Bulvár

Hasznos tudnivalók a fagykárok elkerüléséért

Hasznos tudnivalók a fagykárok elkerüléséért

2012. október 26., péntek
Hasznos tudnivalók a fagykárok elkerüléséért

A tartós téli hideg komoly károkat okozhat a fagy ellen nem védett vízmérőkben és vízhálózatban, ezért a kemény fagyok közeledtével el kell végezni a vízvezetékrendszer víztelenítését, téliesítését. A fagy leginkább a néhány milliméteres vaslappal fedett aknában lévő vízmérőket veszélyezteti, ezért ezek védelme különösen fontos - hívja fel a figyelmet sajtóközleményében a Szegedi Vízmű Zrt.

Ahhoz, hogy tavasszal ne érjen kellemetlen meglepetésként bennünket (például egy csőtörés miatti magas számla) érdemes megfontolni az alábbi tanácsokat, hiszen a kellő odafigyelés nélkül a csövek, vagy a vízmérők szétfagyhatnak: - A hiányzó aknafedlapot pótolja, ha sérült, cserélje ki! - Győződjön meg arról, hogy jól záródik az akna fedele! - Az aknát és a vízmérőt leszigetelheti hungarocellel, pléddel vagy kartondoboz darabokkal. - Fontos, hogy a tél folyamán többször ellenőrizze, nincs-e víz az aknában, és a fedele is jól le van-e zárva! - A pincében és a zárt helyen lévő vízmérők, vízvezetékek esetén ellenőrizze a pinceablak épségét, szigetelését és tartsa azt zárva! - Víztelenítse a vezetékeket, ha nem használja!

A vízhálózat és a vízmérő víztelenítése, a vízmérőakna fagyvédelmének lépései:

- A vízmérő előtti főcsapot zárja el! - A legfontosabb a rendszer teljes víztelenítése, hisz ha nem marad egy csepp víz sem a csövekben, akkor kizárt, hogy fagyás következzen be. - Ellenőrizze, hogy a víztelenítés megtörtént-e a vízóra aknában is! - Takarja le a vízmérő akna fedlapját is! - Javasoljuk, hogy télen nem használt ingatlanát rendszeres időközönként ellenőrizze!

Jelek arra, hogy télen mégis elfagyott a vízmérő:

- Nem forog a vízmérő, ha megnyitja a csapot, - Szilánkokra tört üveg az óralapon, - Eldeformálódott számlálószerkezet, - Nem, vagy csak alig jön víz a csapból.

Tudta Ön, hogy…

- a vízmérő elfagyások többsége a nem kellő gondosság miatt történik meg? - a vízmérő rendszeres ellenőrzése és a házi ivóvíz hálózat karbantartása a Fogyasztó feladata? - a vízmérő elfagyása a mérő meghibásodását és vízelfolyást eredményezhet? - a vízmérőcsere és az elfolyt víz költsége a Fogyasztót terheli? - évente országosan több tízezer mérő fagy el és sok millió liter víz folyik el emiatt? Amennyiben bekövetkezett már a sérülés, azt a Vízmű hibabejelentő számain (62/55-88-55, 62/420 155, 06/80 82 88 82) jelenthetik a szolgáltatónak, ahol tájékoztatást kaphatnak az ilyenkor szokásos tennivalókról is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.