokányi Á. 70'). Vezetőedző: Hevesi Tibor.

Hatvani J. (28') Keller Mihály:

"Aki sikeres lesz ebben a hétvégi fordulóban, bizonyosan áldja majd a döntést, hogy megrendezték a meccseket, aki veszít, az viszont keseregni fog. Utólag én is azt mondhatom, nem volt jó döntés, hogy játszanunk kellett, de most már együtt kell ezzel élni, megpróbáljuk kijavítani ezt a botlást. Sajnos elveszítettük a hazai pálya minden előnyét, pedig Csongrádon mindenki számára igen nehéz ellenfél vagyunk. Algyőn azért más volt a helyzet, itt kiütközött fiatal csapatom rutintalansága, és elsősorban ezért maradtunk alul. Ráadásul nagyon megéreztük a gólkirály-jelöltünk, a beteg Bertók Gábor és további három emberem hiányát."

Hevesi Tibor:

"Első félidei játékunk alapján mindenképpen rászolgáltunk a három pontra. Három győzelemmel kezdtük a tavaszt, de úgy érzem, nincs ebben semmi rendkívüli. Jól sikerült a felkészülésünk, de korántsem állítom, hogy csúcsformában lenne a csapat, van még mit javítanunk."

93. perc: Szűk három perc hosszabbítás után véget ért a rangadó. Az Ásotthalom megérdemelten verte a hetven percig kissé tompának tűnő Csongrádot, hiszen többet támadott, többet tett a győzelemért. Nagyszerűen rajtoltak Baji Renátóék, három forduló után is százszázalékosak. 38 ponttal így - a Csongrádot is megelőzve - jelenleg a tabella második helyére ugrottak föl, s még ha vasárnap eléjük is vágna a Kiskundorozsma, akkor is biztos, hogy a dobogón zárják ezt a hétvégét. Ami a másik felet illeti, Keller Mihály csapatának javítania kell, hiszen sorozatban második bajnokiján maradt alul. 90. perc: Fölpörögtek az események a végére! Előbb Nagy Ádám cselezett el egy ígéretes lehetőséget. Aztán másik oldalon Baji Renátó ugrott ki egy az egyben, de lelassított, majd visszafordult, így odalett a helyzet, a meccslabda. 88. perc: Szlobodnyik pörgetett Bokányi Ádám elé, aki éles szögből is remekül lőtt, nem sokkal a kapufa mellé. Ez komoly ásotthalmi helyzet volt a végére! A másik oldalon Lévai kereste a társai fejét egy felíveléssel, ami viszont a magabiztos Ábrahám zsákmánya lett. 85. perc: Baji Szabolcs állt be Hatvani helyére. Közben Somodi egyenlíthetett volna: Nagy Ádám nagy erővel lőtt középre, a védőkről kipattant a laszti Lévaihoz, aki csinált három cselt, magára vont több védőt, majd a csereemberhez gurított. Somodi egyből tüzelt is, Ábrahám gyors vetődéssel, biztos kézzel védett, igazolva klasszisát. 82. perc: Gőzerővel rohamoznak Nagy Ádámék, de most mindig hiba csúszik az akcióikba a legvégén. Feszült a végjáték, az Ásotthalom őrzi egygólos előnyét, mely azt jelentheti, hogy három tavaszi forduló után is százszázalékosak tudnak maradni. 78. perc: Egyenlítési lehetőség maradt ki: a beívelt csongrádi szögletet Budai 5 méterről fejelhette kapura, de rosszul találta el, így mellé szállt a laszti. 77. perc: Frank Attila állt Kothencz helyére, a középpályán erősít tehát az Ásotthalom. Van is miért, rákapcsoltak a piros-fehérek: Lévai zseniális 25 méteres lövése után tapsolhattak a nézők, Ábrahám csak öklözni tudta. 74. perc: Hatvani villantotta meg gyorsaságát, az alapvonalig tört a jobb szárnyon, majd befelé húzott, s erősen középre lőtt, a belsők azonban lemaradtak. Az utolsó negyedórához közeledve erősödött a kékek mezőnyfölénye, amit számos korner is jelez. 70. perc: Ormándit Kovács váltotta, aki rögtön helyzetbe is került. Szép indítással tört ki, lövésébe bele tudott lépni Ábrahám kapus. Egyenlítési lehetőség maradt ki! Hevesi Tibor cserével reagál, elöl frissít: Csáki le, Bokányi Ádám be. 65. perc: 40 méterre az ásotthalmi ketrectől szabadrúgáshoz jutott a Csongrád. Lévai Mihály állt a labda mögé, előreívelését kibólintották a védők. Valahogy nincs elég elképzelés, határozottság a Keller-legények akcióiban, bizonyára nagyon hiányzik a gólkirályjelölt Bertók Gábor is. 62. perc: Kiszner helyett Szlobodnyik érkezett ásotthalmi oldalon, míg a másik félnél Delit Sándor váltotta. Mezőnyjáték jellemző, egyik csapat sem tud fölényt kialakítani, nagyobb lehetőség nélkül, komoly küzdelemmel telnek a percek. 58. perc: Sok apró szabálytalanság akadályozza meg a játék folyamatosságát. Az Ásotthalom több szabadrúgást is beívelt a csongrádi kapu felé, de ezekben a percekben nincs igazi veszély. 53. perc: Bálint helyett Somodi érkezett a csongrádiaknál, ez volt az első csere. Egy támadás itt, egy támadás ott közben, de veszélyesebb az Ásotthalom. A piros-fehérekből hiányzik a kellő pontosság és élesség. 49. perc: Hatvani beadása csúszott le, Bíró kapus kilépett, átszállt rajta a laszti, de a portás szerencséjére a ketrec fölött hagyta el a játékteret. Az Ásotthalom gyors szélső támadásai rendre veszélyt hordoznak, ezeket valahogy fel kell tartóztatnia a Keller-együttesnek. 48. perc: A csongrádiak tűnnek aktívabbnak, harcba szálltak az egyenlítésért. Egy kétes szituáció után büntetőt reklamáltak, de kifelé járt végül szabadrúgás. 46. perc: A Csongrád kezdte a második félidőt. Kérdés, sikerül-e talpra állniuk. Csere nem történt a szünetben. Szünet.45. perc: Továbbra is a kékek veszélyeztetnek. Kothencz jobbról érkező szabadrúgását üggyel-bajjal mentették a védők. A Csongrádnak változtatnia kell a második felvonásra, ha ponttal, pontokkal akar hazatérni Algyőről. 42. perc: Megszülethetett volna a második ásotthalmi gól. A bal szárnyon bontotta meg a csongrádi védelmet Baji Renátó, beadása elszállt a belsők fölött. Érkezett azonban a hosszún Csáki Róbert, aki bevetődve, 2 méterről, hatalmas erővel a léc fölé vágta a bogyót. 38. perc: Kiszner Antal kétszer is jó helyzetbe került, de nem értette meg magát a társakkal. A Csongrád stabilabbá tette bal oldali védekezését azzal, hogy megcserélte embereit a védelem és a középpálya ezen szárnyán. Kevesebb is most az Ásotthalom lehetősége. 33. perc: Nagy Ádám 24 méteres bombáját Ábrahám hálóőr és a kapufa közös erővel mentette szögletre! Próbálkozik a Csongrád, egyre többet van a labda az ásotthalmi térfélen. 28. perc: GÓÓÓL 0-1! Kapkodjuk a fejünket! Bíró előrevágott labdáját Ormándi elől a kolléga, Ábrahám kapus fejjel tisztázta, majd eladták a lasztit a csongrádiak, és máris Hatvani József lépett ki, aki 13 méterről kilőtte a bal alsót a tehetetlen Bíró mellett. A 22 esztendős villámléptű támadó immár nyolcadik gólját szerezte a bajnokságban. Vezet az Ásotthalom, mégpedig az eddig látottak alapján megérdemelten. 27. perc: Jobbról, az alapvonal közeléből Kothencz Levente végezte el az Ásotthalom szabadrúgását: a lágy ívelést követően óriási lehetőség az ötösön belül, lecsorgott a labda Bíró ketrece felé, a portás végül el tudta csípni. 23. perc: Baji Renátó került ígéretes lövőhelyzetbe, miután társai ügyesen elvitték előle az embereket. A középre tartó, nem túl erős próbálkozást Bíró Mihály húzta le. 18. perc: Változatos a csata, ismét egy jobb oldali ásotthalmi akció okozott izgalmat: Kiszner senkitől sem zavartatva fejelt fölé a végén. 17. perc: Sorozatos ásotthalmi próbálkozás között egy csongrádi lehetőség! Nagy Ádám erőszakosan tört előre a bal oldalon, majd lőtt, Ábrahámról kipattant erős lövés, 20 méterről Deli János ismételhetett, de az üresen tátongó ketrec fölé emelt. 14. perc: Rendre a jobb szárnyon veszélyeztet az Ásotthalom. Az egyik ilyen akció végén Rencsár József bólinthatott, Bíró kapus azonban hárítani tudott. A Csongrád védekezésre kényszerült az első negyedórában. 9. perc: Jobb oldali ásotthalmi akció futott végig, Török rossz megoldást választott a végén, így Bíró kapus hárítani tudott kísérleténél. Mindez azonban jelzi, továbbra is aktívabbak a "vendégek". 5. perc: A kezdeti tapogatózás után Csáki és Török révén aktivizálták magukat a kékek, majd egy ásotthalmi lesgólt láttunk is. Török András fejese jutott a hálóba a kapufáról, de a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást. Hevesi Tibor tanítványai nem nagyon értik, de el kell fogadniuk a döntést. 1. perc: Piros-fehér-fehérben a Csongrád, tiszta kékben az Ásotthalom az algyői műfüvön. A pályaválasztóknál nem szerepelhet a góllövőlista éllovasa, Bertók Gábor, akit vírusos influenza döntött le a lábáról, a másik oldalon pedig Patarcic Krisztián sérült. Jobbulást kívánunk a remek sportembereknek! Az ásotthalmiak indították útjára a labdát. 14.55: Hűvös az idő, de legalább a nap kisütött a rangadó kezdetére. Nagyszerű összecsapást várhatunk a két élcsapattól.

Dobogó-, akár aranyesélyes együttes csatájával folytatódik a Tápé és az FK meccse után a szombati algyői futballprogram. A 36 pontos Csongrád a tabella második, míg a 35 ponttal rendelkező Ásotthalom a negyedik helyről várja a 18. fordulót. A "vendégek" nagyszerűen kapták el a tavaszi rajtot, igaz, nem a legnehezebb ellenfelekkel találkoztak: Röszkén 3-0-ra nyertek, majd 5-2-vel küldték haza a Bordányt. A csongrádiak ellenben "dadogósabban" kezdtek, hiszen már az FK 1899 Szegeddel is meggyűlt a bajuk, de még kiizzadtak egy 3-2-es sikert, aztán azonban 3-1-re kikaptak a SZVSE-től. Olyan mérkőzésre készülünk tehát, amelyen minkét fél számára igazából csak a győzelem ér sokat! Ősszel Ásotthalmon 2-2-vel zártak. Akkor Bertók Gábor révén a látogatók jutottak vezetéshez, majd Török András két gyors egymás utáni, első félidős találatával fordítottak a hazaiak, végül aztán a hajrában Nagy Ádám révén pontot mentett a Keller-legénység. Ha most is döntetlennel zárnának, annak alighanem csak a rivális Algyő, Kiskundorozsma, Csanádpalota, Sándorfalva és Tápé örülne...