Kézilabda: bravúros hajrával pontot szerzett a HLKC Orosházán

2013. március 5., kedd

A női kézilabda NB II Dél-Keleti csoportjának 13. fordulójában Orosházán vendégszerepelt a Hódmezővásárhelyi LKC, míg Túrkevén a Maros-menti NKSE csapata. A vásárhelyi lányok bravúros hajrával pontot mentettek, és ezzel megőrizték tavaszi veretlenségüket, míg a makóiak nyerni tudtak idegenben.

Az orosházi találkozó előtt

Sipter Lajosné

, a vásárhelyi lányok edzője nehéz mérkőzésre számított. Elmondta, hogy egy, a csapatához hasonlóan fiatal, tehetséges együttes vár rájuk. A két gárda őszi mérkőzésén kemény meccsen, jó játékkal sikerült Vásárhelyen tartani a két pontot, így a vendéglátókat bizonyosan fűti a visszavágás. A mérkőzésre mindkét csapat kerete alaposan megváltozott az őszi mérkőzéshez képest. A hazaiak az NB I/B-s juniorcsapatukat szerepeltették az NB I/B felnőttkeret egy-két játékosával kiegészítve, a vásárhelyiek pedig az őszi-téli igazolásoknak köszönhetően erősödtek meg. Sipterné szerint fontos lehet, hogy alakulata képes lesz-e fegyelmezett, határozott játékra, ha igen, akkor folytathatják az elmúlt két hét remek teljesítményét. A hazaiak dinamikusan, lendületesen kezdték a mérkőzést, és gyorsan három-négygólos előnyre tettek szert, amit a félidő derekán már ötgólosra növeltek. Sokáig nem találta a hazaiak játékának ellenszerét a HLKC, Sipterné forgatta a csapatot, folyamatos cserékkel kereste az ideális összeállítást. A félidő végére végre összeállt a Vásárhely játéka, védekezésben és támadásban is sikerül váltaniuk, és egy huszáros hajrával szorossá tették a félidőt. A második félidőben sokáig felváltva estek a gólok, többször is felcsillant a fordítás reménye, de nem sikerült élni a lehetőségekkel. A vendégek hiába védekeztek remekül, támadásban több hibát is vétettek, amit a hazaiak kihasználtak és újra jelentős előnybe kerültek. Az utolsó hat percnek négygólos hátrányban vágott neki a HLKC, azonban nagyszerű csapatmunkával, határozott – kapott gól nélküli – védekezésüknek és néhány játékos kitűnő teljesítményének köszönhetően izgalmas végjátékban sikerült pontot menteni. A vásárhelyiek pontszerzése elsősorban hitüknek, kitűnő küzdőszellemüknek és a jó védekezésüknek volt köszönhető. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy egy nagyon jól játszó, erős orosházi csapattól sikerült pontot szerezni, akik amennyiben ebben az összeállításban játszották volna végig az NB II eddigi mérkőzéseiket, valószínűleg nem a 8. helyen állnának a tabellán.

A női kézilabda NB II Dél-Keleti csoportjában:

Orosházi NKC II. – Hódmezővásárhelyi LKC 24-24 (15-13).

Orosháza, 100 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.

Orosháza:

Ádász - Gregus 7, Vajgel, Horváth 1, Ulmann 1, Kecskeméti 1, Czombos, Ravasz, Szőke 6, Farkas, Dancsó 6, Szöllősi D. 1, Molnár, Hegyi 1, Németh és Kothencz (kapusok).

HLKC:

Tóth – Domján 1, Kiss 1, Török 5, Tószegi 4, Sajtos 4, Blaskovics 1 Cs: Balogh és Molnár (kapusok), Gaál 1, Németh 3, Hegyi 4, Szabó, Krumesz. Edző: Sipter Lajosné. Sipter Lajosné:

“Az első félidő kicsit kapkodva, feszülten indult számunkra. Kerestük a megfelelő összeállítást, aminek a félidő hajrájában meg is lett az eredménye. A második félidő igazi rangadót hozott, jól szórakozhatott a közönség. A végén jelentős hátrányból sikerült visszakapaszkodnunk, gratulálok csapatomnak, hiszen igazi csapatként küzdöttek. Köszönjük szurkolóink töretlen biztatását!”

Juniormérkőzés:

Orosházi NKC II. – Hódmezővásárhelyi LKC 37-17 (21-9).

Orosháza:

Zsedényi, Szaszkó 1, Zvolenszky 6, Bene 5, Antal 2, Borgulya 4, Dobos 3, Molnár 4, Szűcs 1, Balogh 5, Molnár 3, Szöllősi D. 3

HLKC:

Molnár – Bálint 3, Szabó, Sajtos, Tószegi 3, Krumesz, Becsei 1 Cs: Áncsán (kapus), Klemm 3, Földesi 1, Kandó, Varga-Tóth 1, Blaskovics 1, Jaksa 2, Fürcht 2.

Túrkevei VSE – Maros-menti NKSE 19-23 (10-12).

Túrkeve, 100. néző. Vezette: Szendí, Szikszay.

Túrkeve:

Kocsis – Kovács B., Kovács E. 2, Kovács K. 1, Lakatos, Molnár M., Nagy B. 2, Nyitrai, Ozsváth, Rácz L. 1, Sass K. 10(2), Szűcs B. 1, Tarsoly 1, Tímár 1.

Makó:

Kozserán K. – Dani, Erdei 3(1), Fodor 1, Gyenge, Kovács A. 2(1), Kozserán B. 3, Kürti 3, Lovistyék 2, Matyi 4, Práger, Sárkány 5, Szebehelyi, Cseh.

Túrkevei VSE – Maros-menti NKSE 25-34

A 13. forduló további eredményei:

Békéscsabai ENKSE II. – Lajosmizse NKK 26-26, Abonett KC Abony – Szarvasi NKK 22-28, Szeghalmi NKC – Gyulai SE 28-39. A Kisteleki KK szabadnapos volt.