Labdarúgás: maximális helyzetkihasználással verte a Szeged a Nagyváradot + FOTÓK

2013. február 10., vasárnap

Ismét győzelmet ünnepelhet a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata, miután légiósai góljaival visszavágott a nyári vereségért a nagyváradi FC Bihor együttesének.

Legutóbb nyáron, a gyulai Grosics-akadémia komplexumában csapott össze az akkor még

Tóth Bálint

irányította Szeged 2011 a nagyváradi FC Bihor együttesével,

s szenvedett 3-1-es vereséget

a partiumiaktól. Azóta mindkét klub háza táján történtek változások, Szegeden Tóth Bálint távozása után

Lóczi István

pályaedző irányításával fejezte be az őszt a csapat, majd az év elején

Gálhidi György

dirigálásával vágott bele az egyelőre sikeresnek mondható felkészülésbe a légiósokkal erősödő Tisza-parti gárda. A vendégeknél is történtek változások, a legszembeötlőbb ott is az edzőváltás, ugyancsak az év eleje óta ül a kispadon a korábbi kétszeres román válogatott, 2001 óta edzősködő

Marian Pană

, de soraikban nem is olyan régi ismerőst is felfedeztünk az ősszel még kék-fekete színekben a labdát kergető

Bodgan Toca

személyében. A találkozó bő félórás csúszással indult a havazás miatt, mivel az algyői műfüves pályát meg kellett tisztítani a hótól. Hajtós és küzdelmes játékot láthattak az Algyőre kilátogató drukkerek, dacára annak hogy az első játékrész sok helyzetet nem hozott. Az első negyedórában a Szeged két, a Bihor egy szögletig jutott el, ezek során a vendégek magyar kapusának,

Pogacsics Krisztiánnak

akadt dolga. A félidő közepén azután igazi csatárgólok születtek. Az elsőt

Marian Timm

szállította a 28. percben, miután szélről kapott egy labdát a tizenhatos sarkánál, amellyel jó ütemben tört a büntetőterületen belülre, két lövőcsellel megforgatta védőjét, s tizenöt méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot (1-0).

Varga Bence

a 35. percben talált be, miután

Gomez

játszotta be neki a labdát a tizenhatos vonalára, a csatár ügyesen, átvétel közben fordult le védőjéről, majd kapura tört, s a kifutó hálóőr lába mellett a jobb alsóba passzolt (2-0). Az első játékrészben így a Szeged százszázalékosan aknázta ki lehetőségeit, kettőből kettőt, míg a másik oldalon nem alakult ki igazán veszélyes szituáció, mert a hazai védőknek mindig sikerült az utolsó pillanatban közbeavatkozniuk. Fordulás után az első helyzetre a 55. percig kellett várni, ekkor

Nenad Dedic

jobb oldalsó szabadrúgása ívelődött be a kapu elé, a labda a védők felett átszállva a kapus előtt pattant meg, ami kissé megzavarta a csereként beállt kapust,

Andrei Popescut

, akinek a mellkasáéról pattant ki a labda, ám nem volt a közelben szegedi játékos. A 70. percig kellett várni a harmadik szegedi találatra, ekkor

Laczkó János

adott remek labdát a jobb szélen Timmnek, aki az alapvonal környékén befordult, beívelte a játékszert, s a középen érkező

Slavisa Stipancevic

hat méterről stukkolt a kapu közepébe (3-0). A második félidő vége felé a Szeged kissé elfáradt, mind gyakrabban alakítottak ki helyzeteket a vendégek.

Trepák Attilának

a 73. percben akadt először védeni valója, a hazai kapusnak

Alexandru Sorian

keresztbefutása, majd 18 méteres átlövése után kellet nagyot tornáznia az alsó saroknál, majd a 83. percben egy felívelt labdába belecsúsztatott fejest hárított a portás. Bár enyhe fölényben fejezhette be a nagy múltú futballal bíró partiumi labdarúgás jelenkori képviselője a találkozót, az eredmény már nem változott, a Szeged 2011 újabb diadalt aratott.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Szeged 2011 - FC Bihor 3-0 (2-0)

Algyő, műfüves pálya. Vezette: Lovas (Kormányos II., Túri)

Szeged 2011:

Trepák - Kéri, Tóth I., B. Kapic, Dedic, Borbély, Varga B., Ulvicki, Stipancevic, Gomez, Timm.

Csala, Laczkó J., Farkas M., Marko, Jovánczai.

Gálhidi György.

Nagyvárad:

Pogacsics - Zanardini, Lazar, Tănc, Vadrarigu, Florean, Coroian, Tirnacop, Bic, Vasilache, Bud.

Popescu (kapus), Pop, Petrache, Toca, Lupu, Coruaiey, Selagea, O. Popa, Sorian, M. Popa, Pusas.

Marian Pană.

Timm, Varga B., Stipancevic. Gálhidi György:

"Az öthetes felkészülési ciklusunkhoz és a nehéz elvégzett munkához képest a látottakkal elégedett vagyok. Egy stabil ellenfelet győztünk le, de a második félidőben érződött, hogy fáradunk, gyakrabban jelentkeztek a hibák is. A középpályán látok még problémákat, de hátul és elől egyre stabilabbak vagyunk."