Labdarúgás: két góllal nyert a Makó II. Gyálaréten + FOTÓK

2012. augusztus 26., vasárnap

Két olyan futballista találata döntötte el a gyálaréti mérkőzést a makóiak javára, akik nyáron a megszűnt Kiszombortól érkeztek a Maros partjára.

A megyei II. osztály 2. fordulójában:

Gyálarét LSC - Makó FC II. 0-2 (0-1).

Gyálarét, 150 néző, vezette: Madácsi János (Kovács Attila, Bálint Sándor).

Gyálarét:

Berkes - Csobán K., Csányi, Csobán R., Antal, Vígh, Papp (Csobán Z.), Magony, Barna, Zsikó (Olajos), Virág. Vezetőedző: Badényi János.

Makó II.:

Frank - Kelemen, Halász, Horváth G., Bíró (Kerekes), Igaz (Köteles), Tóth Z., Tézsla K., Kovács A., Rakity, Paku. Vezetőedző: Bárány Mihály.

Gólszerző:

Kovács A. (41'), Paku I. (87') Badényi János:

"Összességében remek mérkőzést játszottunk ma, ugyanakkor még szoknunk kell a megye II. ritmusát. Kiválóan helytálltunk, akár más eredmény is születhetett volna, ám meg kell említenem, nem sikerült pótolnunk a múlt heti győztes csapatból kiesett négy kezdőjátékost. A fiataloknak még időre van szükségük ahhoz, hogy megszokják a megyei II. osztály légkörét és iramát. Megyünk tovább az utunkon határozott biztonsággal. Kiemelném három rutinos futballistánk, az egy év után visszatérő Berkes kapus (aki a legjobbunk volt ma), illetve Csányi és Papp parádés teljesítményét."

Bárány Mihály:

"A jobb helyzetkihasználás döntötte el a találkozót. Nekünk nagyon fontos ez a győzelem, hiszen rendkívül nehéz sorozat előtt állunk. Bár még az idény elején járunk, jó iramú és színvonalú összecsapást produkált a két együttes, ami örömteli."

90. perc: Magony az ötösről alig fejelt a jobb kapufa mellé, megvolt tehát a szépítési lehetőség. Rögtön ezt követően egy makói kontránál a menteni akaró Vígh nem sokkal lőtt saját kapufa fölé. Ezzel vége a mérkőzésnek. A nagy iramú, színvonalas ütközetet a higgadtabb, helyzeteit jobban kihasználó csapat megérdemelten nyerte meg. 87. perc:ÓÓL 0-2! Egy villámgyors kiugratással indulhatott meg nagyszerű ütemben Paku Imre, s ügyesen pöccintette a rövidbe a zsugát, eldöntve ezzel a derbit, s három pont sorsát. A második találat szerzője szintén Kiszomborról érkezett a nyáron, ezt mindenképpen érdemes megjegyezni. 84. perc: Egy igen kemény csatában a hazai kapus ütközött az egyik makói támadóval, Berkest kell ápolni, beszorult a levegő. A jól védő hálóőr szerencsére tudja folytatni a játékot. 80. perc: Egy kavarodás után üresen állt a makói kapu, de a gyálarétiek nem tudták a hálóba továbbítani a labdát. Hatalmas erővel rohamoz a hazai gárda, Badényi János legényei mindent megtesznek azért, hogy legalább egy pontot megmentsenek. A vendégek már csak a kontrákra építenek, s a biztonságos védekezést erőltetik, céljuk, hogy megőrizzék az első felvonás végén megszerzett egygólos előnyt. 76. perc: Magony lábában maradt az egyenlítés: nagyszerűen lépett ki a balösszekötő helyén, csak át kellett volna ívelnie a kifutó kapuson, ehelyett ő még egy cselt csinált, lelassított, így egy visszafutó védő el tudta választani a labdától. 71. perc: Csányi Tibor középső védőként zseniálisan oldja meg feladatát, remek teljesítményt nyújt. Az ivószünetet kihasználva egy csókot is adott kedvesének a gyálaréti futballista, aki bízik benne, hogy sikerül egyenlíteniük a hajrában. 67. perc: Meddő gyálaréti fölényről beszélhetünk. A tizenhatos jobb oldali sarkánál Barnát akasztották a vendégek, ígéretes szögből következhetett a hazai szabadrúgás. Virág ívelte befelé, a védők azonban könnyedén vágták ki. 62. perc: Bárány Mihály cserélt: Kötelest küldte a pályára Igaz helyére. Badényi János gyorsan válaszolt: Olajos be, Zsikó le. Erős küzdelem zajlik a mezőnyben, inkább a vendégek akarata érvényesül. 56. perc: Az iram továbbra is hatalmas, a játék pedig kiegyenlítettebbé vált, annak ellenére, hogy a Makó előtt adódnak a nagyobb lehetőségek. Bíró Sándor kerülhetett volna ziccerbe nemrég, ám rosszul vette át a labdát. A Maros-partiak elsősorban csatáraik gyorsasága révén tudnak folyamatosan zavart okozni az ellenfél védelmében. Megy előre azért a Gyálarét is becsülettel, ám támadásaik sablonosak ebben a periódusban. 51. perc: A makói Bíró egyedül léphetett ki az imént, a jobbra mozduló kapus mellett a bal alsót célozta meg, ám Berkes, a gyálarétiek hálóőre ollózó mozdulattal visszanyúlt, fantasztikus bravúrral mentett szögletre. 46. perc: A vendéglátók kezdték a második felvonást, ám rögtön elveszítették a játékszert. Az első akció végén rögtön lesen állította meg a bírói sípszó a makói Kovács Attilát, aki hiába lőtt a hálóba, ez a találat érvénytelen. SZÜNET!45. perc: A Gyálarét megpróbált gyorsan újítani, de nem sikerült válaszolniuk a látogatók találatára. Itt a szünet, a pihenőt követően újra nekiveselkedhetnek Badényi János fiai. 41. perc:ÓÓL 0-1! Vezet a Makó, miközben a hazaiak lest vitatnak. Egy formás jobb oldali támadás végén az alapvonal közeléből érkezett a beadás, Kovács Attila pedig a rövidnél a kapust megelőzve pörgetett a hálóba. A megszűnt Kiszombortól igazolt 26 esztendős játékos tehát góllal debütál új csapatában. 37. perc: Újabb lehetőség adódott a látogatók előtt: 22 méterről tűzte rá Tézsla Krisztián, megtornáztatva Berkest, ám a portás állta a sarat, s hárított. 35. perc: A makói Kovács Attila 18 méterről nagyszerűen csavarta rá, Berkes kapus fantasztikus bravúrral tolta szögletre a labdát. Mozgalmas, izgalmas a meccs. 31. perc: Most már egyértelműen a gyálarétiek dominálnak, a középpályáján gyorsan, pontosan adogatnak, s remek kiugratásokkal hozzák helyzetbe a támadókat. A makóiak most minden erejükkel a védekezésre összpontosítanak. 27. perc: Egy hazai átlövésről számolhatunk be: Papp Péter távoli, életerős próbálkozása nem sokkal ment fölé. Hozzá kell tenni, a tehetséges fiatal hálóőr, Frank Ádám rajta volt a labdán, s minden bizonnyal hárítani tud, ha kaput talál a bogyó. 22. perc: Két óriási ziccert hagyott ki a feltámadó Gyálarét. Előbb Magony fejelt mellé az ötösről, majd 45 méterre az alapvonaltól a leshatárról ugrott ki Virág egy nagyszerű passzal. Frank kétségbeesetten futott ki elé, Virág átívelte fölötte a labdát, ami a bal kapufa tövéről kifelé pattant, majd a védők fel tudtak szabadítani. 17. perc: Újra Bíró került a hazai ketrec elé: hatalmas helyzetbe került, egy jobb oldali beívelést követően alig ment el a feje előtt a laszti. Átvette az irányítást közben a Makó II., többet kezdeményeznek a vendégek. Tóth Zoltán ívelt ebben a pillanatban kapura egy közvetett szabadrúgást 35 méterről, ám Berkes portás lehúzta a kísérletet. 11. perc: Egyik csapat sem tudott látható fölényt kialakítani, heves küzdelem zajlik, de csak a két tizenhatos között, a kapuk nem forognak veszélyben. 6. perc: Egy ellenakciót is láthattunk: a makói Bíró Sándor balról érkező beadása magas ívben hullott a kapufa fölött, majd a túloldalon elhagyta a játékteret. 5. perc: Tapogatózó játékkal telnek az első percek. A gyálarétiek tűnnek aktívabbnak, hosszú labdákkal igyekeznek indítani a szélsőket, ám a vendégvédők eddig meg tudták akadályozni a támadásépítéseket. 1. perc: A kékről és a sárgáról szól a mai meccs színvilága. A vendégek világoskék felsőben, sötétkék nadrágban és középkék sportszárban szerepelnek, míg a hazaiak sárga felsőben, középkék nadrágban és fekete sportszárban. Váltakozó erősségű a szél, ami zavarhatja majd a játékosokat. A vendégek kezdték a mérkőzést, Szeged irányába támadhatnak a makóiak.

Két olyan legénység méri össze tudását vasárnap Gyálaréten, mely hasonló célokkal vágott neki a megyei II. osztályú bajnokság küzdelmeinek, azaz szeretne stabil, meghatározó középcsapattá válni az élmezőny mögött. A megyei III. osztály bajnoka, az újonc Gyálarét fontos lépést tett az ebbe az irányba vezető úton rögtön a rajton, hiszen vendégként verte 3-2-re a masszív Zsombót (gól: Magony Tibor, Mangó Ferenc, Csala Péter). Badényi János tanítványainak erejét, tartását mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy kétszer is egyenlíteni tudtak, majd a hajrában ők vitték be a mindent eldöntő találatot. Tették mindezt úgy, hogy Kadnár Albert kiállítása miatt gyakorlatilag a teljes második félidőt emberhátrányban futballozták végig. (Kadnárt egyébként a héten kétmeccses eltiltással sújtotta az MLSZ megyei igazgatóságának fegyelmi bizottsága.) Ami a vendégeket illeti, a megye II. előző szezonjának ötödik helyezettje, a Makó II. még csak most vívja első mérkőzését, hiszen a Sándorfalva II. elleni Maros-parti összecsapásukat augusztus 29-ére halasztották. Bárány Mihály alakulata számára is nagy lökést adhatna a kiváló kezdés, ezért nyilvánvalóan ponttal, pontokkal távoznának Gyálarétről.

Gyálarét LSC:

Távoztak: Rácz Zoltán (Algyő), Illés Attila (Tiszasziget). Érkeztek: Kadnár Albert (újrakezdte), Csobán Zoltán, Csobán Róbert, Csobán Krisztián, Olajos Csaba, Kovács Márió, Csányi Tibor (Tápé), Papp Péter, Fábián Mátyás (Tisza Volán SC), Zsikó András (Üllés), Káity István (IKV-Alsóváros).

Makó FC II.:

Távoztak: Győri András, Bress Balázs (Kiskundorozsma). Érkeztek: Paku Imre (Kiszombor), Kelemen Sándor (Földeák).