Labdarúgás: sima mórahalmi diadal a megyei derbin + FOTÓK

2012. október 20., szombat

Zsinórban harmadik meccsén aratott győzelmet a Mórahalom gárdája a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. Ezúttal a Makónak kellett vert hadként távozni a homokháti városból.

Bár a vendégek léptek fel támadóbb szellemben az első percekben, az esélyesebb hazaiak hamar átvették a kezdeményezést, és az első félidő hajrájában két lehetőségüket is gólra váltották

Domonkos Ferenc

Podonyi Norbert

révén. A fordulás után érezhetően visszavettek

Tóth Ákos

legényei, s taktikus játékukkal őrizték az eredményt, amelyen képtelennek bizonyult változtatni a Maros-menti gárda. A végjátékban egy gyors kontrából

Tóth Attila

révén bebiztosította győzelmét a Mórahalom, s ezzel sikerült előrébb lépnie a tabellán.

Bány Tamás

alakulata ugyanakkor egyre nagyobb bajban van, akárcsak a Tisza Volán és a HFC.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 10. forduló:

Mórahalom VSE - Makó FC 3-0 (2-0)

Mórahalom, 300 néző. Vezette: Molnár Cs. (Vígh-Tarsonyi, Czerovszki)

Mórahalom VSE:

Tombácz – Mészáros Z., Sarnyai, Udvari, Gahwagi, Nagy Z., Fülöp Kothencz (77'), Tóth L., Domonkos (Lázár 84'), Podonyi (Dürgő 82'), Tóth I. A.

Tóth Ákos.

Makó FC:

Czirbus – Kulacsik, Rakonczai, Gellér, Horváth G., Horváth K. (Nagy A. 63'), Magyar, Tóth II. A., Zámbori (Bány 46'), Bánóczki D., Erős.

Játékos-edző:

Bány Tamás.

Domonkos (39'), Podonyi (45'), Tóth I. A. (79')

Podonyi (45'), Fülöp (53'), Mészáros (56'), ill. Bánóczki (31'), Horváth K. (33'), Gellér (66'), Nagy A. (70').

Halász (42'). Tóth Ákos:

"Taktikusan játszva, végig uralva a mérkőzést, megérdemelten, s a vártnál simábban nyertük a megyei rangadót. Döntő volt, hogy az első gólt mi szereztük, s aztán zártan védekezve, kontrákat vezetve megvertük a megyei riválist. Próbálunk tovább menni, s minél több pontot gyűjteni, hogy a végelszámolásnál minél kedvezőbb pozícióból várhassuk a tavaszi szezont."

Bány Tamás:

"Óriási egyéni hibákból kaptuk a gólokat. Ezzel a kilátástalan játékkal sajnos kilátástalan helyzetbe kerültünk... "

93' Dürgő lőtt még kapura, de elakadt egy védőben, aztán a spori véget vet a meccsnek. 92' Bány távoli lövését üti ki mezőnybe Tombácz. 90' Még 1-2 percet hosszabbít a spori. 89' Keresztbe emelt labdát Udvari passzol vissza középre, Kothenczet fejbe találva, majdnem jó, felső lécre pattan a fejéről a labda, a kipattanót ismétli, Czirbusé. 87' Magyar Dürgőnek is odatesz egy csomagot, Tóth Attila a szabadrúgást beemeli, Czirbus nem húzza le, kiüti, majd kíséri és kivágja. 86' Bány és a makói Tóth Attila nem értik meg egymást a hazai tizenhatoson belül, Mészáros elhozza a labdát közben, de végül szöglet, az meg veszélytelen. 84' Vendégszöglet után a mórahalmi kapu előtt pattog a labda, de kivágják a hazai védők. Domonkost Lázár Gábor váltja náluk. 82' Podonyit Dürgő váltja a hazaiaknál, aztán Domonkos kerül helyzetbe a vendég ötösön, de oldalhálóba lő. 79' GÓÓÓL! 3-0! Tombácz dadogva húz le egy előreívelt labdát, aztán ahogy a futsalmeccseken szokta, Tóth Attila felé indít egy nagy kirúgással, egy védő luftot rúg, Tóth egyedül mehet a lasztival Czirbusra, el is gurítja mellette a hosszú sarokba! 3-0! 77' Kothencz érkezik Fülöp helyett a hazaiaknál. 74' Domonkos iramodik meg középen, üres terület előtte, indokolatlanul messziről rosszul lő laposan, mellé. 72' Mészáros kavargat a vendég tizenhatos előtt, majd lövésre szánja el magát, megpattan egy védőn, becsapja Czirbust, aki azonban visszaér, szöglet. Azt meg kivágják a makóiak. 70' Nagy András kap lapot a makóiaktól, miután szabálytalanul állítja meg a bal szélen megiramodó Gahwagit. Mi úgy láttuk, Bánóczkinak mutatta fel a lapot a spori, de hiszünk a szpíkernek... 69' Kothencz készülődik a hazai kispadon, miközben Tóth Lukács 30-32 méterről méterekkel suhint a kapu fölé. 67' A soron következő makói akció végén Tombácz nem vetődik a labdára, zavar egy hazai védő, ott egy makói is, aztán a kavarodás végén kihozza a labdát a Mórahalom. 66' Gellér gyötri Tóth I. Attilát a vendég térfél jobb oldalán. Toci beívelését fejeli kapura egy társ, fölé. Gellér is kap egy sárgát, a hazai drukkerek szerint már kijárt neki. 64' Tombácz jól zárja a szöget egy vendég helyzetnél, aztán magabiztosan húz le egy felívelt labdát. 63' Egyre több az elégedetlen hang a hazai drukkerek részéről, érezhetően visszavett csapatuk előnyük tudatában. Horváth Károly helyett Nagy András a Makónál a pályán. 60' Erős lép a labdára futtában vezetve, rossz nézni a jelenetet, sérülésveszélyesen esett nagyot, szerencsére nem történt baj. 58' Némi makói fölényt regisztrálhatunk az elmúlt percekben, gól vagy kapura veszélyes helyzet nélkül. 56' Mészáros kap sárgát a hazaiaknál. 53' Fülöp kap sárgát, alig láthatóan sarokkal utánarúgott a becsúszó vendégvédőnek. 51' Tóth I. Attila szabadrúgása száll be a bal oldalról a kapu elé, de a benti tömörülés nyomán kifelé int a spori. 49' Podonyi lő laposan 20 méterről, Czirbus jól vetődik. Aztán ismét Podonyi egy visszaszerzett labdával, betör a büntetőterületre, rátűzi, Czirbus leszedi. 46' A hazaiak kezdik a második félidőt. A vendégeknél Bány Tamás állt be csereként a szünetben Zámbori helyett ha jól látjuk. SZÜNET!45' GÓÓÓL! 2-0! Podonyi nagyot játszik-cselezget a középpályán, majd kényszerítőzik egyet Fülöppel, a visszakapott lasztival a tizenhatoson belül találja magát, s a kapu közepébe emel a kivetődő Czirbus felett! 2-0! Aztán sárga lap a szögletzászló kéretlen megtáncoltatásáért... 42' PIROS LAP! Halász Krisztián szólhatott be valamit a játékvezetőnek, mert kiállítják a kispadról... 41' Bánóczki emel be egy 30 méteres vendégszabadrúgást, de kifejelik a hazai bekkek. 39' GÓÓÓL! 1-0! Vezet a hazai együttes. Domonkos szánja el lövésre magát a tizenhatos előtt keresztbe mozogva, visszahúzza a hosszúra a lövést, amire hiába vetődik Czirbus, a hosszú sarokba pattog a laszti! 1-0! 38' Tóth I. Attila távoli szabadrúgása veszélyesen száll be a hazai kapu elé, de Czirbus fogja. 34' Tóth Attila 35 méterről középről suhintja a szabit, ami túl kappan a vetődő Czirbus kezén, és a kapufa tövét találja telibe, majd elgurul a kapu előtt, és kihozzák a vendégek. Óriási lövés volt! 33' Horváth Károly is besárgul, szemből becsúszva söpörte el a hazai támadót. 32' Domonkost vágják fel a vendégek tizenhatosuktól jobbra. Tóth I. Attila áll a labda mögé, beívelése elszáll mindenki felett. 31' Bánóczki kap lapot, miután letarolja Fülöpöt. Magyar a másik Dániellel, Zámborival pöröl, hogy nem elég gyors. 28' A makói taktika tömör összefoglalása Magyartól: "Mindent elsöprően kell odamenni, különben ellöknek..." 27' Domonkos indulna ígéretesen a félpályán, ám elhagyja a labdát, aztán amikor visszaszerezné, Magyar érkezik hátulról, kap is egy csomagot a mórahalmi, de a spori továbbot int. 25' Bánóczki szánja rá magát egy löketre 25 méterről, Tombácz vetődik, de mellé pattan a labda. 23' Fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását a kezdeti makói fölény után a mórahalmi egység. Czirbus kapus pedig nem győzi mondani a sajátjainak, hogy beszéljenek egymással, és vegyék észre, hogy a hazai Tóth Attila sokadszor van üresen középen... 21' Gahwagi labdáját a vendég középpályáról Tóth I. Attila osztja ki Podonyinak, aki csaknem eléri a tizenhatoson belül, de Czirbus kapus ismét gyorsabb, a védő is jól fedezett. 18' Magyar száll bele csúnyán Fülöpbe a hazai középpályán, szóbeli intőt kap egyelőre. 17' Kulacsik nagy erővel tenné be a labdát középre, de telibe találja a tizenhatoson belül álló társat, Tóth II. Attilát. 15' Tóth II. Attilát figyelmezteti a játékvezető szóban, miután Gahwagit gyötörte a félpályán. 14' Tombácz kirúgása után Tóth I. Attila indulna, de Gellér visszaemeli a labdát, illetve csak emelné, luftot rúg, de Tocit így is megzavarja. 12' Podonyi gólra éhesen veti magát előre egy indításra, de Czirbus gyorsabb. 10' Podonyi remek labdát kap üres területre a bal szélen, szépen is ad be, tisztán kaphatná az aki érkezik rá, de nem érkezik rá senki, kihozzák a makóiak. 7' A Makó a kezdeményezőbb egyelőre, most jutott el a vendégek tizenhatosáig a Mórahalom, helyzetbe azonban nem kerültek Tóth Attiláék. 3' A Makó birtokolja a labdát az első percekben, Erős középről kiosztott labdájával Magyar György cselez be a tizenhatosra jobbról, beadását szögletre mentik a hazaiak, a sarokrúgás után szabálytalanság miatt szabadrúgás kifelé. 1' A Makó kezdi a meccset. 14.30: Bevonulnak a csapatok. A Makó fekete mez és nadrág (ezüst díszítő mintázattal), fekete-ezüst csíkos sportszár szerelésben játszik, a hazaiak tiszta fehérben. Egy percre elcsendesedett a pálya a gyászszünet miatt, aztán kezdéshez készülődnek a csapatok. Hamarosan kezdünk! 14.25: Levonultak a csapatok, hogy rövidesen bevonulhassanak. Mintegy 3-4000 nézőt vonzó, remek hangulatú salakmotorverseny van a város szélén, de azért a futballmeccsre is viszonylag sokan látogattak ki, minden ülőhely foglalt már. Varga Tibor, mórahalmi elnökségi tag édesapjának elhunyta miatt a mérkőzés egyperces gyászszünettel indul majd. 14.20: Még tart a melegítés. A pályán nagyon enyhe szellő lengedez a szögletzászlók között, és verőfényes napsütés köszönt a kilátogatókra. 14.10: Sok szeretettel köszöntjük olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a mórahalmi pálya széléről, ahol rövidesen kezdődik az NB III Alföld csoportjának megyei rangadója a Mórahalom és a Makó között. Beharangozónk itt olvasható!