Labdarúgás: a második félidőben hengerelt a Fradi + FOTÓK

2012. szeptember 15., szombat

Eseménytelen első félidőt követően villámgyorsan kétgólos előnyre tett szert a Fradi, majd egy kiállítás után lehengerelték Tóth Bálint együttesét a zöld-fehérek.

Nehezen akart beindulni a mérkőzés, a két fél nagyon óvatoskodva esett egymásnak. A Ferencváros kissé zavarban volt az első percekben, majd folyamatosan tértek magukhoz, de csak

Papp Máté

szélső elfutásai tűntek veszélyesnek. Hazai részről

Lisztes Krisztián

lövése emelhető ki, szép mozdulattal tette rá az egykori fradista. A félidő hajrájában egy zöld-fehér szabadrúgás csapódott le veszélyesen, ám

Zeljko Belecan

remek reflexszel hárított. Fordulás után nagyot változott a játék képe, nagyobb iramra váltott mindkét gárda. A játékrész első perceitől kezdve sokkal veszélyesebben támadott a Fradi, ugyanakkor Lisztes,

Jovánczai

Kis

játéka is mutatta hazai részről, a Szeged itthon tartaná a három pontot. A félidő közepén a veszélyes ék,

Beliczky

lövését nem tudta fogni Belecan, majd szinte a középkezdés után gyors kontra végén a csereként beállt

Holman

üresen került helyzetbe és szépen csavart a hazai kapu bal felső sarkába (0-2). Percekkel később gyönyörű támadást vezetett a Szeged, Lisztes önzetlen passzát pedig berepülve Jovánczai vágta a vendég kapu közepébe (1-2). Nem sokáig örülhetett azonban a népes hazai publikum, mert pillanatokkal később Beliczky kopírozta volna első gólját, ám a labda Belecanon megpattanva

Nyilasi Tibor

fia,

Bálint

elé került, aki közelről pofozott az üres kapuba (1-3). Az egyébként kemény meccsen

Tóth Imre

kapta meg rövidesen második sárgáját, s az emberelőnyt kegyetlenül kihasználta a Fradi: tetszés szerint dolgozták ki helyzeteiket, majd a hajrában a szintén csereként beállt

Nehéz Máté

két alkalommal vette be a hazai kaput, kialakítva az 1-5-ös meglepetéseredményt. A veretlenségét elveszítő Szeged 2011 legközelebb szeptember 23-án 16 órától játssza következő mérkőzését Mezőkövesden.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 5. forduló:

Szeged 2011 - Ferencvárosi TC II. 1-5 (0-0)

Szeged, SZVSE-stadion, 2500 néző. Vezette: Botló (Iványi I., Buzás)

Belecan – Laczkó (Varga B. 76'), Tóth I., Toca, Farkas Z. - Ulvicki, Borbély - Kéri (Geiger 46'), Lisztes (Gomez 80'), Kis - Jovánczai.

Tóth Bálint.

FTC II:

Ranilovic - Simita, Grúz, Vattai, Birtalan - Busai, Vass - Gárdos (Holman 58'), Nyilasi (Hodgyai 72'), Papp - Beliczky.

Lipcsei Péter.

Jovánczai (70'), ill. Beliczky (63'), Holman (64'), Nyilasi (71'), Nehéz (84', 89').

Toca (29'), Tóth I. (40', 74'), Jovánczai (61'), ill. Grúz (29'), Vass (31'), Busai (44'), Hodgyai (74').

Piros lap:

Tóth I. (74') Tóth Bálint:

"Jókor jött a pofon, megérdemelt a ferencvárosi siker."

Lipcsei Péter:

"A mai mérkőzésen megérdemelten nyertünk, nagyon elégedett vagyok azokkal a játékosaimmal, akik visszajöttek, hiszen mindig probléma volt, hogy akik nehezen kerülnek az első csapat keretéhez. Most azonban le a kalappal előttük, a mai mérkőzésen szenzációsan futballoztak! Parádésan játszva, megérdemelt győzelmet arattunk."

90' Botló játékvezető véget vet a Szeged szenvedésének, lefújja a meccset. 89' GÓÓÓL... 1-5. Kiütés, Nehéz az ötösön húzza el Belecan mellett, aztán a hosszúba gurít. 88' Beliczky látványos félollóval lő kapura a tizenhatoson belül, bravúrral véd Belecan, de már les. 87' Farkas szöglete védőről pattan mögé, lehet ismételni. 84' GÓÓÓL... 1-4. Nehéz a szögletnél érkezik a belőtt labdára, felugrik és bepasszolja, nincs nehéz dolga. A hazai drukkerek indulnak hazafelé... 84' Holman iramodik meg, futtából lő, Belcan szögletre ment. 83' Hodgyai gyalogol Belecanra a labdával, a kapus leszedi a lasztit a lábáról. 82' Beliczky ismét helyzetben, védővel a nyakán mellé lő. Nehéz jön a vendégeknél Papp helyett. 80' Hatalmas taps köszönti Lisztest, aki lejön, Gomez jön helyette. 79' Beliczky ugrik ki a leshatáron, egyedül viszi a kifutó Belecanra, a szerb hálóőr bravúrral ment szögletre. 77' Lisztes esik el két ember között a tizenhatos előtt, a spori szerint semmi... 76' Egy hazai drukker visszaküldi Lipcseit a technikai zónájába, aki vissza is megy. A drukker megköszönte. Laczkó helyett a Fraditól jött Varga Bence áll be a hazaiaknál. 74' Tóth Imre második sárgája piros. Hodgyai is sárgul. 72' A gólszerzőt Hodgyai váltja. Lisztes hagy ki egy ziccert a tizenhatoson belülről, véd a kapus, szöglet. Veszélytelen. 71' GÓÓÓL... 1-3. Beliczky a tizenhatos sarkától lő a hosszúra, megpattan Belecanon, közelről Nyilasi pofozza be, 1-3. 70' GÓÓÓL!!! 1-2! Laczkó, Kis, Lisztes, Jovánczai a labda útja, Lisztes már ziccerben a tizenhatoson belül adja be középre, száll a labdára Jovánczai, 1-2! 66' Laczkó mélységből indulva viszi el a labdát, beadná, de lecsúszik, ketten érkeznek rá, a kapusé. 64' GÓÓÓL... 0-2. 4 a 2 ellen támad a Fradi, Holman kap jobbról egy remek labdát, középen megnézi a hosszút, és amúgy "Vincze Ottó módjára" be is tekeri, 0-2. 63' GÓÓÓL... 0-1. Beliczky a tizenhatoson belülről a jobb oldalról szánja el lövésre magát, a felpattanó lasztiba bikázva kilövi a hosszú alsót, 0-1... 62' Kis Róbert kiugratása túl hosszú Jovánczainak, Ranilovic érkezik. Kis Róbert az alapvonaltól 8 méterre fordul rá a kapura, a lövés Ranilovicé. 61' Jovánczai ugrik rá Busai lábára a félpályán, sárga. 60' Papp Máté veszélylesen jól helyezkedik az ötösnél, szögletre mentenek előle a szegedi védők. 59' Beliczky teszi el a labdát jó kiugrás után Belecan mellett, de az erőtlenül pattogó bőrt beérik a védőink szerencsére. 58' Holman érkezik Gárdos helyére a Fradinál. 57' Papp Máté cselezget a térfelünk bal oldalán, beadására érkezik Gárdos, de Belecané végül. 55' Kis ível be a az ötös elé, Geiger robban be a mély labdára, de előbb húzza le Ranilovic. Centiken múlt. 53' Jovánczai remek labdával indítja Kist, visszakapja, visszaadja, a Fradi tizenhatos jobb oldalán mentenek előle. Megélénkült a meccs, jön a szurkolás is! 51' Lisztes tisztán kap labdát 25 méterre a kaputól, el is vállalja, de gyenge a lövés, mellé pattog. 50' Jovánczai kerül helyzetbe, cselez kettőt a Fradi tizenhatosán, majd két-három méterrel durrant fölé. 49' Beliczky hal meg a szépségben az ötösünkön belül, szögletre mentenek a mieink, az meg veszélytelen. 46' Geiger lép pályára Kéri helyett. A vendégek kezdik a második játékrészt. SZÜNET!45' Szegedi szöglet után Ranilovic szedi le Ulvicki fejéről a labdát. Aztán Botló sporttárs lefújja az első félidőt. 44' Birtalan csavar be a hazai tizenhatosra egy szabadrúgást jobbról, a szél is csapja kicsit le a labdát, Belecan nappal szemben elnézi, de bravúrral még kiüti a kapu közepe felé pattanó bőrt. Felszabadítunk Busai azonban lerúgja ütemkésve az egyik hazai védőt, sárga ez is. 42' A ferencvárosi belőtt szabadrúgást Busai csúsztatja sután, mellé. 40' Papp Máté szépen viszi el két hazai mellett a labdát, átugraná a harmadik, Tóth Imre lábát félpályán, azonban elakad benne. Jár a sárga. 38' Kis Róbert ígéretes helyzetben ugrana ki, de lest int a zászlós sporttárs. 37' Farkas visszahúzza a labdát, majd sarok mögötti passzal pontosan adja tovább a társnak. Akció nem alakul ki, a taps azonban jár a szép megmozdulásért. 36' Lipcsei Pétert figyelmezteti Botló sporttárs reklamálásért. 33' Jovánczai ugrott ki, majd megtorpant a tizenhatos előtt, Ulvickinek adja tovább a bal oldalon, de veszélytelen. Aztán Lisztes ismétel amikor elé kerül a labda, 20-ról szép mozdulattal suhint, épp csak mellé! 31' Vass Máté, a Fradi csékája kap sárgát félpályán elkövetett szabálytalanságáért. 29' Toca és Grúz kap sárgát a kapu előtti kakaskodásért a második szegedi szöglet előtt. A sarokrúgásról meg inkább nem írunk semmit... 26' Szórakoztatja magát a hazai szurkolótábor, megy a "felelgetős". A meccs első szögletét Farkas íveli be, Toca méterekkel stukkol fölé. 24' Beliczky elé pattan egy rossz felszabadítás a tizenhatosunkon, kapásból lő, Belecan elvetődve üti ki, az ék előretör, de nem tud jól ismételni, csak kirúgás. 22' Elégedetlen a lelátó, igazából nem láttunk egy épkézláb szegedi akciót már percek óta. A Fradi próbálkozik, teljesen eredménytelenül, nem jutnak el a hazai tizenhatosig. 17' Az ultrák rákezdenek a rigmusokra, miközben a lelátóról többen Ébresztőt kiáltanak. Kis Róbert és Lisztes kényszerítőzve tör be a tizenhatosra, majd Kis magasra emeli a lábát, Vattai pedig belenéz... 14' Eladjuk a labdát a hazai alapvonalnál, Gárdos adja be, üresen kapja Nyilasi Bálint... és luftot rúg 10 méterre a kaputól, megköszönhetjük. Édesapja biztosan nem hibázott volna. 10' Mezőnyjáték zajlik, keresik a fogást egymáson a csapatok - de egyelőre nem lelik... A vendégszektorban helyet foglaló három Fradi-szurkolónak még nem akadt nagy ujjongani valója. 7' Farkas óriási bedobását húzza le Ranilovic. 5' Az első percekben a várakozásoknak megfelelően aktívabb a Szeged. Gárdos szabálytalansága miatt hördül fel a lelátó, Ulvicki szenvedte el. 1' A Szeged kezdi a mérkőzést Botló játékvezető sípjelére. 16.05: Zöld-fehér felső, zöld nadrág és sportszár a Fradi szerelése, a mieinké kék mez, fekete nadrág és sportszár. 16.00: A kezdőrúgást a Biacsi ikrek, londoni paralimpikonjaink végzik el. óriási taps köszönti a két atlétalányt, akik közül Ilona bronzérmet szerzett. Valószínűleg nézőcsúcsot döntünk, a fedett lelátó megtelt, szemben is már 400-an lehetnek, állítólag a stadion előtt is még több százan várnak belépésre. 15.55: Szépen megtelt a bemutatásra a fedett lelátó, ha nem is ülnek szorosan a drukkerek, de azért lazán megteltek a sorok. Szemben az álló részen is vannak már nagyjából kétszázan. Közönségcsalogató ellenfél, még ha csak a második csapata is a zöld-fehéreknek. 15.45: Batik Bence nincs nevezve a Fradi II. csapatába, ahogyan Orosz Márk sem, akivel a székházbejáratában futottunk össze "sörpadvadászat" közben. 15.35: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat a SZVSE-stadion rögtönözve berendezett "sajtópáholyából", amely Garai Szakács László kolléga és munkatársunk közös keze munkája révén jöhetett létre. A Fradi zöld mezesei, és a mieink is a pályán, zajlik a melegítés. Kérdés, hogy a pályafestés fog-e zavart okozni: a játékosbejáró felőli kapu tizenhatosa előtti körív elsőre túl nagyra sikerült, másodjára sikerült csak belőni a méretet - így most két koncentrikus körív van ott, ahol egynek kellene lennie... Beharangozó írásunk itt olvasható!