Labdarúgás: gól nélkül az FK és a Mágocs

Küzdelmes, színvonalas, izgalmas meccset vívott szombat este az FK 1899 Szeged és a Nagymágocs, csak a gól hiányzott ahhoz, hogy igazán jól szórakozzanak a nézők.

Ismét újabb hazai mérkőzés várt az FK 1899 Szeged együttesére. A hosszúra nyúlt hazai veretlenségi sorozat megszakadása után javítani akartak a kék-fekete legények a Nagymágocs ellen a megyei I. osztály 6. fordulójának szombat esti, villanyfényes derbijén.

Így is indították a találkozót. Azonban hamar változtatni kényszerült a Hüvös Gábort távollétében helyettesítő Lednitzky András. Már a tizedik percben kényszerű cserét kellett végrehajtania, mert Dóra János megsérült. Az FK gólfelelősét Holecska váltotta, aki kitűnő helyettesnek bizonyult. Végigbrusztolta a mérkőzést, többször került helyzetbe. Akár gólt is szerezhetett volna, azonban a 23. percben csupán centikkel maradt le Kálmán L. beadásáról, majd Simon ívelésébe fejelt bele, amit Kovács védett. A vendégek sem maradtak adósak. Masszív csapat benyomását mutatták a találkozó egésze alatt. Első félidőben előbb Szepesi futott el a bal szélen, de beadását nem követték csapattársai. Később pedig Markovics I. szánta el magát lövésre. Az egyre jobban magukra találó nagymágocsiak a 34. percben emberelőnybe kerültek. Kócsó játékvezető egy hátulról történő becsúszás miatt piros lapot mutatott fel Csukának, aki számára ezzel befejeződött a mérkőzés. Nem úgy társainak! Ők innentől kezdve egy emberként küzdve kezdtek el játszani. Az első játékrész további periódusában a kapujuk elő szorították a vendégeket. Helyzetig is eljutottak, Herczeg 18 méterről elvégzett szabadrúgását a kapus ütötte a kapufa fölé.

Fordulás után is megmaradt a kék-feketék lendülete. Simon ballal adott le lövést. Ez felébresztette a Plenter-tanítványokat. Tízperces offenzívát indítottak. Török, Markovics I. és Szepesi révén akár háromszor is megzörgethették volna a szegedi hálót. Azonban Brunczvikon nem sikerült kifogniuk. A hazaiak “egyese” minden alkalommal bravúrral őrizte meg kapuja “ártatlanságát”. A második félidő középső részében, jó húsz percig jobbára a középpályán folyt a játék. Ebben az időben nemigen forogtak veszélyben a kapuk. Egyedül egy remek Holecska – Dedovics kényszerítőt lehetett feljegyezni. A mérkőzés utolsó tíz percében mindkét alakulat nyílt sisakkal támadott. Érezték, hogy amelyik csapat gólt szerez, az három ponttal gazdagabban fejezi be a találkozót. A végére mindkét oldalon adódott gólszerzési lehetőség, azonban sem Herczeg, sem Török nem tudott a kapuba találni. Maradt a gól nélküli eldöntetlen végeredmény.

Kifejezetten jó iramú és színvonalú mérkőzést játszottak a felek. Az FK megkezdte kapaszkodását a biztos bennmaradást érő helyek felé, a Nagymágocs pedig stabilizálta középmezőnyben elfoglalt pozícióját.

A megyei I. osztály 6. fordulójában:

FK 1899 Szeged – Nagymágocs 0-0. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, műfű, 100 néző.
Vezette: Kócsó.
FK 1899 Szeged: Brunczvik – Simon, Dóra T., Gonda, Lajkó, Gyurkovics, Csuka, Nagy V. (Dedovics 35′), Kálmán L., Herczeg, Dóra J. (Holecska 10′, Ács 86′). Megbízott edző: Lednitzky András.
Nagymágocs: Kovács – Sándor L., Takács B. (Takács Á. 23′), Kerekes, Makai, Marsovszki, Szepesi (Paczuk 86′), Markovics I., Markovics N., Török, Fejes. Edző: Plenter Ferenc.
Sárga lap: Nagy V., Herczeg, illetve Kerekes, Török
Kiállítva: Csuka
Jók: mindenki, illetve Kovács, Kerekes, Markovics I.

Lednizky András: “Igazi csapatmunka volt, küzdelmük három pontot érdemelt volna”.

Plenter Ferenc: “Jó iramú és izgalmas mérkőzésen a helyzetkihasználással mindkét csapat hadilábon állt. Viszont mérkőzést csak gólokkal lehet nyerni.”

Ifjúsági mérkőzésen: SZEOL SC-FK 1899 Szeged – Nagymágocs 1-4. Ggólszerzők: Németh, illetve Rácz (2), Farkas, Deák.