Vízilabda: parádés meccsen, könnyedén nyert a Szeged a BL-ben

2012. október 6., szombat

Könnyed győzelemmel folytatta Bajnokok Ligája szereplését az A-Híd Szeged VE együttese szopbaton Nagyváradon. Molnár Tamásék a Digi Oradea együttesét áztatták a gólzáporban.

Molnár Tamás

találata követte, így mire felocsúdtak volna a hazaiak, már 3-0 volt a Szegednek a 3. percben. A folytatásban ragyogóan védekeztek a Tisza-partiak, a nagyváradiak nem tudtak gólt szerezni (0-3). Erre csak Kunac duplázása után volt lehetőségük a 2. negyedben, ám

Somogyi Balázs

villant fórban, majd ismét Kiss Csaba nagy lóba után (1-6).

Dunca

lövésének csaknem útját tudta állni a remekül védő

Baksa László

, ám hóna alatt becsorgott a labda, de hiába faragták a hazaiak a hátrányt, Molnár Tamás ötre növelte a különbséget (2-7). Szépen kijátszott emberelőnyös szituáció végén lőtt centergóllal szépített, ám Kiss kapufája után Szívós nem kegyelmezett a román válogatottakkal megtűzdelt hazaiaknak (3-8). Úgy tűnt, beáll a két csapat közötti 4-5 gólos különbség, hiszen bár

Matei-Goiman

meglőtte a 4. román gólt,

Hegedüs Gábor

is feliratkozott a góllövőlistára, majd

Juhász Zsolt

követte lehetetlen szögből, kapusról bepattanó találattal (4-10). A hazaiakat demoralizálandó, ezután Kiss Csaba és

Aaron Younger

úsztak meg, előbbi is belőhette voln az elsüllyedő

Gogola

kapus felett, de inkább az érkező ifjú ausztrálnak passzolt, aki könnyedén legyintette be a labdát (4-11). A negyed végét jelentő találatot ismét a Nagyvárad jegyezte, ezúttal

Ghiban

révén (5-11). Az utolsó felvonásban sem történt nagy fordulat, jóllehet Ghiban révén a Szeged is kapott egy peches gólt emberhátrányban, a centerlövés a felsőlécről és Baksa hátáról csorgott át a vízi gólvonalon, majd egy megúszást követően a centerbe előre adott labdát Popoviciu nem hibázta el (7-11). Sőt, Molnár Tamás nagy bombája után

Chioveanu

volt eredményes, de Joseph Kayes gólja a legjobbkor jött, hogy ne tudjanak felzárkózni a hazaiak (8-13). A végén Matei és Juhász két hasonlóan nagy távoli lövéssel vívott gólszépségversenyt, a különbség azonban már nem változott, 5 góllal, 14-9-re nyert a Szeged a partiumi csapat otthonában. Baksa Lászlóék legközelebb október 20-án játszottak volna Bajnokok Ligája mérkőzést, azonban a Vityebszk visszalépése miatt így a menetrend szerinti következő megmérettetésük november 14-én lesz Hódmezővásárhelyen a Partizan Beograd ellen.