Hátország: a Koczka Kézisuli nyerte a vásárhelyi U8-as tornát

2012. október 3., szerda

A Koczka Kézisuli SE szeptember 30-án felkészülési tornát rendezett Hódmezővásárhelyen, a Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola sportcsarnokában, Csongrád megye meghatározói klubjainak, legnagyobb erőt képviselő U8-as szivacskézilabda csapatai mérkőztek meg.

A tornán a Koczka Kézisuli mellett a KSZSE, a Szeged-KKSE és a Zsombó együttese vett részt. A hazai csapat a széles utánpótlásából merítve, vegyes csapattal szerepelt a tornán. A

Koczka Gergő

Koczka Dorina

által remekül felkészített egység, népes számú közönség előtt,

Rácz Gabriella, Rákos Dániel

Baranyi Milán

vezérletével szerezte meg a klub történetének első tornagyőzelmét. Az első mérkőzésen a KSZSE csapata mérkőzött a hazaiakkal. A mérkőzés kulcsának, a végül gólkirályi címet szerző,

Gion Dorottya

hódmezővásárhelyi semlegesítése bizonyult - a feladatot 10 lőtt gólja ellenére is megoldották a hazaiak, akik látványos támadójátékkal, Rákos Dániel nagyszerű teljesítményének és góljainak köszönhetően, végig vezetve győzték le, a tavaly az Erima Gyermekbajnokság országos döntőbe jutott szegedi alakulatot.

Koczka Kézisuli SE – KSZSE 13-10 (7-5)

Koczka Kézisuli gólszerzői:

Rákos 10, Szabó 2, Kiss Regő 1

KSZSE gólszerzői:

Gion 10 A torna második mérkőzése ígérkezett a legnehezebbnek. A jóslatok beváltak, a torna legforróbb hangulatú mérkőzése várt a fiatalokra. A mérkőzés 20 perce alatt esett, összesen 9 gól nagyrészt a csapatok kőkemény védekezésének köszönhető. A mérkőzést igazi csapatmunkával, és a rutintalanság ellenére is sikeres végjátéknak köszönhetően sikerült megnyerniük a vásárhelyieknek.

Koczka Kézisuli SE – SZEGED-KKSE 5-4 (3-2)

Baranyi 1, Szabó 2, Rákos 2

Szeged-KKSE gólszerzői:

Simon 3, Hódi 1 A torna utolsó mérkőzését, a győzelem nélkül álló Zsombó csapata ellen vívták a hazaiak. A májusi oda-visszavágós mérkőzésen a hazaiak sima vereséget szenvedtek tőlük, így bőven maradt törleszteni való velük szemben. A mérkőzés első félidejében mindenki játéklehetőséget kapott, ami nem várt gyenge produkciót hozott. A vendég csapat a félidőben 1-5-re vezetett, a már hivatalosan is tornagyőztes csapatunk ellen. Ezt követően a második félidőben, a kezdősornak és Koczka Gergő nagyszerűen megérzett és véghezvitt számonkérésének is köszönhetően, a csapat elkerülte a csúfos vereséget. Az 5 esztendős Baranyi Milán 4 góljával, és nagyszerű irányító játékával a sírból hozta vissza a meccset. A rendkívül fiatal átlagéletkorú csapat rutintalanságát hűen mutatja, hogy a végén többször megremegett a kezük, és nem sikerült eldönteni a találkozót. A csapat védekezése viszont rendkívül pozitív, a találkozó második 10 percében gólképtelen maradt a Zsombó csapata…

Koczka Kézisuli SE – Zsombó 5-5 (1-5)

Baranyi 4, Vakulya 1

Zsombó gólszerzői:

Borbola 1, Balogh 2, Csurkó 2

KSZSE – Szeged-KKSE 12-13 (6-4) Zsombó – Szeged-KKSE 5-8 (2-3) KSZSE – Zsombó 14-6 (7-5) Koczka Gergő: "Nagyon szépen köszönjük kiemelt támogatóinknak, a Bárka élőhal boltnak, a Fagyöngy Virágüzletnek és a Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola vezetésének a torna megrendezéséhez elengedhetetlen segítségüket. Nélkülük nem sikerülhetett volna az első tornagyőzelmünk. A csapatommal nagy célokat tűztünk ki a szezonra, a céljaink eléréséhez az első lépés sikeresen teljesítve. Egy edző sosem elégedett, így én sem… Egy mindenki által legyőzött csapat és összességében bárki ellen, nem játszhatunk semmilyen körülmények között ilyen rosszul, még akkor sem, ha javarészt azok játszottak, akik előtte minimálisat. Sajnos több játékosom a tudása felét sem mutatta a tornán, így bőven maradt bennünk tartalék, és akár nagyobb különbségű győzelmeket is arathattunk volna, az országos elithez tartozó csapatok ellen is. Egy sikeres, eredményeket felmutató csapathoz mindig szívesebben csatlakoznak, mint a csak marketinggel futtatottakhoz. Külön öröm, hogy a meghívott csapatok lelkesen készültek a tornánkra és kulturált keretek között tölthettünk el velük egy sportos délelőttöt. Komoly sikerek elérésére képes csapat formálódik Hódmezővásárhelyen. A torna után a Magyar Kézilabda Szövetségtől is felkerestek és gratuláltak nekünk, hogy kevesebb, mint egy év alatt, a nulláról összehoztunk egy ilyen komoly szintű csapatot. Jó érzéssel tölt el, hogy a sportban, akik igazán számítanak, elismerik áldozatos munkánkat. Legfőképp egy meg nem értett festőhöz hasonlítanám magunkat. Elkezdtünk együtt festeni egy csodás tájképet, és ez a tornagyőzelem volt az első ecsetvonás, a talaj. Szépen lassan gyarapodni fog majd a kép, és végül eljutunk oda, hogy a nap sugarai is felfestésre kerülnek. Nagy dolgokra készülünk.