Hátország: harmadikként telelhet a SZEOL-SZVSE U19

Cikkünk frissítése óta eltelt 9 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A szegediek a Csanádpalotát és a Röszkét is megverték a megye I-es ifibajnokság őszi hajrájában, így a dobogó harmadik fokán várhatják a tavaszi folytatást.

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 14. fordulójában otthon lépett pályára a SZEOL-SZVSE. A sándorfalvi szép győzelem utáni váratlan dorozsmai vereség miatt idegesen, görcsösen futballozó szegedi csapat a Csanádpalota elleni sikerét főleg Petrovics László eredményes és a második félidőben beálló játékosok fegyelmezett játékának köszönhette. A vendégek remekül helytálltak, dicséret illeti őket is.

Az utolsó fordulóban Röszkére utaztak a szegedi fiatalok. A hazai csapat a helyezéséből és a rutintalanságából adódóan főleg védekezésre rendezkedett be a meccs nagy részében. A rendkívül rossz talajú pálya is tovább nehezítette a SZEOL-SZVSE eredményesebb futballját. A vendégcsapatból hiányzott a gólerős csatár, Petrovics László, aki súlyos kéztörést szenvedett, jobbulást kívánunk neki! Kiss Árpád volt a szegediek legjobbja, aki három gólt szerzett, ezzel bizonyította a gólérzékenységét, tehetségét. Főleg a harmadik találata érdemel elismerést, mikor egy védők mögé ívelt labdát egy pattanás után 15 méterről emelt a kiinduló Kopasz D. kapus felett a kapuba!

A bosszantóan sok kimaradó vendéghelyzet mellett csak a hazai gólvágó, Nagy Albertó két gólja és játéka hozott színt a ködös, szürke délutánba. A röszkei csapatnál a türelmes szakmai munka eredményeként már látható a fejlődés, a tavaszi szezont sokkal eredményesebben zárhatják. A mérkőzésen búcsúzott a megyei élvonaltól két játékvezető, Széll János és Boldog János, akik sikeres és eredményes munka után csak alsóbb osztályokban dolgozhatnak tovább, jó egészséget kívánunk nekik a további munkájukhoz!

A vendégek a több frontos helytállás után fárasztó őszi idényt zárva a két kiváló csapat, a Sándorfalva és a Kistelek mögött a harmadik helyen állnak 34 ponttal. A legfontosabb eredmény mégis az, hogy a Berki István által kiválóan összerakott és a megyei felnőttbajnokság 8. helyen záró SZVSE csapatában 5-6 utánpótláskorú játékos rendszeresen és eredményesen szerepel!

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 14. fordulójában:

SZEOL-Szegedi VSE – Csanádpalota FC 2-1 (2-1). Szeged, SZVSE-stadion, vezette: Laurovics Zoltán (Zelman Pál Rámil).
Szeged: Ibis D. – Németh R., Sándor, Zsilák, Faragó (Kis), Bakai (Iritz), Judik, Törköly, Varga K. (Pink), Petrovics, Enyedi (Váczi). Vezetőedző: Hágelmann Endre.
Csanádpalota: Szikszai – Trényi, Juhász, Nyerges, Makán, Kovács, Kapitány (Pozsár), Bodó, Takács, Balogh, Szabó. Vezetőedző: Putárik György.
Gólszerzők: Petrovics L. (2 – 7′, 33′), illetve Kapitány G. (28′)
Jók: Petrovics L., Ibis Dursun, Váczi T., Zsilák T., illetve Szikszai Z., Takács J.

Az U19-es megyei I. osztályú bajnokság 15. fordulójában:

Röszke SK – SZEOL-SZVSE 2-6 (0-3). Röszke, vezette: Széll János (Boldog János).
Röszke: Kopasz – Tiszai (Barabás), Jáksó, Orgovány, Dollák L., Dollák M., Gulyás (Horváth), Szatmári, Mohácsi Nagy B., Farkas (Mohácsi-Nagy J.), Nagy. Vezetőedző: Vidákovics István.
Szeged: Ibis D. – Németh R. (Kis), Sándor, Zsilák, Gulyás (Kertész G.), Bakai, Judik (Baka), Törköly, Váczi (Iritz), Varga K. (Pink), Kiss. Vezetőedző: Hágelmann Endre.
Góllövők: Nagy Albertó (2 – 56′, 75′), illetve Kiss Á. (3 – 26′, 50′, 80′), Németh R. (31′), Zsilák T. (40′), Pink R. (85′)
Jók: Nagy A., Jáksó B., illetve Kiss Á., Zsilák T., Bakai P., Törköly T., Kertész G.

11. Csongrád 15 4 3 8 35 36 -1 15
12. Mindszent 15 4 2 9 32 54 -22 14
13. Bordány 15 3 2 10 26 59 -33 11
14. FK 1899 Szeged 15 3 1 11 26 69 -43 10
15. Ujszegedi TC 14 2 2 10 13 67 -54 8
16. Röszke 15 1 2 12 20 73 -53 5