Kézilabda: bevette a Dunakanyart a Pick

2012. szeptember 22., szombat

Skaliczki László mesteredző 400. élvonalbeli mérkőzését tizenkét gólos győzelemmel, s egy újabb újonc, a Vác trófeájával ünnepelte csapata a Dunakanyarban.

Pedig még az is megesett a találkozón, hogy a hazaiak vezettek, egészen pontosan 2-1-re

Jonas Larholm

gyors találata után, majd már 4-2-es Pick-vezetésről is 5-4-re fordítva. Ezt követően azonban a Pick lerohanásainak nem tudta útját állni a hazai csapat,

Rajko Prodanovic

Vadkerti Attila

szinte kedvük szerint lőtték a gólokat. Ám hiába húzott el a Tisza-parti alakulat,a Duna-partiak fel tudtak kapaszkodni, így a szünetben 14-16-ot mutatott a váci eredményjelző. Fordulás után ismét Prodanovic villogott, fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között, a hazaiak nem tudták tartani a vendégek sebességváltását. A 42. percre már megvolt a köztetíz (28-18),

Tatai Péter

remekelt a kapuban, Larholm,

Kekezovity Marinko, Antonio Pribanic

Nagy Norbert

is termelték a gólokat, s így végül tucattal verte a Pick az újoncot, győzelemmel köszöntve 400. élvonalbeli mérkőzésén Skalicki László vezetőedzőt. A Pick Szeged legközelebb szeptember 29-én, szombaton, 18.30-kor a horvát CO Zagreb otthonában lép pályára a férfi kézilabda Bajnokok Ligája első fordulójában.

Férfi kézilabda NB I 4. forduló

IPG Hungary-Váci KSE-Taxi 2000 - Pick Szeged 26-38 (14-16)

Vác, 800 néző. Vezette: Bacs, Bán.

Vác:

Nagy L. – MUNKÁCSI 4, Szabó T. 1, Bajorhegyi, Korsós 1, NIKOLICZA 7, CSÁSZÁR F. 5.

Vitáris (kapus), Simányi, Tyiskov 2, Szikra 2, Pál 1, Kökény 1, Gábori 2, Székely, Nagy G.

Rosta István.

Pick Szeged:

Mikler – PRODANOVICS 11, Balogh Zs. 1, BUDAY 1, Zubai 1, LARHOLM 5, Vadkerti A. 3.

TATAI (kapus), Czina, Blazevic 1, Sulc 3, PRIBANIC 5, Kekezovics 3, Ancsin 2, Nagy N. 2, Hegedűs.

Skaliczki László.

4/3, ill. 4/4.

2 perc, ill. 4 perc.