Hátország: harmadikként telelhet a SZEOL-SZVSE U19

2012. november 27., kedd

A szegediek a Csanádpalotát és a Röszkét is megverték a megye I-es ifibajnokság őszi hajrájában, így a dobogó harmadik fokán várhatják a tavaszi folytatást.

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 14. fordulójában otthon lépett pályára a SZEOL-SZVSE. A sándorfalvi szép győzelem utáni váratlan dorozsmai vereség miatt idegesen, görcsösen futballozó szegedi csapat a Csanádpalota elleni sikerét főleg

Petrovics László

eredményes és a második félidőben beálló játékosok fegyelmezett játékának köszönhette. A vendégek remekül helytálltak, dicséret illeti őket is. Az utolsó fordulóban Röszkére utaztak a szegedi fiatalok. A hazai csapat a helyezéséből és a rutintalanságából adódóan főleg védekezésre rendezkedett be a meccs nagy részében. A rendkívül rossz talajú pálya is tovább nehezítette a SZEOL-SZVSE eredményesebb futballját. A vendégcsapatból hiányzott a gólerős csatár, Petrovics László, aki súlyos kéztörést szenvedett, jobbulást kívánunk neki!

Kiss Árpád

volt a szegediek legjobbja, aki három gólt szerzett, ezzel bizonyította a gólérzékenységét, tehetségét. Főleg a harmadik találata érdemel elismerést, mikor egy védők mögé ívelt labdát egy pattanás után 15 méterről emelt a kiinduló

Kopasz D.

kapus felett a kapuba! A bosszantóan sok kimaradó vendéghelyzet mellett csak a hazai gólvágó, Nagy Albertó két gólja és játéka hozott színt a ködös, szürke délutánba. A röszkei csapatnál a türelmes szakmai munka eredményeként már látható a fejlődés, a tavaszi szezont sokkal eredményesebben zárhatják. A mérkőzésen búcsúzott a megyei élvonaltól két játékvezető,

Széll János

Boldog János

, akik sikeres és eredményes munka után csak alsóbb osztályokban dolgozhatnak tovább, jó egészséget kívánunk nekik a további munkájukhoz! A vendégek a több frontos helytállás után fárasztó őszi idényt zárva a két kiváló csapat, a Sándorfalva és a Kistelek mögött a harmadik helyen állnak 34 ponttal. A legfontosabb eredmény mégis az, hogy a

Berki István

által kiválóan összerakott és a megyei felnőttbajnokság 8. helyen záró SZVSE csapatában 5-6 utánpótláskorú játékos rendszeresen és eredményesen szerepel!

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 14. fordulójában:

SZEOL-Szegedi VSE - Csanádpalota FC 2-1 (2-1).

Szeged, SZVSE-stadion, vezette: Laurovics Zoltán (Zelman Pál Rámil).

Ibis D. - Németh R., Sándor, Zsilák, Faragó (Kis), Bakai (Iritz), Judik, Törköly, Varga K. (Pink), Petrovics, Enyedi (Váczi). Vezetőedző: Hágelmann Endre.

Csanádpalota:

Szikszai - Trényi, Juhász, Nyerges, Makán, Kovács, Kapitány (Pozsár), Bodó, Takács, Balogh, Szabó. Vezetőedző: Putárik György.

Petrovics L. (2 - 7', 33'), illetve Kapitány G. (28')

Jók:

Petrovics L., Ibis Dursun, Váczi T., Zsilák T., illetve Szikszai Z., Takács J.

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 15. fordulójában:

Röszke SK - SZEOL-SZVSE 2-6 (0-3).

Röszke, vezette: Széll János (Boldog János).

Röszke:

Kopasz - Tiszai (Barabás), Jáksó, Orgovány, Dollák L., Dollák M., Gulyás (Horváth), Szatmári, Mohácsi Nagy B., Farkas (Mohácsi-Nagy J.), Nagy. Vezetőedző: Vidákovics István.

Ibis D. - Németh R. (Kis), Sándor, Zsilák, Gulyás (Kertész G.), Bakai, Judik (Baka), Törköly, Váczi (Iritz), Varga K. (Pink), Kiss. Vezetőedző: Hágelmann Endre.

Góllövők:

Nagy Albertó (2 - 56', 75'), illetve Kiss Á. (3 - 26', 50', 80'), Németh R. (31'), Zsilák T. (40'), Pink R. (85')

Jók:

Nagy A., Jáksó B., illetve Kiss Á., Zsilák T., Bakai P., Törköly T., Kertész G.

11.Csongrád154383536-115
12.Mindszent154293254-2214