Kézilabda: a spanyolok a világbajnokok, Nagy László a legjobbak között

2013. január 27., vasárnap

A házigazda spanyol válogatott nyerte a férfi kézilabda-világbajnokságot, a 8. helyen végző magyar válogatott sztárját, Nagy Lászlót pedig a torna All Star csapatába választották.

A házigazda spanyol válogatott nyerte a férfi kézilabda-világbajnokságot, miután a vasárnap esti barcelonai döntőben kiütéses, 35-19-es győzelmet aratott az előző vb-n is ezüstérmes dánok felett. A spanyolok történetük második vb-aranyérmét szerezték meg, ezt megelőzően 2005-ben, Tunéziában állhattak a dobogó legmagasabb fokára. A harmadik helyért rendezett délszláv rangadón a horvátok öt góllal, 31-26 arányban múlták felül szlovén szomszédjukat, s szerezték meg a bronzérmet. A magyar válogatott a nyolcadik helyen zárta a vb-t, miután a negyeddöntőben

szoros csata után alulmaradt

a dánokkal szemben. Ugyanakkor

Nagy László

is helyet kapott a világbajnokság álomcsapatában. A magyar válogatott és a Veszprém jobbátlövője mellett két-két spanyol és dán, illetve egy-egy orosz és horvát játékos szerepel a nemzetközi szövetség által a finálé előtt kihirdetett együttesben. A torna legjobbjának a dán