Vízilabda: egy híján húszat lőtt az A-Híd Szeged

2013. január 19., szombat

Újabb papírforma-győzelmet aratott az A-Híd Szeged VE a férfi vízilabda OB I alapszakasza tavaszi etapjának első mérkőzésén. Ezúttal az OSC kapuja nyögte Szivósék góljait.

A csapatkapitány

Molnár Tamás

találatával indult a találkozó, ahol azonnal érződött a komoly súlycsoportbéli különbség a kétszeres magyarkupa-győztes vendégek, s a hajdani négyszeres bajnok hazaiak között. Az első negyed végéig Molnár Papesz még egyszer betalált, s a szünetig lassan csatlakoztak hozzá a társak is, miközben

Baksa László

a kapuban igazolva klasszisát 60% fölött védett.

Vincze Balázs

vezetőedző a megszokott módon lehetőséget adott fiatal cserekapusának,

Molnár Dávidnak

is, aki ugyancsak 60% feletti védési mutatóval hálálta meg a bizalmat. A

Szivós Márton

vezérletével brillírozó Szeged a 8-3-ra nyert második negyed után már a félidőben 12-4-re vezetett az OSC ellen, az egyedüli kérdés csak az volt, mennyivel nyer a csapat. A harmadik negyedben kissé leült a mérkőzés, sokáig érintetlenek maradtak a hálók, s a játékrész is 2-2-es döntetlent hozott (6-14), ám az utolsó felvonásban ismét hengerelt a Tisza-parti alakulat, fegyelmezett védekezésével, átlagos emberelőny-kihasználásával és látványos, könnyed akcióival, megúszásgóljaival könnyedén térdre kényszerítve a patinás ellenfelet. Vincze Balázs alakulata egy hét múlva, január 26-án szombaton délelőtt hazai medencében a Kaposvár együttesét fogadja a folytatásban, a találkozó 11 órakor kezdődik, s a belépés díjtalan lesz.