Labdarúgás: fordulatos rangadón verte az Algyő az Ásotthalmot + FOTÓK

2012. október 27., szombat

Rengeteg lehetőség, hatalmas küzdelem, két tizenegyes, piros lap, számtalan fordulat - vérbeli megyei rangadót láthattunk Algyőn. Az Ásotthalom kétgólos hátrányból állt fel, majd a végén elbukott.

A megyei I. osztály 11. fordulójában:

Algyő SK - Ásotthalom TE 3-2 (2-0).

Algyő, 150 néző, vezette: Wittmann János (Holczimmer Tamás, Antal Péter).

Algyő:

Szűcs - Makai, Gábor, Gonda, Daróczi, Balogh (Farkas 92'), Sebők, Pataki (Fejes 90'), Hegedűs, Bogdán P. (Kiss 70'), Hadár. Vezetőedző: Takács Zoltán.

Ásotthalom:

Ábrahám - Török, Vastag B., Kiszner, Németh (Patarcic 46'), Rencsár, Kothencz, Bogdán R. (Baji Sz. 60'), Csáki (Hatvani 46'), Baji R., Szűcs. Vezetőedző: Hevesi Tibor.

Gólszerző:

Bogdán P. (9'), Hadár A. (11-esből 30'), Kiss B. (85'), illetve Patarcic K. (50'), Szűcs K. (11-esből 69')

Kiállítva:

Török A. (84') Takács Zoltán:

"Igazi rangadót játszottunk, annak minden külső és belső kellékével. Mind 2-0-nál, mind 2-1-nél nagy lehetőségeink adódtak, eldönthettük volna a mérkőzést, de nem tettük. Így aztán roppant izgalmas lett a vége, ennek ellenére úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Gratulálok csapatom teljesítményéhez!"

Hevesi Tibor:

"Hetven percig korrekten működött minden, az utolsó húsz percet illetően pedig mindenki számoljon el a lelkiismeretével..."

Két fantasztikus csapat nagyszerű rangadót vívott Algyőn. A hazaiak győzelme semmiképpen sem érdemtelen, bár a fordulatos meccsben a döntetlen is benne volt, s az sem lett volna igazságtalan. A szemfüles Kiss Bence pazar gólja döntött, továbbra is százszázalékos hazai pályán az Algyő, mely sikerével meg is előzte a tabellán az Ásotthalmot. Takács Zoltán legénysége jelenleg 26 pontos, míg Baji Renátóék maradtak 25-ön.95. perc: Vége az összecsapásnak. 94. perc: Ásotthalmi támadás végén Baji Szabolcs ugyan a kapuba talált, de közben már szabálytalanságot jelzett a játékvezető, s szabadrúgást ítélt kifelé. 93. perc: Hadár indulhatott volna helyzetben, de tévesen lesen állították meg őt. 92. perc: Újabb algyői csere időhúzási célzattal: Balogh Norbert le, Farkas Szilveszter be. 91. perc: A négyperces hosszabbítás első percében 26 méterre az algyői kaputól szabadrúgást kapott az Ásotthalom. Az öttagú sorfal mellett csavarta el a labdát Kiszner Antal, a nagyszerű löket a bal kapufáról pattant ki oldalra. Ezúttal az Algyő mellett volt a szerencse. 90. perc: Pataki hagyta el a pályát hazai oldalon, Fejes József lépett a pályára. 88. perc: Maradék erejét mozgósította az Ásotthalom, hatalmas lendülettel támadnak a vendégek, míg ígéretes kontrákat vezetnek a hazaiak. Baji Szabolcs kapott sárgát egy visszarántásért, amivel megakadályozott egy gyors algyői ellencsapást. 85. perc: GÓÓÓL 3-2! Itt az újabb fordulat, ismét előnyben az Algyő. A kiállítást követően Pataki Sándor 40 méteres felívelése lecsorgott a védőkről, majd odaugrott a szemfüles Kiss Bence, aki 12 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. A 19 esztendős csereember nagy gólja, nagy pillanata ez, elképzelhető, hogy diadalt jelent majd ez a remekbe szabott lövés! 84. perc: KIÁLLÍTÁS! A sok sárga után itt az első piros! Aki kapta: az ásotthalmi Török András. Makait rúgta fel, azért kapta meg a második lapját, ami után mehetett is zuhanyozni. 83. perc: Daróczi újabb veszélyes szabadrúgását Sebők alig csúsztatta mellé. Majd jött a jobb oldali ellentámadás, Baji Renátón pattant meg a labda, nem sokkal a jobb kapufa mellé. Ez is érzékelteti, hogy változatos a derbi, s mindkét fél a győzelemre tör. 79. perc: Mindkét kapu előtt adódnak lehetőségek, s az iram és a színvonal is pompás. Baji Renátót Gábor vágta fel a tizenhatos bal sarkánál. Szűcs Krisztián beívelését Török fejelte fölé. Az Ásotthalom tehát nem állt meg, nem elégedett meg az egyenlítéssel, jön előre a győztes gólért. A hazaiak is nyerni akarnak azonban, s ők is mindent megtesznek ezért. A várakozásokhoz méltóan parázs és nyílt rangadót láthatunk. 75. perc: Daróczi 24 méteres szabadrúgása a felugró sorfalról pattant ki, veszélyesnek tűnt a kísérlet, de megúszták a vendégek. 70. perc: Cserélt az Algyő is, Bogdán P. helyére Kiss érkezett. 69. perc: GÓÓÓL 2-2! Szűcs Krisztián higgadtan lőtte a tizenegyest a kapu bal oldalába. Szűcs Marcell jó irányba mozdult, de nem érhette el a lövést. Megvan az egyenlítés, hatalmas lelkierőről tett tanúbizonyságot az Ásotthalom, hogy idegenben állt fel 0-2-ről. Itt említjük meg: az Algyő korábban 2-0-s vezetést szórakozott már el Tápén is, ahol 2-2 lett a vége. Most még hátravan bő húsz perc. 68. perc: Büntetőhöz jutott ezúttal az Ásotthalom! Gonda Attila mellett nagy lendülettel vitte el a labdát Baji Renátó, a hazai játékos csak a tizenhatoson belül érte utol a csatárt, s hátulról buktatta. Járt a sárga lap és a jogos büntető is érte. 64. perc: Repkednek a sárgák, ezúttal Bogdán Pétert figyelmeztették, miközben enyhe fölényben az ásotthalmiak. Az ő lábukon jár a labda, igyekeznek támadásokat építeni, a betömörülő Algyő most kontrákra apellál. 60. perc: Kényszerű csere a vendégeknél: a szemsérülést szenvedett Bogdán Róbertet Baji Szabolcs váltotta. 59. perc: Daróczi kapott remek kiugratást, 28 méterről emelt át a kifutó, még úton lévő Ábrahám felett, ám a kísérlet mellé szállt. Ez is komoly lehetőség volt pedig! 54. perc: Bal oldali algyői szabadrúgás után sarokrúgás következhetett. Bogdán Péter fejelt végül mellé jó helyzetből. 50. perc: GÓÓÓL 2-1! Az ellenakcióból büntetett az éllovas Ásotthalom! A csereként beállt Patarcic Krisztián egy nagyszerű jobb oldali beadást követően közelről lőtte a hálóba a szépítő találatot. Szűcs kapus csak hozzáérni tudott, hárítani nem. Innentől újra nyílt a meccs! 49. perc: Bogdán Péter lábában volt a harmadik algyői gól, de benne is maradt. Lehet, hogy meccslabdát hibázott a csatár? Történt, hogy a jobb szárnyon mindenkit lerázott, majd befelé húzott, erősen előtte a zsugát a kilépő Ábrahám mellett, ám az mintegy 10 centivel a felső léc felett zúgott el. 46. perc: A kétgólos hátrányban s ebből eredően igen nehéz helyzetben lévő Ásotthalom kezdte a rangadó második felvonását. Hatalmasat kell változni a játék képének ahhoz, hogy Szűcs Krisztiánék ponttal távozzanak, mert az Algyő roppant magabiztos és szervezett volt az eddigiek során. Hevesi Tibor mindenesetre a szünetben igyekezett erősíteni a támadó szekciót, Németh Péter helyére Patarcic Krisztiánt, Csáki Róbert helyére pedig Hatvani Józsefet küldte. SZÜNET!45. perc: Parázs végjáték hazai sárga lapokkal. Németh Péter szabadrúgását bravúrral ütötte szögletre az algyői portás. A szöglet lepattant, majd egy egy külsős beadás a felső lécen csattant, a túloldalon lecsorgó labdát Vastag Balázs keresztben előtte a kapu előtt. Ez az utolsó momentum, véget ért a kiváló első félidő. 42. perc: Rencsár távoli, erős kísérlete kerülte el a hazai kaput. 38. perc: Taktikusan futballozik az Algyő, képtelen megbontani hadrendjüket az Ásotthalom. Baji Renátó akadt el lesen ebben a pillanatban, korábban Szűcs Krisztián flipperező szabadrúgását könnyedén hatástalanította Szűcs Marcell kapus. 34. perc: A tizenhatos és az alapvonal találkozásánál szabadrúgáshoz jutott az Ásotthalom. Kothencz állt a labda mögé, beívelését az eddig roppant magabiztos Gábor bólintotta ki, ezzel felszabadult az algyői ketrec. 30. perc: GÓÓÓL 2-0! A tizenegyest a jobbra mozduló Ábrahám mellett Hadár Attila magabiztosan vágta a bal alsó sarokba, megduplázva ezzel a hazai előnyt. A rutinos, remek támadó ezzel immár 13 gólos, tehát beérte az éllovas Bertók Gábor, Szél Róbert kettőst. 29. perc: Büntetőhöz jutott az Algyő! Hegedűs Tibort lökték ki a védők a labda alól, ő így is kapufát fejelt, de a játékvezető határozottan a tizenegyespontra mutatott. 28. perc: Mozgalmas perceket éltünk át. Szűcs Krisztián remekül nyesett be jobbról egy szabadrúgást, Baji Renátó fejelhetett, Szűcs kapus bravúrral ütötte ki a játékszert. Válaszul Balogh Norbert kétszer is meghúzta a jobb oldalon: első beadása elcsúszott az érkező algyői támadók előtt, a második pedig éppen csak kihullott a hosszú sarok mellett. 25. perc: Áll a játék egy kisebb sérülés miatt, játékvezetői labdával folytatják majd a srácok. Az első bő negyedóra az Algyőé volt, majd mintha átvette volna az irányítást az Ásotthalom, de Gábor Zoltánék rendkívül fegyelmezetten és precízen zárnak, nem lesz könnyű feltörni ezt a reteszt. Ismét megjegyezzük: Takács Zoltán legényei eddig otthon még hibátlanok. 20. perc: A szél ellenére is remek a mérkőzés, sokat mozognak a játékosok, s ügyesen a földön tartják, járatják a labdát. Rengeteg a párharc, s továbbra is feltűnően sok a fault. Az együttesek már 35-40 méterre a kapujuktól inkább szabálytalankodnak, hogy megelőzzék a veszélyes helyzetek kialakulását. Kothencz Levente szabadrúgását követően közben Rencsár József csúsztatott két méterrel a hazai kapu mellé. 15. perc: Feljegyezhettük a vendégek első kapura lövését is. Egy hosszú indításra rajtolt Török András, s kiharcolta magának a lehetőséget, Makai Árpád mellől 18 méterről tudott lőni, Szűcs Marcell biztos kézzel védte a nem túl erős próbálkozást. 9. perc: GÓÓÓL 1-0! Vezet az Algyő, góllá érett tehát a nyomás. Hegedűs Tibor pontos labdát kapott a jobb oldalon, az alapvonalig tört előre, nem tudták utolérni a vendégek védői, majd fantasztikusan centerezett, s az érkező Bogdán Péter 5 méterről senkitől sem zavartatva lőtt az üresen tátongó kapuba (Ábrahám Tamás a rövidre helyezkedett). Ez a találat biztosan jót tesz a rangadónak. Érdekesség, hogy - mint a bevezetőben jeleztük - a tavaly év végi algyői meccsükön is korán jutott előnyhöz a házigazda, eddig tehát úgy tűnik, az Ásotthalom megint ugyanabba a folyóba lép. Persze sok van még hátra! 6. perc: Hazai fölény az első percekben, Takács Zoltán legényei magukhoz ragadták a kezdeményezést. Daróczi László jobb oldali szabadrúgása veszélyesen tekeredett a rövid sarokra, a védőknek sikerült menteni. Rendkívül sok eddig az ütközés a középpályán, s máris ápolások miatt áll a játék. 1. perc: Fekete nadrág, sportszár és fehér mez fekete ujjakkal - ez a vendégek szerelése, míg tiszta sötétkékben vette fel a küzdelmet a hazai csapat. Az első félidőben az Ásotthalmot támogatja a szél. Az Algyő kezdett, széllel szemben. Kérdés, végig marad-e az orkán erőssége, iránya, vagy változik közben. Az biztos, hogy az időjárási tényezők ma valamennyi pályán komoly szerepet játszanak, kollégáink ugyanerről számoltak be a Tisza Volán SC Szeged - Gyula és a Szeged 2011 - Kazincbarcika meccs kapcsán is. 13.45: Köszöntjük Önöket Algyőről! Orkán erősségű szél fúj Szeged irányából, ez jelentősen befolyásolhatja majd a mérkőzést. Az ifimeccs 4-2-es ásotthalmi sikert hozott. Mintegy száz néző már összegyűlt, s szorgos kezek dolgoznak az épülőben lévő szép műfüves pályán is.

Az őszi hajrára fordulnak ezen a hétvégén a megyei I. osztály együttesei. Tíz mérkőzést tudtak már le a csapatok, öt áll még előttük, s az első kör utolsó harmadában bizony hatalmas tülekedés várható mind a mezőny élén, mind a hátsó, veszélyeztetett régióban. A tabellát jelenleg a 25 pontos Ásotthalom vezeti jobb gólkülönbsége révén az ugyancsak 25 pontos, a Szeged 2011 fiókgárdájaként működő Kiskundorozsma előtt. A harmadik Sándorfalva - mely zsinórban nyolc meccset nyert - 24 pontot gyűjtött, míg szorosan tapad rájuk 23 ponttal az Algyő, a 20 ponttal rendelkező Csongrád pedig alig várja valamelyik alakulat botlását. Az éllovasokra még rendkívül kemény megmérettetések várnak egyébként a hátralévő őszi játéknapokon, a legnagyobb derbik csak most következnek. Az Ásotthalom és az Algyő is játszik még a mai találkozót követően a Sándorfalvával és a Dorozsmával is. Ami a házigazdákat illeti, szeptember 8-a óta őrzik veretlenségüket, hazai pályán pedig eddig valamennyi mérkőzésüket megnyerték. Az UTC vendégeként elért 2-2-t követően 5-1-re ütötték ki odahaza az FK 1899 Szegedet, majd 3-1-re diadalmaskodtak a SZVSE vendégeként, azaz jó formában vannak. Ráadásul kétmeccses eltiltásból most térhet vissza két alapemberük, Hadár Attila és Takács Roland. Az eddigiek során 12 alkalommal eredményes Hadárt különösképpen motiválhatja, hogy miközben "pihent", a csongrádi Bertók Gábor és a kisteleki Szél Róbert (13-13) megelőzték a mesterlövészek listáján. Akadnak még remek góllövők az Algyőben, hiszen Daróczi László 6-szor, Bogdán Péter 4-szer, Hegedűs Tibor 3-szor köszönt be az ellenfeleknek. A vendégek szeptember 23-i kisteleki zakójukat követően zsinórban négy összecsapást húztak be. Legutolsó két fellépésük során a SZVSE-t és a Nagymágocsot is 4-1-gyel küldték haza Ásotthalomról, azaz ők sincsenek éppen gödörben. Eltiltott az ő oldalukon sincs. Legveszélyesebb támadójuk egyértelműen a 8 gólnál járó Baji Renátó, a többiek szépen megosztoznak a találatokon, 3-at eddig Szűcs Krisztián, Rencsár József és Török András vállalt. Érdemes felidéznünk a közelmúlt történéseit is, hiszen szűk egy esztendővel ezelőtt, 2011. december 3-án az előző kiírás 17. fordulójában éppen Algyőn veszítette el veretlenségét az Ásotthalom, mely sokáig az első számú aranyesélyesnek számított, végül be kellett érnie a bronzzal. Azon a találkozón Hadár Attila duplázott, a 8. és a 68. percben szerzett két góljával győzött a csapata. A visszavágón, az utolsó játéknapon, 2012. június 16-án az Ásotthalom 4-1-es félidőt követően 4-3-ra nyert egy olyan mérkőzésen, mely igazából már egyik fél számára sem volt sorsdöntő jelentőségű, hiszen előtte biztosították harmadik, illetve negyedik helyüket. Szűcs Krisztián (2), Hatvani József és Bárdosi Nándor találataira akkor Orosházi Dániel, Daróczi László és Farkas Szilveszter felelt.