Paralimpia: Szabó Nikolett bronzérmes, Pálos Péter döntős + FOTÓK

2012. szeptember 1., szombat

A 70 kg-os Szabó Nikolett bronzérmet nyert szombaton a londoni paralimpia cselgáncstornáján, míg az asztaliteniszező Pálos Péter döntőbe jutott.

A 33 éves, kétszeres világ- és Európa-bajnok

Szabó

a nyolc között fehérorosz ellenfelet vert, majd az elődöntőben kikapott orosz riválisától. A bronzmérkőzésen a mexikói

Lenia Ruvalcabával

szállt szembe, akit két vazaarira kapott ipponnal győzött le. "A fehérorosz stílusa feküdt nekem, aztán az orosz nagyon kellemetlen ellenfél volt, ugyanarra az oldalra dolgozott mint én. A bronzmeccsen a mexikói ellen végig irányítani tudtam, és nagyon örülök, hogy éremmel zártam" - nyilatkozta a 2008-ban Pekingben ötödikként végzett, látássérült dzsúdós a 33 fős magyar küldöttség második dobogós helyét szerezte meg Londonban: csütörtökön

Berecki Dezső

(10) egyaránt búcsúzott a negyeddöntőben. Az úszóknál a 200 gyors döntőjében Kézdi Réka a nyolcadik helyen végzett, míg

Illés Fanni

kilencedikként zárt 400 gyorson, Csúri Ferenc pedig 18. lett 100 mellen. Az evezős

Lengyel Mónika

ötödik lett reményfutamában, így vasárnap a B döntőben szerepel. A 33 fős magyar küldöttség egyetlen kerekesszékes teniszezője,