Labdarúgás: nyerhető meccsen vesztett két pontot a Makó

2012. augusztus 26., vasárnap

Egy félidőn keresztül ragyogóan játszott a Makó a Vecsés ellen a vasárnap délutáni NB III-as bajnoki találkozón, ám a kihagyott helyzetek a második játékrészben bosszulták meg magukat, amikor feljöttek a vendégek, és kiegyenlítettek.

Az alföldi régiót sújtó nyomasztó nyári melegben nem sokat teketóriáztak a hazaiak a tavaly az NB II Keleti csoportjából kiesett vecsésiekkel szemben, hiszen már a 3. percben vezetést szerzett a csapat

Magyar György

22 méterről elvégzett, remekül csavart szabadrúgásával (1-0). Sőt, a makóiak perceken belül kettőre növelték előnyüket, miután

Gellér Gábor

egy szöglet utáni kavarodást követően visszajátszott labdával a tizenegyespontról a kilépő védők között vette be

Gecse Gyula

kapuját. Az igazi fiesztára készülő lelkes hazai szurkolótábor hangját aztán az első negyedóra végén csendesítették a vendégek, amikor

Sztancsek Pétert

nem sikerült lefaultolni középpályán, s a támadó bevitte a labdát területbe, elhúzta

Czirbus Gábor

mellett, s a hálóba passzolt (2-1). A játék képén azonban ez sem változtatott, a változatlanul offenzív Maros-menti csapat folyamatosan nyomás alatt tartotta vendégeit, s egy újabb szögletet követően ismét Gellér, ezúttal fejjel növelte kettőre újfent a Makó előnyét a második negyedóra végén (3-1). Csak kettővel, tehetnénk hozzá, hiszen másodpercekkel később

Kulacsik Tamás

rendezett tűzijátékot a vecsési kapu előtt a védőktől nem zavartatva, akiknek szerencséjére csak a kapufát találta telibe kétszer is a Szegedről igazolt támadó. Fordulás után sem állt le a gólgyártás, igaz, a vecsési "iparosok" termelték ezúttal, miután

Czipper Zsolt

középre lőtt szabadrúgása talált utat az elmozduló Czirbus kapujába a második félidő első perceiben (3-2). Felélénkült a vendégek játéka ezt követően, jóllehet az újabb nagy gólszerzési lehetőség ismét a hazaiak előtt akadt, amikor

Erős Dávid

szép cselek után találta telibe a kapufát. A játékrész közepére egyértelműen fölénybe került az egyenlítésért küzdő vendégcsapat, a felkerekedő szél is támogatta őket, s hosszú időre kapujához szegezték a Makót. Egy veszélyes helyzet során Gellér csaknem újabb gólt fejelt, ezúttal azonban saját kapufáját találta el a menteni igyekvő játékos - egyelőre megúszta a gólt a Bány-alakulat. Azonban ami késik, nem múlik: a félidő közepén összejött az egyenlítés a vecsésieknek, miután Sztancseket ismét nem sikerült megállítani a középpályán, ő pedig kopírozta első gólját (3-3). A játékrész második felében a hazaiaknál

Bány Tamás

edző is beállt, két helyzetet ő is kihagyott a védők szorításában, ám az eredményen már neki sem sikerült változtatnia, így maradt a 3-3-as döntetlen és a pontosztozkodás. A következő alkalommal szeptember 2-án, vasárnap 16.30-tól igazi szomszédvárak csatája, megyei rangadó következik, hiszen a Hódmezővásárhelyi FC otthonába látogatnak Kulacsikék.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 2. forduló:

Makó FC - Vecsési FC 3-3 (3-1)

Makó, 200 néző. Vezette: Takács T. (Flinta, Nagy G.)

Makó:

Czirbus - Rakonczai, Czibere, Gellér, Horváth G., Kulacsik (Nagy A. 63'), Puskás, Magyar Gy., Horváth K. (Bány T. 63'), Zámbori (Tóth A. 46'), Erős.

Játékos-edző:

Bány Tamás.

Vecsés:

Gecse - Soóky, Hungler, Tell, Fekecs, Sztancsek, Kollár, Berki (Kozó 60'), Petruska (Králik 89'), Piros (Magyar G. 46'), Czipper.

Nahóczky Attila.

Magyar (3'), Gellér (9', 29'), ill. Sztancsek (15', 69'), Czipper (48').

Horváth K. (45'), Kulacsik (73'), Magyar Gy. (75'), ill. Petruska (20'), Czipper (58'), Kollár (73'), Magyar G. (76'), Králik (90+2'). Bány Tamás:

"Úgy érzem, egy megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből, nagyon sajnálom, hogy nem tudtuk itthon tartani a három pontot..."